TVN24 | Katowice

Pożar w hucie szkła, jedna osoba ranna, 19 ewakuowanych

TVN24 | Katowice

Autor:
gp
Źródło:
PAP/TVN24
Pożar w OrzeszuGoogle Maps
wideo 2/8
Pożar w Orzeszu

Jedna osoba została niegroźnie poszkodowana w pożarze, do którego doszło minionej nocy w hucie szkła w Orzeszu w powiecie mikołowskim (Śląskie) – podały w niedzielę służby kryzysowe wojewody śląskiego. Z zakładu ewakuowano 19 osób, akcja strażaków zakończyła się nad ranem.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało, że około godziny 2 w nocy w hucie przy ul. Gliwickiej doszło do pożaru wanny z tłuczeniem przy automacie szklarskim.

"Ewakuowano 19 osób, jedna osoba poszkodowana bez konieczności hospitalizacji. O godz. 4.03 sytuacja została opanowana, a o godz. 5.12 zakończono działania" – podało WCZK.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

"Znaczne straty materialne"

Rzecznik komendy PSP w Mikołowie kapitan Jakub Gendarz doprecyzował, że zapalił się olej hydrauliczny w tacy przy jednej z linii do produkcji butelek. Kiedy na miejsce przyjechali strażacy, nie było już otwartego ognia - ich zadaniem było schładzanie szkła.

Pracownicy samodzielnie opuścili halę produkcyjną jeszcze przed przyjazdem jednostek straży. - Nie był to duży pożar, ale straty materialne są znaczne - ocenił rzecznik.

W akcji brało udział sześć zastępów PSP i OSP.

Google

Autor:gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia/Adrian Tync (CC BY-SA 4.0)