Koronawirus w żłobku. Cała grupa, opiekunki i ich rodziny na kwarantannie

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/i
Źródło:
TVN 24 Katowice
Koronawirus w żłobku w RybnikuTVN 24 Katowice
wideo 2/2
TVN 24 KatowiceKoronawirus w żłobku w Rybniku

- Opiekunka poinformowała mnie, że jej córka miała objawy - mówi dyrektorka żłobka w Rybniku. Miała kontakt z czwórką dzieci i dwiema opiekunkami, wszyscy trafili na kwarantannę. Pozostali opiekunowie wystraszyli się i żłobek został zamknięty.

W prywatnym żłobku w Rybniku wykryto koronawirusa. Zaczęło się od opiekunki i na razie nie ma więcej potwierdzonych zakażeń.

- Opiekunka poinformowała mnie, że wcześniej jej córka wykazywała objawy, które skłoniły ja do kontaktu z przychodnią i ze szpitalem - mówi Aleksandra Bałdyga, dyrektorka żłobka.

Czworo dzieci, czyli cała jedna grupa, z którymi opiekunka miała kontakt i dwie opiekunki oraz ich rodziny zostały objęte kwarantanną.

- Monitorowałam wszystkie prace związane z dezynfekcją i oświadczam, że prace zostały przeprowadzone bardzo dokładnie i starannie - dodaje Bałdyga.

Jednak pozostali opiekunowie wystraszyli się i inne grupy również zostały zawieszone.

Ognisko - kopalnia

W Rybniku znajduje się kopalnia Jankowice, która stała się ogniskiem zakażenia. - W mieście choruje około 900 osób, w większości bezobjawowo, głównymi źródłami zakażenia są rodziny górnicze - mówi Agnieszka Skupień, rzecznik urzędu miasta w Rybniku.

Dodaje, że podobne sytuacje jak w żłobku z powodu wzajemnych kontaktów mieszkańców miały miejsce w ośrodku rehabilitacyjnym i w miejskim ośrodku sportu i rekreacji.

Autor:mag/i

Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock