Z kraju

Z kraju

"W tym działaniu nie ma logiki". Spór o polskie weto na unijnym szczycie

Redukujmy emisję w sposób możliwy do udźwignięcia dla społeczeństwa i dla gospodarki. Stawiajmy sobie cele do osiągnięcia - mówiła w programie "Fakty po Faktach" minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Szef organizacji ekologicznej WWF Polska Mirosław Proppe ocenił, że w działaniu rządu "nie ma logiki".

Ministerstwo ostrzega przed oszustami. "Nie daj się puścić z torbami"

Wykradanie numerów kart kredytowych, niedostarczenie produktów, za które zapłaciliśmy, lub kradzież naszych danych dostępowych do systemu bankowości internetowej. Takie mogą być efekty działań oszustów, przed którymi ostrzega Ministerstwo Cyfryzacji. "Nie daj się puścić z torbami" - apeluje resort.

Grozi nam deficyt pielęgniarek. Prawie połowa wkrótce osiągnie wiek emerytalny

Aż 17 procent pracujących lekarzy osiągnęło już wiek emerytalny, a blisko 31 procent pielęgniarek skończyło 60 lat - podaje portal prawo.pl, powołując się na dane Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. Do końca 2020 roku uprawnienia emerytalne będzie miało ogółem 44 procent pracujących obecnie pielęgniarek, czyli prawie 103 tysiące osób.

Ceny ziemniaków ostro w górę. Najnowsze dane

Widzimy to na co dzień na bazarach i w warzywniakach. Teraz potwierdzają to też dane Głównego Urzędu Statystycznego. Wprawdzie wzrost cen owoców i warzyw wyhamował w stosunku do poprzedniego miesiąca, ale wciąż niektóre produkty są dużo droższe niż rok temu. Z danych GUS wynika, że na targowiskach najbardziej wzrosły ceny ziemniaków - o 138 procent rok do roku.

Coraz więcej Polaków odchodzi z pracy

Firmy tracą około 16 procent pracowników rocznie, którzy dobrowolnie odchodzą, szukając przede wszystkim wyższego wynagrodzenia lub lepszych możliwości kariery - czytamy w piątkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Władze chcą zamrozić czynsze na pięć lat

Berlin jako pierwszy niemiecki kraj związkowy przygotowuje pięcioletnie zamrożenie czynszów. Berliński Senat porozumiał się we wtorek w sprawie założeń ustawy, która - jak się planuje - ma wejść w życie najpóźniej w styczniu 2020 roku.

Bruksela chce zmian w rządowym programie. Ministerstwo odpowiada

Nawet kilka miliardów euro unijnego dofinansowania na walkę ze smogiem może stracić Polska. Powodem jest program Czyste powietrze, który - zdaniem Komisji Europejskiej - wymaga zmian. List w tej sprawie Bruksela wysłała między innymi do Ministerstwa Środowiska. Resort w odpowiedzi przyznał, że są planowane modyfikacje w programie. "Na początku lipca planowane jest spotkanie z przedstawicielami Komisji Europejskiej i Banku Światowego podczas, którego zaprezentujemy zmiany, które zostaną wprowadzone w programie" - czytamy w komunikacie.