Z kraju

Z kraju

Na brak pieniędzy skarży się co ósmy senior. Trzy główne powody

Spłata rat kredytów, choroby i oczekująca pomocy rodzina to główne powody kłopotów finansowych seniorów - wynika z badania Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Na zdarzający się co najmniej raz w miesiącu brak pieniędzy na opłacenie rat i rachunków skarży się co ósmy z 65-74 latków.

Czerwone światło dla opcji "klucz za dług"

W przygotowywanej nowelizacji Rekomendacji S Komisja Nadzoru Finansowego chce skłonić banki, by miały w ofercie także kredyty hipoteczne ze stałą stopą procentową, jest jednak przeciwna wprowadzeniu w rekomendacji opcji "klucz za dług" - poinformował dziennikarzy Jacek Jastrzębski, przewodniczący KNF.

Pojemniki na żywność wycofane ze sprzedaży. "Nie należy ich używać"

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży jednej partii pojemników na żywność - Bamboo natural. "W próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację formaldehydu na poziomie, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów" - wskazano w komunikacie.

Posłowie powołali podkomisję do sprawy GetBacku

Sejmowa komisja finansów podjęła w czwartek decyzję o powołaniu nadzwyczajnej podkomisji, która będzie się zajmować sprawą afery GetBack. W podkomisji ma się znaleźć dziewięciu posłów, a jej skład ma być wybrany podczas następnego posiedzenia komisji.

Matczyne emerytury z kłopotami. Kancelaria premiera: projekt wróci na kolejnym posiedzeniu

Rada Ministrów zdecydowała, że projekt ustawy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym zostanie omówiony i przyjęty na kolejnym posiedzeniu - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. Jak dodano, tak zwane matczyne emerytury mają być wypłacane od 1 marca 2019 roku. W trakcie konsultacji swój sprzeciw wobec wejścia w życie ustawy od 1 marca 2019 roku wyrażało Ministerstwo Finansów.

Rząd minie się z celem w sprawie odnawialnych źródeł energii

Węgiel pozostanie głównym paliwem w elektroenergetyce, a udział odnawialnych źródeł w energii (OZE) w finalnym zużyciu energii ma wynieść 21 procent w 2030 roku - wynika z zamieszczonego na stronach resortu energii projektu Krajowego Planu na Rzecz Energii i Klimatu. Rząd przyznaje jednocześnie, że nie spełni, wynikającego z unijnej dyrektywy, celu OZE na 2020 rok.

Najnowsze dane o wzroście cen. "Komfortowa sytuacja"

Koniec ubiegłego roku nie przyniósł zmian w przeciętnym poziomie cen towarów i usług konsumpcyjnych w porównaniu z poprzednim miesiącem - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. W porównaniu do sytuacji przed rokiem wskaźnik wzrósł o 1,1 procent.

"Odbiór śmieci będzie jeszcze droższy". Branża ostrzega

Odbiór i zagospodarowanie odpadów już dzisiaj są drogie, a w przyszłości będzie jeszcze drożej - przekonuje branża odpadowa. Jej zdaniem konieczne jest zwiększenie odpowiedzialności finansowej producentów między innymi opakowań i budowa rynku recyklingu.

Globalna gospodarka na zakręcie. Prognozy Banku Światowego

Perspektywy światowej gospodarki pogorszyły się, co związane jest między innymi z zaostrzeniem globalnych warunków finansowania, osłabieniem produkcji przemysłowej, napięciami w handlu międzynarodowym - wynika z przedstawionego w poniedziałek w Warszawie raportu Banku Światowego.

Iskrzy w sprawie ustawy o cenach prądu. "Wymaga pilnej nowelizacji"

Ustawa w sprawie cen prądu wymaga pilnych zmian. Jest niejasna i nie pozwala na równoważenie interesów różnych stron - ocenił prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando. Ustawa to efekt wcześniejszych nieudanych interwencji; przy zgodzie co do interpretacji, nawet słabe prawo może działać dobrze - odpowiada przedstawiciel Ministerstwa Energii.