Tech
Partner serwisu

Facebook to za mało. Gigant rozszerza biznesowe macki

Mark Zuckerberg, szef Facebooka wydaje miliardy dolarów na przejęcia konkurentów i inwestycje. Rozszerzając biznes szuka nowych miejsc zarobku, aby uniezależnić się od tego, co stworzyło jego imperium, czyli od portalu społecznościowego Facebook.

Sony wykupiło serwis OnLive. I zamyka go

30 kwietnia zakończy działalność serwis OnLive, który umożliwia użytkownikom korzystanie z gier w chmurze, bez konieczności instalowania na komputerze. Technologie wypracowane przez OnLive zostały wykupione przez Sony, które zamierza wykorzystać je w działającym od stycznia PlayStation Now.

Windows, Office, Xbox. Microsoft ma 40 lat

4 kwietnia 1975 r. Bill Gates i Paul Allen założyli Microsoft - jedną z największych obecnie firm z branży nowych technologii. Najbardziej znana jest z systemu operacyjnego Windows, pakietu oprogramowania biurowego Microsoft Office a także z konsoli do gier Xbox.

Apple wraca do Samsunga. Koreańczycy wykosili konkurencję?

Samsung będzie głównym dostawcą nowych procesorów A9 dla koncernu Apple - poinformował Bloomberg, powołując się na anonimowe źródło. Układy produkowane przez Koreańczyków mają trafić do iPhone'ów i iPadów najnowszej generacji.

Gigantyczna kara dla Fiat Chrysler za śmierć 4-latka

Fiat Chrysler Automobiles musi zapłacić 150 mln dolarów zadośćuczynienia rodzinie 4-letniego chłopca, który zginął w wypadku samochodowym w 2012 roku. Sąd uznał bowiem, że wady projektowe zbiornika paliwa w Jeepie Grand Cherokee, którym przewożono dziecko, przyczyniły się do jego śmierci.

Samsung coraz bardziej samodzielny. Amerykański partner idzie w odstawkę?

Samsung Electronics wykorzystał więcej swoich własnych układów scalonych do budowy nowego smartfona Galaxy S6, niż miało to miejsce w przypadku poprzednika - S5 - pisze Reuters. Uderza to - według nieoficjalnych jeszcze informacji - w Qualcomm, amerykańskiego giganta - dostawcę układów scalonych.

Wirtualna rzeczywistość pomoże w walce z lękami?

Lęk wysokości - ten, kto się z nim mierzył doskonale wie, że to niezwykle trudny rywal do pokonania. Naukowcy sprawdzają jednak, czy jest szansa oswoić strach. Mogłaby w tym pomóc wirtualna rzeczywistość. Na własnej skórze przekonała się o tym Karolina Hytrek-Prosiecka, podczas forum w Lozannie poświęconemu badaniom nad mózgiem.

Airbnb wprowadza ofertę wynajmu mieszkań na Kubie

Internetowy serwis wynajmu mieszkań Airbnb wprowadził w czwartek do swej oferty nieruchomości na Kubie. Jest to reakcja na wzrost zainteresowania turystów wyjazdami na karaibską wyspę po zniesieniu przez USA niektórych restrykcji w podróżach do tego kraju.

Google prezentuje nowy komputer. Schowasz go do kieszeni

Google ogłosił, że w 2015 roku na rynku pojawi się komputer wielkości pendrive'a. Nowe urządzenie o nazwie Chromebit, które na pierwszy rzut oka wygląda jak przenośna pamięć, będzie można podłączyć do monitora lub telewizora za pomocą portów HDMI.

Uber skarży się na Europę. Bo "chroni taksówkarzy"

Po skargach na Francję i Niemcy amerykańska firma Uber, która łączy osoby poszukujące środka transportu z prywatnymi kierowcami, wniosła do KE zażalenie na hiszpańskie przepisy mające chronić tradycyjnych taksówkarzy. KE zastanawia się, jak traktować Ubera.

Sukces wirtualnych gogli z Mikołowa. Twórcy zebrali 120 tys. dolarów

Firma Cmoar z Mikołowa zebrała w serwisie Kickstarter ponad 120 tys. dolarów na dokończenie prac nad goglami do wirtualnej rzeczywistości. Pierwsze zestawy mają być rozesłane do użytkowników Kickstartera już w czerwcu tego roku. Gogle konkurować będą z podobnymi produktami przygotowywanymi m.in. przez Sony, Microsoft czy należącą do Facebooka firmę Oculus.

Naklejki z Lozanny zgłębią sekrety naszego organizmu

Zamierzamy zmienić sposób, w jaki gromadzimy informacje o naszym ciele. Chcemy wynaleźć miniaturowe inteligentne znaczki, które będzie można naklejać na skórę, i które przy pomocy miniaturowych sensorów zmierzą kilka rzeczy w naszym organizmie - powiedziała TVN24 Biznes i Świat Esmeralda Megally, dyrektor generalny firmy Xsensio. W Lozannie trwa konferencja Brain Forum, na której spotykają się naukowcy i biznesmeni prowadzący badania nad ludzkim mózgiem.

Jak zbadać pracę ludzkiego mózgu?

Naukowcy wciąż nie mają kompletnej mapy ludzkiego mózgu. Podobnie jak nie rozumieją wszystkich zachodzących w nim procesów. Temu problemowi oraz rozwiązaniom umożliwiającym walkę z chorobami neurologicznymi poświęcone jest Brain Forum w Lozannie. Relacja Karoliny Hytrek-Prosieckiej.

Facebook przeprowadza się do nowej siedziby. Zobacz zdjęcia instagramowiczów

Technologiczni giganci z Doliny Krzemowej chętnie stawiają namacalne symbole swojego sukcesu w postaci majestatycznych siedzib. Najnowszy przykład pochodzi z Facebooka. Mark Zuckerberg poinformował, że założona przez niego firma przenosi się do nowego, liczącego około 122 tys. metry kwadratowe budynku, który został zaprojektowany przez jednego z najsłynniejszych architektów na świecie, Franka Gehry'ego.

"Będziemy przywracać wzrok niewidomym i leczyć depresję". XXI wiek przyniesie przełom w badaniach nad mózgiem?

- W przypadku depresji poszczególne części mózgu przestają się ze sobą komunikować, tak jak powinny. Badamy, jak sprawić, żeby znowu to robiły. Nowy model mózgu pomoże nam odkryć sposoby na tworzenie terapii dla ludzi z poważnymi problemami. Niestety, prawdopodobnie nigdy nie poznamy wszystkich własności mózgu. Gdyby tak się stało, to moglibyśmy go zbudować, a to byłoby nieco przerażające - mówi dr John P. Donoghue z Wydziału Neurologii Uniwersytetu Browna. W Lozannie trwa konferencja Brain Forum, na której spotykają się naukowcy i biznesmeni prowadzący badania nad ludzkim mózgiem.