Podróże

Podróże

Zamki to jeden z najciekawszych rodzajów zabytków w Polsce. Są niezwykłą atrakcją turystyczną, dla której często warto odwiedzić dalekie zakątki kraju. Podpowiadamy, do których zamków warto się wybrać w pierwszej kolejności.

Dzięki parkom narodowym w Polsce możesz poznać niezwykłe miejsca w kraju. Wyróżniają się one walorami przyrodniczymi i krajoznawczymi. Zobacz mapę parków narodowych w Polsce.

Szukasz ciekawych miejsc do odwiedzenia w Polsce? Potrzebujesz tras, które pokażą ci niezwykłe krajobrazy? Właśnie w tym celu powstały szlaki turystyczne. Wyjaśniamy, jakie są rodzaje szlaków turystycznych i jakie mają kolory.

Co zobaczyć w Warszawie? Chciałoby się odpowiedzieć – wszystko. W stolicy Polski jest tak wiele miejsc wartych odwiedzenia, że podczas krótkiej wycieczki nie da się ich wszystkich odkryć. Podpowiadamy, jakie są najważniejsze atrakcje turystyczne i co zwiedzić w Warszawie.

Zamek z kamiennymi fortyfikacjami, stary cmentarz z porośniętymi roślinnością nagrobkami i romantyczny spacer Aleją Pod Kasztanami - Rzeszów to miasto, w którym znajdziesz przeróżne atrakcje turystyczne. Proponujemy ciekawe miejsca, które warto zobaczyć w Rzeszowie.