Pieniądze

Pieniądze

"Nie wyobrażam sobie, że ustawa rozwiąże problem frankowiczów"

Nie wyobrażam sobie, kto mógłby napisać ustawę rozwiązującą problem ws. kredytów frankowych, zawsze będzie w niej czegoś brakowało - oceniła rzecznik finansowy Aleksandra Wiktorow. - Można by zawierać ugody za pośrednictwem UOKiK dla określonych grup kredytobiorców - proponuje.

"Stoimy przed poważnym kryzysem". Prezydencki doradca o frankowiczach

Trzeba przewalutować i przejść na kredyty złotowe - mówił o propozycji dla frankowiczów w TVN24 BiS dr hab. Zbigniew Krysiak z prezydenckiego zespołu ds. ustawy frankowej. Jego zdaniem jeżeli nic nie zostanie zrobione to wcześniej czy później wybuchnie poważny kryzys, dlatego konieczne jest systemowe rozwiązanie problemu.

Minister uspokaja: nie zabraknie pieniędzy na 500 plus

Pieniądze na wypłaty świadczeń z programu 500 plus są zagwarantowane w budżecie - zapewnia szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Apeluje, by nie podsycać nieuzasadnionych obaw o wypłacalność świadczeń, by nie psuć rodzinom radości z otrzymanych środków.

Google blokuje antysemickie rozszerzenie przeglądarki Chrome

Google zablokował rozszerzenie (dodatek wprowadzający nową funkcjonalność) swej przeglądarki internetowej Chrome, wykorzystywane do identyfikowania w internecie żydowskich nazwisk przez umieszczanie ich w potrójnych nawiasach – informuje w poniedziałek BBC.

"Odsiecz dla frankowiczów". Masz takie zapisy w umowie? Możesz liczyć na pomoc

- Nie tylko klienci powinni ponosić skutki, ale również w jakiejś części banki, jeżeli są winne złych umów - mówi w rozmowie z TVN24 BiS Rzecznik Finansowy Aleksandra Wiktorow. Dziś biuro RF opublikowało specjalny raport dotyczący kredytów "walutowych". Wyjaśnia w nim, na co kredytobiorca powinien zwrócić uwagę, by stwierdzić, że jego umowa z bankiem zawiera niedozwolone klauzule i może domagać się jej zmiany w sądzie.

Banki powinny zwracać część rat? "To gorsza opcja niż propozycje Kancelarii Prezydenta"

- Banki powinny zwracać klientom część rat, które ci wpłacali na podstawie zapisów niezgodnych z prawem - uznała Rzecznik Finansowy Aleksandra Wiktorow, wydając opinię w sprawie kredytów walutowych. - Byłaby to gorsza opcja niż propozycje przewalutowania czy rozwiązania problemu frankowiczów, jakie pojawiają się ze strony Kancelarii Prezydenta - ocenił w rozmowie z tvn24bis.pl Marcin Kiepas, dyrektor Działu Analiz Admiral Markets.

10 tys zł za nic. Zobacz, gdzie też chciano wprowadzić dochód podstawowy

Odbywające się dziś w Szwajcarii referendum ma między innymi pokazać, co obywatele tego kraju myślą o ewentualnym wprowadzeniu bezwarunkowego dochodu podstawowego dla wszystkich. Ale to nie pierwszy kraj, gdzie pojawił się taki pomysł. Wcześniej rozważano, to m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Finlandii. Mimo jednak podejmowanych inicjatyw żadna nie zakończyła się sukcesem. Szwajcarzy zatem mogą pierwsi, wszystko zależy jednak od wyników niedzielnego referendum.

Efekt Nowaka. Posłowie spowiadają się z bardzo drogich zegarków

Były minister transportu Sławomir Nowak za nieujawnienie, w oświadczeniach majątkowych, drogich zegarków zapłacił bardzo wysoką cenę i zniknął z życia publicznego. Dlatego w najnowszych oświadczeniach majątkowych posłowie chętnie wpisują czasomierze warte ponad 10 tys. złotych. Absolutnym rekordzistą pod tym względem jest Michał Kamiński z Platformy Obywatelskiej, który ma aż cztery takie zegarki.

Obligacje 500 plus. Tylko dla chętnych

Banki dobrze się spisały w programie 500 plus, ale ministerstwo na razie nie planuje rozszerzać współpracy i wypłacać część pieniędzy w formie obligacji. Ewentualne zmiany mogą być po wrześniu 2017 roku - zapowiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

GMO w paszach na dłużej. Rząd zajmie się projektem

Wydłużenie o 4 lata, do 1 stycznia 2021 r. możliwości karmienia zwierząt paszami z udziałem genetycznie modyfikowanej śruty sojowej, wobec braku na polskim rynku rodzimych pasz białkowych - zakłada projekt noweli, którym zapewne w przyszłym tygodniu zajmie się rząd.

Państwo przejmie majątek firmy? "Polowania na czarownice"

Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt zmian m.in. w Kodeksie karnym, które zakłada przejmowanie majątków przez państwo, jeśli zostały zdobyte w sposób nielegalny. Eksperci ostrzegają, że takie prawo może w znacznym stopniu przyczynić się do nadużyć. - Umożliwienie państwu przejmowania majątków firm może doprowadzić do nadużyć i polowania na czarownice - ostrzegają eksperci w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Marczuk: nie wyobrażam sobie, żeby pieniądze na 500 plus się nie znalazły

Nie wyobrażam sobie, żeby pieniądze na program Rodzina 500 plus się nie znalazły - powiedział w TVN24 BiS Bartosz Marczuk. Wiceszef Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stwierdził też, że w przypadku wykrycia marnotrawienia przez rodziców pieniędzy gminy mogą wypłacić świadczenia w formie rzeczowej bądź usług.

Polska płacą podzielona. Sprawdź, gdzie zarabia się najwięcej

Najczęściej 2,5 tysiąca zł brutto miesięcznie otrzymywali w 2014 r. Polacy. Zarobki w województwie mazowieckim były aż o jedną czwartą wyższe od średniej krajowej - wynika z raportu GUS. Różnice w zarobkach ze względu na płeć nie pozostawiają wątpliwości - mężczyźni zarabiają więcej niż kobiety.

Ten człowiek zdecyduje o naszych podatkach

Paweł Wojciechowski, główny ekonomista ZUS i były minister finansów w rządzie PiS, będzie kierował pracami zespołu, który przygotuje koncepcję jednolitego progresywnego podatku.