Pieniądze

Pieniądze

Ubezpieczenie OC tańsze nawet o 30 procent. Ale jest haczyk

Od przyszłego roku kierowcy ubezpieczeni w Link4, którzy skorzystają ze specjalnej aplikacji na telefon monitorującej ich styl jazdy, będą mogli otrzymać dodatkową zniżkę do 30 proc. w ubezpieczeniu komunikacyjnym – poinformowała prezes Link4 Agnieszka Wrońska.

Rosyjski budżet przetrzebiony przez ropę. Jest decyzja

Niższa izba parlamentu Rosji, Duma Państwowa, uchwaliła w piątek budżet na 2017 rok i okres budżetowy 2018-19. Dokument przewiduje stopniowe obniżanie deficytu budżetowego z 3,2 proc. PKB w przyszłym roku do 2,2 proc. w 2018 i 1,2 proc. w 2019 roku.

Obniż należny podatek. Oto cztery sposoby

Wpłata na IKZE, czy ulga na internet - to tylko niektóre sposoby na to żeby zapłacić mniejszy podatek za 2016 rok. Jak to zrobić i do kiedy w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Wskazówka dla Raiffeisena. Od KNF-u

Komisja Nadzoru Finansowego, po odstąpieniu przez Alior Bank od rozmów w sprawie kupna akcji Raiffeisen Bank Polska, oczekuje, że Raiffeisen Bank Polska zadebiutuje na warszawskiej giełdzie do 30 czerwca 2017 roku - poinformował rzecznik prasowy KNF Jacek Barszczewski.

NBP: Kredyty walutowe nie kreują ryzyka dla systemu

Kredyty walutowe nie kreują ryzyka systemowego - ocenia w najnowszym raporcie o stabilności systemu finansowego NBP. Autorzy raportu zalecają jednak, by podejmowane działania w tym obszarze zapewniały zachowanie stabilności systemu finansowego.

Apteki zadłużają się na potęgę. "W branży dzieje się coś niedobrego"

W Polsce działa niespełna 15 tys. aptek. Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że ponad 1,2 tys. z nich ma niezapłacone w terminie zobowiązania na łączną kwotę przekraczającą 52 mln złotych. Od początku roku liczba dłużników z tej branży zwiększyła się o prawie 12 proc., ale jeszcze bardziej gwałtownie wzrosło ich łączne zadłużenie - o ponad 30 proc.

Bogatych Polaków przybywa. Jak wygląda luksus po polsku?

Rynek dóbr luksusowych w Polsce rośnie szybciej niż gospodarka - ocenia współautor raportu KPMG Tomasz Wiśniewski. Zaznacza, że "luksus po polsku" nie oznacza, że nasi bogaci rodacy kupują samoloty. Dobra luksusowe to w naszym kraju raczej samochody warte 215 tys. zł, czy zegarki za ponad 6 tys. zł.

Balcerowicz: obietnice prezydenta są spełniane w najgorszych punktach

- Można powiedzieć, że obietnice prezydenta mają to do siebie, że są spełniane w najgorszych punktach. Najgorszy punkt to jest obniżenie wieku emerytalnego, co spowoduje, że coraz więcej osób - zwłaszcza młodzi ludzie - będzie płacić za osoby przechodzące na emeryturę - ocenił w programie "Kropka nad i" Leszek Balcerowicz, były minister finansów oraz były szef Narodowego Banku Polskiego.

SKOK upadł, syndyk domaga się pieniędzy od członków. Zgodnie z ustawą

W przypadku upadku Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej oszczędności, które w niej trzymamy, są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Nie oznacza to jednak, że nie poniesiemy żadnych kosztów tej sytuacji. Na członkach kas spoczywa bowiem odpowiedzialność, opisana w ustawie o SKOK-ach. Te zapisy znalazły zastosowanie w przypadku członków upadłego SKOK-u Wołomin, którzy są teraz wzywani przez syndyka do dokonywania wpłat, by zmniejszyć gigantyczne straty.

Raport: firmy rodzinne chcą podbijać zagraniczne rynki

W ciągu pięciu lat 65 proc. polskich firm rodzinnych planuje zdobyć nowe zagraniczne rynki – wynika z zaprezentowanego w środę raportu "Badanie firm rodzinnych 2016" firmy doradczej PwC i Instytutu Biznesu Rodzinnego.

BOŚ ma prezesa. Do tej pory zarządzał tym bankiem

Stanisław Kluza może zostać powołany na stanowisko prezesa tego banku, zgodziła się na to bowiem Komisja Nadzoru Finansowego. BOŚ podał w komunikacie, że Kluza zarządza bankiem od marca br., a realizowana od kwietnia nowa strategia przynosi już wymierne rezultaty.

Posiadasz taką kartę? Hakerom może wystarczyć sześć sekund

Sześć sekund - tylko tyle potrzeba, aby okraść posiadacza karty Visa - twierdzą naukowcy z Uniwersytetu z Newcastle, którzy przeprowadzili eksperyment wykorzystując specjalne oprogramowanie. Visa powątpiewa w ich badanie, informując, że coraz szerzej stosowane systemy "Verified by Visa" zapobiegają tego typu "prostym kradzieżom".

Raty kredytów frankowych rosną. Ale jest szansa na ulgę

18 tys. 648 zł - tyle w najbardziej optymistycznym scenariuszu otrzyma osoba, która w marcu 2007 roku zaciągnęła kredyt frankowy w wysokości 300 tys. zł. Oczywiście pod warunkiem, że w życie wejdzie prezydencki projekt ustawy, zakładający zwrot spreadów frankowiczom. Jak bardzo te pieniądze mogą zmniejszyć ratę pożyczki? Odpowiedzi na to pytanie szukał w TVN24 BiS Paweł Majtkowski, główny analityk Wolfs Found.

Każdy odda do ZUS ponad 6 tys. złotych. Apel, by pieniądze OFE nie zniknęły z giełdy

Izba Domów Maklerskich apeluje do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o rezygnację z zamiaru transferu środków z Otwartych Funduszy Emerytalnych do Funduszy Rezerwy Demograficznej na subkonta ZUS. IDM jest przekonany, że transfer całości środków z OFE do FRD miałby katastrofalne skutki dla giełdy, marginalizując znaczenie polskiego rynku kapitałowego i chce uchwalenia Programu Budowy Kapitału wicepremiera Morawieckiego.

Darmowe porady prawne. W sanatoriach, przed sklepami, w internecie

Nadszedł czas przygotowań do Bożego Narodzenia i poszukiwań prezentów, a przedświąteczna gorączka sprzyja podejmowaniu nieprzemyślanych decyzji przy sklepowych kasach. Na ratunek naszym portfelom ruszają organizacje konsumenckie, które będą udzielać bezpłatnych porad.

Poważna awaria polskiego banku. Klienci bez dostępu do bankowości internetowej

Problemy czekają na wszystkich klientów Banku Pocztowego. Od kilkudziesięciu godzin występuje bowiem problem z dostępem do bankowości internetowej Pocztowy24, obsługi rachunków przez IVR (automatyczna infolinia bankowa do obsługi rachunku), usługi Giro płatność (umożliwia wygodną wypłatę gotówki osobom wskazanym przez właściciela rachunku w placówkach poczty) oraz przelewów natychmiastowych.

"Bądźmy gotowi na 5 zł za euro". Ekonomista prognozuje

- Jeśli naprawdę coś się będzie źle działo w Europie i na świecie w przyszłym roku to bądźmy gotowi na 5 zł za euro - prognozował w TVN24 prof. Witold Orłowski, ekonomista i członek Narodowej Rady Rozwoju. Jego zdaniem, do dalszego osłabienia naszej waluty mogłyby doprowadzić m.in. przyspieszone wybory parlamentarne we Włoszech.

Polski gigant zmieni zasady wynagradzania szefów

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie (NWZ) PKN Orlen, które odbędzie się 24 stycznia 2017 r., ustali zasady kształtowania wynagrodzeń członków zarządu i rady nadzorczej. Obrady akcjonariuszy płockiego koncernu zwołano w tej sprawie na wniosek Ministra Energii.