Pieniądze

Pieniądze

Niepotrzebne im auto czy mieszkanie. To nowe wyzwanie dla banków

Pokolenie tzw. millenialsów, mniej zainteresowane gromadzeniem dóbr trwałych i mniej uległe reklamom, stanowi ogromne wyzwanie dla sektora bankowego - ocenili uczestnicy debaty o ludziach urodzonych w latach 1980-2000. Dyskusja odbyła się we wtorek na VI Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie.

NBP: w maju podaż pieniądza większa o 10 mld zł

W maju br. podaż pieniądza M3 zwiększyła się w stosunku do kwietnia o 10 mld zł, a składnikami dominującymi w miesięcznym przyroście były zobowiązania banków wobec przedsiębiorstw, instytucji samorządowych oraz gospodarstw domowych - poinformował we wtorek NBP.

Rząd walczy z oszustami podatkowymi. Powołano specjalna spółkę

Minister Finansów podpisał akt założycielski spółki celowej powołanej do celów informatyzacji służb skarbowych - poinformował we wtorek w komunikacie resort finansów. Spółka ma być odpowiedzialna za opracowanie systemu informatycznego, mającego pomóc w walce z wyłudzeniami VAT.

Z biznesu na boisko. Szanse Polski w typach rynkowych wilków

W typowaniu na Euro 2016 prześcigają się nie tylko bukmacherzy. W pomocą przychodzą im także analitycy Big Data, menadżerowie, inwestorzy, a nawet gigant technologiczny, taki jak Microsoft. Sprawdziliśmy, jak te narzędzia, które do tej pory sprawdzały się na giełdzie czy w biznesie, typują wyniki. Wyliczenia nie są jednak łaskawe dla Polski.

Jak "szybko zarobić dużo szmalu" na Euro

Wraz z typowaniem meczów, inwestorzy próbują przewidzieć jak zdarzenia na boisku będą wpływały na stan rynków finansowych. Nawet, jeśli reprezentacje narodowe nie przywiozą upragnionego zwycięstwa, to wygrać mogą branże, które wykorzystają gorące emocje wokół Euro 2016.

Lewandowski wart tyle, co dwie reprezentacje Irlandii Północnej

Kopciuszek turnieju, Irlandia Północna to pierwszy rywal Polaków na Mistrzostwach Europy. Gdyby brać pod uwagę tylko wyceny zawodników obu reprezentacji, to jesteśmy murowanym faworytem do zwycięstwa. Sam bowiem Robert Lewandowski jest wart tyle ile... dwie reprezentacje Irlandii Północnej.

Podróż do USA na każdy portfel. Ekspert radzi

- Dziś loty do Stanów Zjednoczonych są znacznie tańsze niż jeszcze kilkanaście lat temu - mówił w TVN24 BiS Jakub Porada z TTV. Jak dodał, możemy znaleźć oferty przelotów na styczeń 2017 roku już za 1361 złotych w obie strony. - Cena jest atrakcyjna - mówił Porada jednocześnie przypominając o konieczności wyrobienia wizy. Ta zaś kosztuje 160 dolarów, czyli 640 złotych. Pobyt w hostelu to wydatek rzędu 30 dolarów za noc. Jakie jeszcze koszty trzeba wziąć pod uwagę wybierając się w podróż do USA?

Miliardy z OFE pójdą na plan Morawieckiego?

W stosunkowo krótkim terminie mogłoby być uruchomione do 16 mld zł kapitału OFE na realizację części zamierzeń Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - podała w czwartek prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych Małgorzata Rusewicz.

"Bomba podłożona pod polską gospodarkę". Debata o pomocy dla frankowiczów

- Frank przez 25 lat był najstabilniejszą walutą w świecie - mówił podczas czwartkowej debaty w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich. - Udzielenie kredytów walutowych przez polskie banki w ostatnich kilkunastu latach realnie pomogło wybudować, setkom tysięcy osób własne cztery kąty - dodał.

Plan Morawieckiego coraz bliżej. Komisje za poprawkami Senatu

Sejmowe komisje opowiedziały się w czwartek za przyjęciem wszystkich poprawek zgłoszonych przez Senat do nowelizacji ustawy o gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeniach eksportowych, która ma ułatwić realizację tzw. planu Morawieckiego.

Rośnie liczba milionerów. Azjaci wkrótce zdetronizują Europę

Już 18,5 mln gospodarstw domowych na świecie dysponuje aktywami wartymi co najmniej 1 mln dol - wynika z najnowszego raportu Boston Consulting Group (BCG). W sumie kontrolują one majątek wart 168 bln dolarów. Coraz więcej milionerów jest w Indiach i Chinach.