Bruksela zapowiada, że przyjrzy się pomocy udzielonej przez porty lotnicze tanim przewoźnikom. Jedno z niemieckich lotnisk już oskarżyła o nielegalne subsydiowanie linii. Kolejne mogą być porty polskie - pisze "Rzeczpospolita"
Podatnicy ciągle nie wiedzą, jakie emerytury będą mogli wykupić z pieniędzy zgromadzonych w OFE, jednak decyzje w tej sprawie mogą zapaść jeszcze dziś - informuje "Gazeta Prawna".
Rząd Estonii ostro skrytykował - przy okazji wizyty niemieckiego ministra spraw zagranicznych Franka-Waltera Steinmeiera w Tallinie - Gazociąg Północny, którym od 2010 roku ma popłynąć przez Bałtyk gaz z Rosji do Niemiec.
Kolejne wydarzenia na rynkach finansowych sprawiły, że amerykańska waluta jest najtańsza od 11 lat. Dolar jest rekordowo tani, nie tylko w Polsce, wobec euro, a wobec funta brytyjskiego najtańszy od ponad 26 lat.
Dwie firmy informatyczne - hinduska i polska, rodzimy producent mebli oraz amerykański koncern drukarski dostały pozwolenie na działalność Krakowskiego Parku Technicznego zarządzającego SSE.
Premier Jarosław Kaczyński oglądał w środę teren przeznaczony pod budowę terminalu skroplonego gazu w Świnoujściu. Powiedział, że rząd prowadzi rozmowy z dostawcami surowca z wielu krajów.
Sklepy spożywcze w centrum Sopotu nadal będą mogły być otwarte w nocy. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku oddalił w środę w skargę gminy na decyzję wojewody pomorskiego, który unieważnił uchwałę rady miasta ograniczającą handel w nocy.
Produkcja samochodów spadła w czerwcu o 0,6 proc. Jednocześnie rośnie prywatny import używanych aut do Polski - podał w środę instytut Samar, monitorujący rynek motoryzacyjny.
Prywatyzacja Banku Śląskiego i wycena jego akcji przebiegała praktycznie bez kontroli, a szef departamentu NIK, który miał kontrolę nadzorować, posiadał pakiet akcji banku. - Dlaczego? - Pytali posłowie. - Takie czasy - odpowiadali świadkowie.
Wskaźnik optymizmu konsumentów w czerwcu spadł o jeden pkt do 108,34 pkt - podała w środę badająca koniunkturę grupa Ipsos. Na ocenach zaważyły przede wszystkim gorsze opinie na temat klimatu gospodarczego.
622 tysiące złotych zapłaci Röben Ceramika Budowlana. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta nałożył na spółkę karę za zmowę cenową z dwudziestoma firmami sprzedającymi materiały budowlane.
Teraz, aby otworzyć sklep o powierzchni przekraczającej 2 tys. m kw. trzeba będzie uzyskać zezwolenie od gminy i sejmiku wojewódzkiego - zakłada ustawę o tworzeniu i działaniu hipermarketów podpisana dziś przez prezydenta.
Parlament Europejski zdecydował, że linie lotnicze będą musiały podawać całkowity koszt przelotów - czytamy na gazeta.pl. Oznacza to koniec popularnych zabiegów reklamowych, w których przewoźnicy podawali niższe stawki za bilety.
Obsługą zakupów w internecie zajmą się prywatne firmy pocztowe. Przerwie to monopol Poczty Polskiej w tym zakresie, co zapewne wpłynie na spadek cen - pisze "Rzeczpospolita".
Ilość zamówień na cement jest w Polsce tak duża, że betoniarnie nie nadążają z jego produkcją. Producenci deficytowego materiału wprowadzają limity na jego sprzedaż.
Ma 29 pokoi, trzy baseny, kort tenisowy, a nawet kino. Najdroższy dom w USA, wystawiono we wtorek na sprzedaż w Beverly Hills, w Kalifornii. Kosztuje bagatela 165 milionów dolarów.
Światowy rynek paliwowy przeżyje swój moment krytyczny w ciągu najbliższych pięciu lat, ostrzegają przedstawiciele Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE).
Nauczyciele, którzy w tym roku nabyli lub nabędą prawo do przejścia na wcześniejszą emeryturę, będą mogli skorzystać z niego także w roku przyszłym i następnych latach - zdecydował we wtorek Sejm, nowelizując Kartę Nauczyciela.
Na scenie politycznej burza. Jak na te zawirowania reaguje gospodarka? Mimo iż na razie obserwujemy jedynie nieznaczny spadek wartości złotego, w dłuższej perspektywie niestabilna sytuacja polityczna może mieć tragiczne skutki dla rynku - ostrzegają eksperci.
Ponad milion osób oglądało w poniedziałek pomiędzy 20 a 23 TVN24. To najwyższy poziom oglądalności o tej porze dnia w historii stacji. Jej udział w rynku wyniósł niemal 9 proc.