Najnowsze

Najnowsze

Ty surfujesz, firma traci tysiące

Pięć i pół tysiąca złotych rocznie - tyle przeciętnie traci pracodawca przez jednego pracownika, wykorzystującego internet do prywatnych celów w godzinach pracy - wynika badań przeprowadzonych przez firmę Gemius, których wyniki publikuje portal money.pl.

Google szuka szczepionki na grypę

Uruchomienie usługi "Flu Shot Finder", dzięki której użytkownik będzie mógł znaleźć najbliższe miejsce, gdzie można się zaszczepić na grypę - zapowiada firma Google. Usługa obejmie jedynie teren Stanów Zjednoczonych.

Co z tą "hazardową"?

Premier Donald Tusk zapowiada że chciałby, aby prace nad tzw. ustawą hazardową zakończyły się w parlamencie do końca przyszłego tygodnia. O szczegółach ustawy oraz nietrafionej reformie emerytalnej, rozmawialiśmy z ministrem w kancelarii Premiera, Michałem Boni.

"Wprost" czeka na kupca

Udziałowcy AWR Wprost zgodzili się na sprzedaż tygodnika "Wprost" - donoszą mediowe portale branżowe. Nieoficjalnie mówi się, że kupnem magazynu zainteresowanych jest pięć podmiotów.

Oszczędne święta?

To już drugie święta Bożego Narodzenia podczas kryzysu gospodarczego. Firma Deloitte jak co roku opracowała raport na temat przewidywanych zachowań polskiego konsumenta. Ile pieniędzy na tegoroczne święta ma zamiar wydać statystyczny Kowalski i czy jest to mniej niż w roku ubiegłym, pytaliśmy naszego gościa: starszy menedżer w Dziale Audytu Deloitte, Adam Chróścielewski.

Jak wrzucić choinkę w koszty?

Idą święta, będzie choinka. W niejednej firmie. Jaka musi być świąteczna dekoracja, by ją swobodnie "wrzucić" w firmowe koszty? - Nie może być przesadnie wystawna, ekskluzywna i zbytnio droga - mówi "Gazecie Prawnej" ekspert księgowy, Katarzyna Paterek.

Nadchodzą prawnicy na abonament

Mechanizm jest prosty: klient płaci zryczałtowaną miesięczną opłatę, a gdy potrzebuje informacji, porady czy reprezentacji w sądzie, dzwoni lub wyśle e-mail do biura obsługi specjalnego Systemu Ochrony Prawnej. System znajdzie mu prawnika z najbliższej miejscowości (nie dalej niż 45 km od jego domu) i umówi z nim na spotkanie. Taki nowy model obsługi prawnej przywędrował do Polski z USA - pisze "Rzeczpospolita".

Bank mięknie w wojnie z klientami

Wojna wywołana w internecie przez grupę aktywnych klientów niezadowolonych z oferty banków ma szansę wkrótce się zakończyć. W czwartek bankowcy z grupy BRE spotkają się z przedstawicielami klientów - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

TVP hamuje cyfrową rewolucję

- Maleją szanse na to, żeby w 2013 roku wszyscy Polacy odbierali cyfrową telewizję, w niej więcej darmowych kanałów o lepszej jakości - wieszczy "Rzeczpospolita". Winne jest niezdecydowanie TVP w tej sprawie, które opóźnia budowę niezbędnej i kosztownej infrastruktury.

Młode wilki źle znoszą utratę pracy

Jeszcze dwa lata temu byli panami świata. Młodzi, wykształceni, energiczni, podkupywani przez kolejne koncerny, które chciały stawiać ich za swoimi sterami w erze prosperity. Dziś sytuacja wygląda diametralnie inaczej, rzesza młodych wilków biznesu drastycznie stopniała. Ci, którzy odpadli często nie radzą sobie zaś w nowych realiach - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Rządowe sposoby na kryzys nie działają

Spłacający kredyt i tracący pracę nie przychodzą po rządową pomoc, podobnie jak firmy w kłopotach. Rezerwa dla najuboższych, zasilana pieniędzmi z podniesionej akcyzy, została zlikwidowana. Trzy najważniejsze narzędzia rządu do łagodzenie skutków kryzysu nie działają - stwierdza "Dziennik Gazeta Prawna".

Uwaga kierowcy! Zdrożeje OC

Koniec z niskim OC w Polsce. Od przyszłego roku obowiązkową wzrosną ceny za polisę. Powód? Mamy płacić więcej, by dostać wyższe odszkodowanie. Taki wymóg nakłada na nas Unia Europejska - pisze "Gazeta Wyborcza".

Brakuje na emerytury i zasiłki

Są kłopoty z pieniędzmi na bieżącą wypłatę emerytur, rent i zasiłków. Wszystko przez gigantyczną dziurę w kasie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - pisze "Rzeczpospolita".

Łukaszenka chce się podłączyć do rurociągu

Białoruś jest gotowa uczestniczyć w projekcie rozszerzenia rurociągu Odessa - Brody - oznajmił prezydent Alaksandr Łukaszenka. Jak zaznaczył, dla jego kraju ważna jest dywersyfikacja dostaw energii. Jego wypowiedź. Prezydent Białorusi udzielił wywiadu dla azerskiej telewizji Trend News, przekazała go agencja ITAR-TASS.

Inter Cars bije konkurencję

Zysk netto Inter Cars wzrósł o 24% w trzecim kwartale rdr - takie wyniki przedstawiła właśnie spółka. "Konkurencja swoją słabością nam pomaga" - z dumą stwierdza w "Rynkach dnia" Piotr Kraska, członek zarządu spółki. O jej poczynaniach na rynku części zamiennych rozmawiał z nim Robert Stanilewicz.

"Kryzys bynajmniej się nie skończył"

Optymizm wszystkich, którzy wieszczą koniec kryzysu, ostudzili właśnie ministrowie państw Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC). W Singapurze odbywa się doroczne spotkanie polityków.

Tylko 57 milionów euro przewagi importu nad eksportem

Deficyt obrotów bieżących wyniósł we wrześniu 57 mln euro - podał Narodowy Bank Polski. To wynik znacznie lepszy niż oczekiwali analitycy, którzy spodziewali się przewagi importu nad eksportem na poziomie blisko 500 milionów euro. Dane te komentują w programie "90 minut" Marta Petka-Zagajewska, ekonomistka Reiffeisen Bank Polska oraz Łukasz Tarnawa, główny ekonomista PKO BP.

Dobre czasy DGA

DGA zaciera ręce. Jej akcje są najdroższe od lutego 2008 roku, a wyniki w III kwartale jeszcze polepszają nastroje w spółce. Nie tylko o ostatnim okresie, ale także o planach firmy konsultingowej, związanych ze szkoleniem byłych stoczniowców w "Dniu na rynkach" Rafał Hirsch rozmawiał z Andrzejem Głowackim, prezesem DGA.

Grupa Makarony Polskie planuje rozwój

Makarony Polskie to krajowy lider produkcji w swojej branży. Na razie grupa składa się z dwóch podmiotów, ale już wkrótce ten stan może się zmienić. Zarząd jest zainteresowany przejęciem firm, które produkują wyroby spożywcze z pokrewnego segmentu. O przyszłości spółki z Pawłem Nowakowskim, prezesem grupy rozmawia Robert Stanilewicz.

Chcesz kredyt, a wpadasz w sieć

Firmy oferujące szybkie kredyty przez internet nie udzielają klientom informacji o kosztach pożyczki. Często nie informują też o kosztach rozmów telefonicznych oraz o prawie wypowiedzenia umowy - poinformował we wtorek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), który wszczął kontrolę w tej sprawie. *

Euro w rękach polskich polityków

- Określenie docelowego terminu wejścia do strefy euro, do którego mają być spełnione kryteria określone przez traktat z Maastricht, to decyzja polskich władz - mówił w rozmowie z TVN CNBC Biznes Jurgen Stark, członek Rady Nadzorczej Europejskiego Banku Centralnego. Według niego ta sprawa niemal całkowicie leży w gestii polityków.

Niemiecka giełda kupi warszawską?

Jedna z najważniejszych i największych giełd w regionie i tylko jeden chętny na jej zakup. Warszawskim parkietem póki co zainteresowana jest Deutsche Borse. O tym czy pomiędzy niemieckim inwestorom a ministerstwem skarbu państwa powstanie platforma porozumienia, czy może GPW będzie musiał stawić czoła platformą transakcyjnym a także o tym, że sztuka sprzedawania nie polega na samej sprzedaży

Klienci sklepów kradną na potęgę

1,2 miliarda euro - na tak gigantyczne pieniądze polscy konsumenci okradli sieci handlowe w ubiegłym roku. Kradną jednak nie tylko kupujący, ale także pracownicy - i to oni przynoszą sklepom zdecydowanie większe straty. Dlaczego i co najczęściej pada łupem złodziei, a także o tym, że inni mają jeszcze gorzej

Eksport trzyma się mocno

Deficyt handlu zagranicznego po wrześniu wyniósł 6,4 mld euro wobec 19 mld euro przed rokiem - podał GUS. Wartość polskiego eksportu do końca września wyniosła 70 mld euro, a importu - 76,4 mld euro. Eksport liczony we wspólnej walucie zmniejszył się o 21,6 proc., a import - o 29,5 proc. Ale jeśli policzyć w złotych, import niemal nie zmniejszył się.

"Prohibicja nigdy nie przynosi pozytywnych skutków"

- 10 tys. ludzi na bruku, ograniczenie wpływów budżetowych, rozwój szarej strefy hazardowej pod kontrolą mafii - to według przedstawicieli branży hazardowej tylko niektóre skutki nowelizacji ustawy hazardowej, przyjętej we wtorek przez rząd. - Nie tędy droga - alarmują.

Infovide-Matrix: kryzysowi klienci

Zysk netto Infovide-Matrix po III kwartałach wzrósł o 10,5% w ujęciu rocznym, ale w samym III kwartale spadł o prawie 43% rdr. Jak wygląda teraźniejszość firmy? Jak zmienia się profil jej klienta? Wyniki informatycznej spółki komentuje w "Rynkach dnia" jej wiceprezes Borys Stokalski.

Yahoo! przezwyciężyło kryzys

Yahoo nie tnie już kosztów i znów szuka pracowników - powiedziała w wywiadzie dla CNBC prezes tej spółki, Carol Bartz. W III kwartale przychody internetowego giganta spadły co prawda o 12 procent rok do roku, ale restrukturyzacji przyniósł zamierzony skutek. Zysk netto spółki potroił się rok do roku, do prawie 190 milionów dolarów.

Ostatni dzwonek na zakupy

Przypadający w tym roku na środę 11 listopada jest jednym z 12 dni w roku, w którym olbrzymia większość sklepów będzie nieczynna. Zakupy będzie można zrobić wprawdzie na stacji benzynowej, ale trzeba się liczyć ze sporymi kolejkami.

Grecy wciąż udają Greków

Komisja Europejska udzieli Grecji reprymendy. Jak donosi "Financial Times", unijni urzędnicy stracili już cierpliwość wobec polityki socjalistycznego rządu w Atenach, którego członkowie nie stosują się do zaleceń przywrócenia dyscypliny fiskalnej w tym kraju.

Inwestorzy chodzą po stoczniach

- Kilkunastu inwestorów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, obejrzało od początku października części majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie - powiedział wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz. Z jego słów wynika jednak, że mało który zainteresowany jest kontynuowaniem produkcji stoczniowej.