Najnowsze

Najnowsze

Dzień z turystyką

Nie tylko miasta, gminy, czy stowarzyszenia mogą zarabiać na lokalnych atrakcjach turystycznych. Taką atrakcję można stworzyć samemu i później na niej zarabiać. Pokażemy jak powstał Park Jurajski, który nie jest dziełem Spielberga i ożywimy stary Fort w Toruniu. Naszymi gośćmi były: Emilia Czerwińska, dyrektor marketingu w Forcie IV oraz Zuzanna Gajewska, Ostoya Żubra i Tradycji Szlacheckiej Kiersmusy.

Portugalskie kleszcze długu

Rentowność portugalskich 10-letnich obligacji przekroczyła poziom 8%, to najwięcej w historii, a S&P jako ostatnia z dużych agencji obniżyła rating Portugalii. Z kolei  w Brukseli przywódcy UE zatwierdzili powołanie Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego, którego zdolności pożyczkowe to 500 mld Euro. O przyszłości kryzysowej Europy Marek Tejchman i Jan Niedziałek rozmawiali z Arkadiuszem Wrześniakiem, głównym ekonomistą Deutsche Bank Polska i Krzysztofem Bluszczem, wiceprezesem Demos Europa.

Budżet (przed)wyborczy

Szybki przedwakacyjny budżet 2012, szybka powyborcza nowelizacja? Ministerstwo finansów chce przyspieszyć prace nad budżetem, żeby oddzielić debatę nad finansami od jesiennej kampanii wyborczej. O szczegółach Łukasz Kijek.

Bogaci też kupują w Biedronce

Polacy kupują w Biedronce nie tylko ze względu na cenę – cenią ją sobie jako solidną markę. Co więcej, sklepy tej sieci wybierają także osoby z wysokimi dochodami - wynika z badań marketingowych, o których pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Polak pije coraz mniej wódki

Topnieją wydatki Polaków na alkohol. Najbardziej traci wódka - pisze "Rzeczpospolita". Zyskuje wino i alkohole niszowe, np. whisky.

Młodzi wolą pracować za granicą

60 proc. polskich studentów dla pracy wyjechałoby za granicę - pisze "Puls Biznesu". Niechęć do wyjazdów deklaruje tylko 20 proc. ankietowanych.

Komunalne tylko dla naprawdę ubogich

Szykuje się rewolucja w przepisach dotyczących mieszkań komunalnych. Lokale mają być dostępne tylko dla osób naprawdę ubogich, a po śmierci właściciela krewni nie będą automatycznie ich dziedziczyć - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

TVN, TVN24 i TVN Style supermarkami

TVN24 po raz kolejny nagrodzona. Nasza stacja otrzymała prestiżową statuetkę Superbrand przyznawaną wyjątkowym markom. Oprócz TVN24 doceniono również TVN i TVN STYLE.

Koniec bezpłatnego „NY Timesa”

Koniec z darmowym „New York Timesem” w sieci. Potężna gazeta od dziś oferuje dostęp do swoich materiałów za opłatą. Przyjemność poczytania „NY Timesa” na tablecie kosztuje ok. 11 złotych tygodniowo.

Muzyka największych dla Japonii

Cztery wielkie wytwórnie płytowe wydają wspólny, podwójny album z piosenkami swych największych gwiazd, a zarobione w ten sposób pieniądze mają trafić do ofiar kataklizmu w Japonii.

OFE a giełda

WIG20 szykuje się do kontynuacji wzrostu . Większy niż sprawa OFE wpływ na warszawski parkiet maja informacja napływające zza granicy – twierdzi zarządzaJący Agiofunds TFI Wojciech Juroszek.

Dzień z turystyką

Rewolucje w Afryce Północnej dużo zmieniły w branży turystycznej. Do niedawna jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków miejsc urlopowych był Egipt. Jak będzie się kształtować ruch turystyczny w tym sezonie zastanawia się wiceprezes  Polskiej Izby Turystyki Józef Ratajski.

Czy warto kupić Kernel?

Kernel to pierwsza ukraińska spółka, która notowana jest w indeksie WIG20. Trafiła tam dokładnie tydzień temu. Kernel produkuje olej słonecznikowy, ale ostatnio poinformował, że zamierza też wejść też w produkcję cukru. Czy Kernel to dobra inwestycja giełdowa? M. in na to pytanie odpowiada analityk DI BRE Jakub Szkopek.

Jak OFE przegrały z rządem

Rząd  dopiął swego i ustawa zmniejszająca wysokość składki przekazywanej do OFE bez głębszych zmian została uchwalona przez Sejm. Towarzystwa emerytalne rozmyślają nad sposobami zaskarżenia jej do Trybunału Konstytucyjnego, a reporter TVN CNBC zastanawia się, dlaczego dlaczego ich sprzeciw wobec planów rządu okazał się tak słaby.

Drożejąca miedź

10 tysięcy dolarów - tyle trzeba było ostatnio zapłacić za tonę miedzi. 30 procent światowego zapotrzebowania na ten surowiec to Chiny. Czy skutki trzęsienia ziemi wpłyną na zwiększenie popytu Japonii na miedź?  Czego spodziewa się rynek mówi analityk X-Trade Brokers Paweł Kordala.

Dotacje na e-biznes

Finał działania 8.1, czyli nabór na dotacje na e-biznes. Jakie projekty zostały wybrane? Rozmowa z dyrektorem Departamentu Wsparcia e-biznesu PARP Radosławem Runowskim.

Forum Zarządów Spółek Giełdowych

Wynagradzanie menedżerów – w zależności od krótkoterminowych zysków, ze stała premią, a może jeszcze inaczej? Rozmowa z dr. Marią Aluchną ze Szkoły Głównej Handlowej.

Mniej do OFE

Jak zmieni się strategia PTE po zmianach w systemie emerytalnym? W jakich spółkach mają największe zaangażowanie? Jak zmieni się rola funduszy na rynku kapitałowym? O tym w rozmowie z Michałem Szymańskim, partnerem zarządzającym Money Makers.

Dzień z Turystyką

Wakacje szyte na miarę – indywidualnie organizowana wycieczka do egzotycznego kraju może być znacznie tańsza lub z dużo wyższym standardem niż gotowa oferta biura podróży. Jak ją skroić na miarę? O tym mówi specjalista ds. turystyki portalu fru.pl Andrzej Różycki.

SEKO – Rybki z coraz mniejszą marżą

Seko - producent przetworów rybnych z Chojnic - wchodzi na rynek niemiecki. Jedna z największych sieci dyskontowych za naszą zachodnią granicą będzie sprzedawać produkty polskiej spółki pod swoją marką. Seko w 2010 roku zwiększyło przychody, ale zarobki firmy znacznie spadły – głównie z powodu wzrostu cen oleju i warzyw. Najbliższe plany Seko w TVN CBNBC przedstawiał prezes spółki Kazimierz Kustra.

OFE na tapecie

Zmiany w polskim systemie emerytalnym są tematem debaty zarówno w Polsce, jak i za granicą. Specjaliści z Londynu porównują decyzje rządu Węgier o całkowitym przejęciu aktywów gromadzonych w OFE do planów tymczasowego obniżenia składki wędrującej do OFE w Polsce. O wzroście polskiego długu publicznego i sposobach na obniżenie kosztów jego obsługi Rafał Hirsch pytał starszą ekonomistkę ds. rynków wschodzących ING Commercial Banking Agatę Urbańską.

Kogo cenią inwestorzy

PKN Orlen spółką prowadzącą najlepszą politykę informacyjną w Polsce - wynika z badania WarsawScan. Wśród spółek zagranicznych notowanych na GPW wyróżniony zostal Kernel. a analizy Domu Inwestycyjnego BRE Banku wygrały z konkurencją według analityków i zarządzających funduszami. Wśród stacji telewizyjnych bezkonkurencyjna okazała się TVN CNBC.

TVN Warszawa przechodzi do sieci

Grupa TVN informuje o zakończeniu emisji sygnału telewizyjnego TVN Warszawa i przeniesieniu online wszystkich aktywności związanych z tym projektem - poinformowała spółka w komunikacie.

Kleszcze długu

Rentowność portugalskich dziesięciolatek po raz pierwszy w historii znalazła się na poziomie 8 procent. Rynki żądają wyższej premii za finansowanie długu Lizbony po tym jak Standard and Poors obniżył rating Portugalii. Agencja niżej oceniła wiarygodność kraju w reakcji na odrzucenie pakietu oszczędnościowego przez parlament. Rozmowa z Klaudiuszem Sobczykiem, zarządzającym Veritas Investment Funds.

Spółka w zawieszeniu

Przedsiębiorca, któremu sąd odrzucił wniosek o ponowne zawieszenie działalności gospodarczej powinien się odwołać od tej decyzji – mówił na antenie TVN CNBC twórca ustawy o swobodzie działalności gospodarczej Adam Szejnfeld. Jak napisać takie odwołanie do sądu radzi radca prawny, menedżer w PwC Andrzej Zubik.

Forum Zarządów Spółek Giełdowych

Na wrocławskim V Forum Zarządów Spółek Giełdowych jednym z omawianych tematów była innowacyjność jako czynnik sukcesu nowoczesnego przedsiębiorstwa. Jak wspierać innowacyjność radzi prezes zarządu Stem Cells Spin Janisław Muszyński

Dzień z turystyką

W jaki sposób zostać przewodnikiem i pilotem wycieczek zgodnie z nowymi przepisami? - wyjaśnia wiceminister sportu i turystyki Katarzyna Sobierajska.

TP SA sprzedała spółkę Emitel

Należąca do Telekomunikacji Polskiej spółka Emitel sprzedana za 1,7 mld złotych. Nabywcą jest fundusz inwestycyjny Montagu. Emitel to dochodowa, największa w Polsce firma, zajmującą się emisją sygnału radiowego i telewizyjnego.

Opozycja wietrzy spisek w budżetowym pośpiechu PO

Pomysł resortu finansów, by ustawa budżetowa została uchwalona przed wakacjami zaskoczył wszystkie kluby parlamentarne. PSL powściąga koalicjanta w tych zamiarach argumentując, że to mało realne, choćby ze względu na brak danych do ustawy o tej porze. Opozycja idzie dalej i zarzuca PO chwyt marketingowy przed wyborami, który będzie problemem po wyborach.

Robisz w ciastkach? To uważaj!

Polskie państwo znów zaskakuje przedsiębiorców. Zaledwie kilka dni będą miały firmy na przygotowanie się do kolejnych zmian w VAT. Prezydent podpisał właśnie ustawę wchodzącą w życie 1 kwietnia - to oznacza, że zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw najwcześniej na 4 dni przed dniem, kiedy wejdzie w życie.