Najnowsze

Najnowsze

Euro kryzys

Co jeszcze może zrobić EBC, aby przeciwdziałać pogłębieniu kryzysu w strefie euro?

Będą "niestandardowe działania". Spadki na giełdach

Po wystąpieniu szefa Europejskiego Banku Centralnego indeksy europejskich giełd zanotowały spadki. Mario Draghi zapowiedział, że bank opracuje mechanizm, który pozwoli podejmować "niestandardowe działania polityki monetarnej" aby złagodzić napięcie na rynkach finansowych. Inwestorzy spodziewali się jednak, że Draghi przedstawi konkretny program wykupu obligacji najbardziej zadłużonych krajów, czyli Hiszpanii i Włoch.

Plany inwestycyjne Tauronu

Strategia rozwoju spółki energetycznej Tauron jest uzależniona od tego jak się kształtuje popyt na energię na rynku.

Plany inwestycyjne Enei

Współpraca kilku firm przy budowie elektrowni atomowej to racjonalny pomysł - mówi prezes Enei Maciej Owczarek. Jego zdaniem w projekcie powinien też wziąć udział inwestor z zagranicy, który ma doświadczenie techniczne. Prezes powiedział także, że umowa w sprawie budowy nowego bloku elektrowni w Kozienicach powinna zostać podpisana w ciągu kilku tygodni.

Branża budowlana pod presją

Po informacjach o upadłości PBG i Hydrobudowy, a także o problemach Polimeksu-Mostostalu widać było wzrost zatorów płatniczych w branży budowlanej - mówi prezes Herkulesa, Grzegorz Żółcik. Dodaje, że sytuacja z płatnościami na rynku już się ustabilizowała, chociaż daleka jest od zadowalającej.

Płatności do Trybunału

Prezydent podpisał ustawę o płatnościach dla podwykonawców, ale część zapisów skierował do Trybunału Konstytucyjnego.

Niebo po OLT

Weszli na polskie niebo jak burza i równie szybko ucichli, a z nimi zniknęły nadzieje na to że uda się latać po Polsce, za półdarmo. Choć pewnie długo nie zniknie rozbudzony już na dobre apetyt na latanie. Czy znajdą się tacy którzy będą go próbowali zaspokoić i ile będą próbowali na tym zarobić - czyli lotniczo cenowy krajobraz po OLT - Dominik Cierpioł.

Czarterowy problem

Zamiast wakacyjnego odlotu – wakacyjny horror. Upadek OLT, tego drugiego OLT – od wakacyjnych czarterów to wojna nerwów dla wielu polskich turystów. I wojna z czasem biur podróży szukających w pośpiechu nowego środka transportu. W turystyce jak na froncie a do tego z boku niespodziewanie kolejne uderzenie – spory kawałek krwiobiegu elektronicznego pieniądze w turystyce zamrożony przez operatora płatności eService. O nielotach i zablokowanych płatnościach Dominik Cierpioł.

Banki centralne w akcji

Amerykańska Rezerwa Federalna pozostawił główną stopę procentową na poziomie 0,25%. Kolejny raz wskazała koniec 2014 roku jako moment ewentualnej zmiany stóp - niektórzy liczyli, że wydłużyli ten okres np. do końca 2015. Decyzję Fed komentował nasz gość Rafał Benecki, główny ekonomista ING BSK.

Polityka migracyjna

Dostosowanie polityki migracyjnej do priorytetów rynku pracy - to jedna z głównych tez w przyjętym właśnie przez rząd dokumencie „Polityka migracyjna Polski – stan obecny i postulowane działania”. O polityce migracyjnej rozmawialiśmy z dr Kingą Wysieńską z Instytutu Spraw Publicznych.

Banki centralne w akcji

Amerykańska Rezerwa Federalna pozostawił główną stopę procentową na poziomie 0,25%. Kolejny raz wskazała koniec 2014 roku jako moment ewentualnej zmiany stóp - niektórzy liczyli, że wydłużyli ten okres np. do końca 2015. O decyzji Fed rozmawialiśmy z Maciejem Krzakiem, głównym ekonomistą CASE.

Amber Gold kupił Finroyal

Według dokumentów, do których dotarli reporterzy programu TVN UWAGA!, 27 lipca w brytyjskim Rejestrze Firm została ujawniona transakcja przeprowadzona pomiędzy Andrzejem K. – jedynym wspólnikiem FRL Capital Limited i jednocześnie jej dyrektorem a Amber Gold. Z nowego wpisu w brytyjskim Rejestrze Firm wynika, że gdańska spółka Amber Gold sp. z o.o. odkupiła od dotychczasowego dyrektora Finoryal 30.188 udziałów w firmie, która dotychczas należała w 100 proc. do niego. Amber Gold i Finroyal zostały wpisane przez Komisję Nadzoru Finansowego na listę ostrzeżeń publicznych. Nadzór podejrzewa, że mogą one prowadzić działalność bankową bez wymaganej licencji. Naszym gościem był dziennikarz TVN UWAGA! Szymon Jadczak.

Dopłaty do kolektorów

Jest dodatkowa pula środków przyznawana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. O dopłatach dla zwolenników ekologicznej energii mówi Paweł Bartoszewski, NFOŚIGW.

Chargeback czy polisa?

Agenci rozliczeniowi porozumieli się z Urzędem Marszałkowskim ws. wymiany informacji o osobach, które występują o charge back lub odszkodowanie. Przy chargebacku czeka się trzy razy krócej na zwrot pieniędzy, ale agenci rozliczeniowi boją się roszczeń i zamrażają transakcje z biurami podróży. Mówi o tym Andrzej Bućko, prawnik Federacji Konsumentów

Okazje inwestycyjne w Turcji

Turcja nie ma jeszcze ratingu inwestycyjnego, ale po ostatniej podwyżce Moody’s jest bardzo blisko, a jej CDSy wyceniane są znacznie niżej niż Włoch czy Hiszpanii i prawie tak dobrze jak Polski czy Rosji. Czy inwestowanie w Turcji jest obecnie ciekawa propozycją, mówi Aleksander Jawień, prezes IFM.

Szybkie pieniądze

Co będzie korzystniejszym rozwiązaniem dla klienta, karta kredytowa czy debet w koncie? Odpowiedzi na to pytanie udziela Marcin Zienkiewicz, analityk Comperia.pl

Milion w portfelu

W tej odsłonie doświadczenia edukacyjnego prezentujemy inwestycję Rafała Lorka z Family Office Lorek, Pawlak i Wspólnicy. Jak prezentuje się inwestycja gościa, na jakich aktywach zarobił najwięcej, jakie zmiany wprowadza do portfela, o tym w rozmowie Jana Niedziałka.

Wyniki BMW i perspektywy dla sektora

BMW w II kwartale zwiększył przychody i sprzedaż aut, ale z niższymi zyskami. Mimo spowolnienia, branża samochodów premium ciągle stosunkowo dobrze sobie radzi. Rozmowa z Rafałem Orłowskim, współwłaścicielem Automotivesuppliers.pl.

Wartość budowlanki

Branżę budowlaną czekają ciężkie chwile - uważa Krzysztof Pado, analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego. Jego zdaniem trzeba się jeszcze wstrzymać minimum rok z inwestowaniem w spółki z tego sektora.

Europejski przemysł ciągle na hamulcu

Dzisiejsze dane PMI ze strefy euro okazały się nieco gorsze od oczekiwań analityków. Indeks dla eurolandu wyniósł w lipcu 44 punkty wobec 44,1 miesiąc wcześniej. My wspólnie z Tomaszem Ochrynowiczem z Deloitte, szukamy na starym kontynencie perełek, które radzą sobie lepiej od reszty rynku.

Przed decyzją FED

Dzisiaj wieczorem poznamy decyzję amerykańskiego Banku Rezerw Feredalnych. Przemysław Kwiecień, główny ekonomista nie spodziewa się jednak zmiany wysokości stóp procentowych ani luzowania polityki. Jednak jak podkreśla - szefu FED-u często zaskakuje rynki.

Lekki optymizm wśród polskich menedżerów

Główny wskaźnik PMI dla polskiego przemysłu w lipcu wzrósł z czerwcowego poziomu 48,0, do wartości 49,7 - podał w komunikacie HSBC. Mimo tego wzrostu, wskaźnik ten nadal znajduje się poniżej neutralnego poziomu 50. Zdaniem niektórych analityków poprawa wartości PMI może być chwilowa.

Najlepiej płacą na Śląsku

Ponad 4,4 tys. zł to obecnie najlepsza przeciętna pensja w przemyśle. Tyle można zarobić w przedsiębiorstwach na Śląsku - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Średnia dla przemysłu w całej Polsce to 3762 zł.

Top Pick NewConnect

Analitycy Infinity8 doradzają zakup spółek nowych technologii z obszaru ochrony zdrowia czyli Biomaxima i Mabion a także producenta wyrobów gumowych ZWG.

Marka zarabia na pożyczkach

Wakacje to co roku żniwa dla firm oferujących chwilowe, niewielkie pożyczki dla klientów którzy nie mają szans na inny kredyt.

PBG walczy o przetrwanie

PBG musi szybko ustabilizować swoją działalność operacyjną, żeby udało się osiągnąć porozumienie z wierzycielami - powiedział w TVN CNBC prezes PBG Wiesław Różacki.