Najnowsze

Najnowsze

Centrum wyników - Pelion

6-ścioprocentowy wzrost przychodów na spadającym rynku i umocnienie pozycji lidera dystrybucji leków w Polsce.

Hollande obiecuje Francuzom redukcję deficytu

Prezydent Francji Francois Hollande przemawiał dziś przed francuskim Trybunałem Obrachunkowym i podtrzymał swoje zobowiązania co do zmniejszenia deficytu publicznego z 4,5 proc. prognozowanych w końcu tego roku do 3 proc.

Ile protekcjonizmu? Pyta Putin

Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał państwa tworzące Wspólnotę Gospodarczą Azji i Pacyfiku (APEC) do wspólnego określenia dopuszczalnych granic ochrony narodowych gospodarek na wypadek nowego światowego kryzysu ekonomicznego.

Centrum wyników - P.R.E.S.C.O.

Firma windykacyjna P.R.E.S.C.O. po pierwszym półroczu zarobiła tylko 8 milionów złotych a za cały rok spółka prognozuje zysk netto w wysokości 25 milionów złotych. Czy uda się zrealizować tą prognozę zysku? naszym gościem był Wojciech Andrzejewskim, prezes P.R.E.S.C.O.

Centrum wyników - Plast-Box

Plast-box po świetnym początku roku drugi kwartał miał nieco słabszy, po czym pokazał dobre wyniki za lipiec. O koniunkturze w branży opakowań z tworzyw sztucznych rozmawialiśmy z prezesem spółki, Krzysztofem Pióro.

Centrum wyników - Ambra

Rosną przychody ale spadają zyski Ambry w zakończonym w czerwcu roku obrachunkowym. Mniejszy zysk to głównie efekt zmiany kursu złotego. Jaki będzie kolejny rok dla tego producenta i dystrybutora alkoholi? Naszym gościem był prezes Ambry, Robert Ogór.

Euro kryzys

Czy Hiszpania będzie musiała poprosić o pomoc podobnie jak Grecja? Według Nouriela Roubiniego Hiszpanie wytrzymają bez pomocy do połowy października. O tym a także o znaczeniu amerykańskich danych z rynku pracy rozmawialiśmy z Grzegorzem Zatrybem, głównym analitykiem Skarbiec TFI.

Skup obligacji nie w smak, Weidmann bohaterem Niemców

Niemiecka prasa krytykuje decyzję EBC o skupowaniu bez ograniczeń obligacji krajów strefy euro, wskazując na negatywne skutki takiej polityki. Media chwalą natomiast prezesa Bundesbanku Jensa Weidmanna za publiczny sprzeciw wobec tej decyzji.

Kierunek: Chiny

Budowanie nowych polsko-chińskich relacji dyplomatycznych wchodzi w decydującą fazę.

Niemcy strajkują, odwołane loty do Warszawy

O północy w nocy z czwartku na piątek rozpoczął się w Niemczech 24-godzinny ogólnokrajowy strajk personelu pokładowego linii lotniczych Lufthansa. Tego dnia odwołanych będzie co najmniej 900 z 1800 połączeń, m.in. sześć rejsów między Frankfurtem a Warszawą.

Krynica 2012

Dla dalszego rozwoju rynku obligacji w Polsce niezbędne jest powstanie agencji ratingowych, które będą za nieduże pieniądze pilnować rynku długu i oceniać spółki - tak twierdzi Leszek Pawłowicz, prezes Rady Giełdy który był naszym gościem w programie Dzień na Rynkach.

Krynica 2012

Wprowadzał na giełdę PZU, Tauron, JSW i samą GPW - były wiceminister skarbu, dziś szef inwestycji w Societe Generale - naszym gościem był Krzysztof Walenczak, dyrektor generalny Societe Generale Investment Banking.

Krynica 2012

Sieć telefonii komórkowej Play coraz bardziej liczy się na rynku telekomunikacyjnym. Jaki ma pomysł na rozwój i czy ktoś może chcieć ją przejąć - o tym rozmawialiśmy z członkiem zarządu i dyrektorem ds. strategii w P4 (Play).

Krynica 2012

Najciekawsze inwestycje w oczach prywatnych funduszy - fundusz Enterprise Investors utworzył spółkę, która zajmuje się budową farm wiatrowych w Polsce, ma też udziały m.in. w Zelmerze, Magellanie i Kruku. Naszym gościem był prezes funduszu, Jacek Siwicki.

Krynica 2012

Enea startuje z inwestycją w Kozienicach za 6,3 miliardy złotych, przetarg na budowę wygrało konsorcjum Hitachi-Polimex. Naszym gościem był Krzysztof Zborowski, prezes odpowiedzialnej za zarządzanie blokami w Kozieniacach Enei Wytwarzanie.

Krynica 2012

Od prywatyzacji do ekspansji - jak skutecznie budować dużą grupę kapitałową. Debata pod takim hasłem odbyła się podczas XXII forum ekonomicznego w Krynicy. O tym jak budować siłę prywatyzowanych spółek rozmawialiśmy z Jerzym Kalinowskim, partnerem w KPMG.

Krynica 2012

Polscy przetwórcy żywności maja szansę zaistnieć w Chinach - to ogromny rynek, który szuka dobrych jakościowo produktów. Tak mówił partner w Deloitte, Tomasz Konik.

Eurokryzys

Europejski Bank Centralny przyjął plan nieograniczonego i sterylizowanego skupu obligacji państw strefy euro. Bank nie ustalił limitu wartości ani czasu trwania interwencji. Szef EBC Mario Draghi zaznaczył jednak, że bank będzie walczył ze wzrostem rentowności długu tylko tych państw, które poproszą o międzynarodową pomoc. O decyzji EBC rozmawialiśmy z naszymi gośćmi - Przemysławem Kwietniem, głównym ekonomistą X-Trade Brokers i Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Banku Ochrony Środowiska.

"Wykup obligacji raczej nie pomoże strefie euro"

Analitycy krytykują dzisiejszą decyzję prezesa Europejskiego Banku Centralnego (EBC) o wykupie bez ograniczeń obligacje krótkoterminowych krajów strefy euro. Według ekspertów decyzja ta ma podłoże polityczne a nie ekonomiczne i raczej nie przyniesie pozytywnych rezultatów.