Najnowsze

Najnowsze

Tanio jak w banku

Wato zamienić stare konto w banku na nowe tańsze. Drogie SA wypłaty z obcych bankomatów. Koszt obsługi rachunku bankowego jest wyższy niż opłata za jego prowadzenie. O tym w rozmowie z Pawłem Majtkowskim, głównym analitykiem Expandera

Pelion i Farmacol analitycznie

Czy sektor farmaceutyczny na warszawskiej giełdzie to dobre miejsce do przeczekania spowolnienia gospodarczego? O dwóch spółkach z tej branży, Pelionie i Farmacolu, rozmawialiśmy z Sylwią Jaśkiewicz, analitykiem DM IDM SA.

Euro kryzys

Strefa euro zmienia się na naszych oczach a politycy próbują podejmować działania umożliwiające wyjście tego trwającego już tyle lat kryzysu. Ale jak wpłynie to na finanse osobiste nas mieszkańców Polski a także mieszkańców całej zjednoczonej Europy? O tym w rozmowie z Krzysztofem Stupnickim, prezesem Amplico TFI

Luksus w cenie

Wartość dóbr luksusowych na świecie i w Polsce. W Europie ich sprzedaż wciąż rośnie. NA ten temat mówi Zbigniew Jusis, partner w Dziale doradztwa transakcyjnego Ernst&Young.

Surowce pod lupą

Wyprzedaż części metali przemysłowych potwierdza hamowanie sektora budowlanego w Chinach. Przedstawiamy raport surowcowy XTB. Gościem programu Wartość! Jest Paweł Kordala, analityk XTB

UE chce nadzoru bankowego

Komisja Europejska przedstawi projekt nadzoru bankowego dla strefy euro. Najprawdopodobniej zaproszenie dostanie także Polska. Jak wpłynie to na wycenę banków w Polsce? Inedks Wig-Banki wyszedł z rocznego trendu horyzontalnego przebijając się przez silne opory. Akcje banków notują wyższe wolumeny obrotów. Rozmowa z Łukaszem Wardynem, dyrektorem zarządzającym City Index.

Kleszcze długu

Rynek obligacji po wyroku niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego ws. Zgodności ESM z prawem. Temat ten porusza w rozmowie Roberta Stankiewicza Dariusz Lasek, dyrektor inwestycyjny ds. papierów dłużnych Union Investment

"To dobry dzień dla Niemiec i dobry dzień dla Europy"

- To dobry dzień dla Niemiec i dobry dzień dla Europy - powiedziała po wyroku niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego niemiecka kanclerz Angela Merkel. Trybunał zgodził się w środę na ratyfikację funduszu ratunkowego EMS, który jest jednym z kluczowych instrumentów walki z kryzysem w strefie euro.

Pieniądze na rozwój

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza konkurs na badania w ramach poddziałania 1.3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Budowlanka szuka dna

Nie tylko końcówka tego roku, ale i przyszły rok mają być kiepskie dla branży budowlanej. Marek Michałowski, prezes Polskiego Związku Pracowników Budownictwa mówił w Pieniądzach od Rana, że brakuje nowych kontraktów, więc firmy będą zwalniać.

Unieważnienie znaku

Apple zarzuca polskiej firmie – właścicielowi domeny a.pl – zbyt duże podobieństwo.

Co pokaże KGHM w prognozie?

KGHM podniesie prognozę zysków na ten rok, zapowiadał prezes miedziowej spółki. Zdaniem szefa działu analiz BZ WBK zysk KGHM może wynieść w tym roku prawie 5 miliardów złotych - to o ponad miliard więcej od poprzednich wyliczeń zarządu .

Niemieckie "tak" dla euroratunku. Entuzjazm na rynkach

Sędziowie niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego uznali, że Niemcy mogą ratyfikować traktat o europejskim mechanizmie ratunkowym EMS. Od tego wyroku zależała przyszłość całego projektu, który ma stanowić zbawienie dla strefy euro. Rynki na decyzję Trybunału zareagowały entuzjastycznie.

Pracownik z promilami

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia, które określa, w jaki sposób pracodawca może zbadać stan trzeźwości zatrudnionego.

Twój brat PIT

W sobotę weszła w życie ustawa o ratyfikacji umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania z Cyprem.

Nastroje przedsiębiorców najgorsze od lat. Euro 2012 rozczarowało

Wskaźnik BIG, obrazujący poziom bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej, wyniósł na koniec sierpnia 2,93 pkt i jest najniższy od trzech lat - wynika z raportu BIG InfoMonitor. Raport pokazuje także, że Euro 2012 rozczarowało przedsiębiorców. Ponad połowa firm turystycznych uważa, że Mistrzostwa Europy w piłce nożnej nie wpłynęły na wzrost ich przychodów.

Milion w portfelu

Jak zarabiać inwestując milion złotych? Podpowie nam to Roland Paszkiewicz, Szef Działu Analiz CDM Pekao SA. Jego portfel zarobił od lipca 2,07%. Jakie aktywa wchodzą w skład coraz zasobniejszego portfela, o tym w rozmowie Roberta Stankiewicza.

Inflacja!

Obligacje, ETFy a może fundusze inwestycyjne? Jak uchronić pieniądze przed inflacją? Radzi nam Krzysztof Kołaczyński z Departamentu Inwestycji Alternatywnych Investors TFI.

Renta dożywotnia

Analizujemy projekty zmian Ministerstwa Gospodarki dotyczące odwróconej hipoteki. Rozmowa z Andrzejem Marczakiem, partnerem w KPMG.

Jesień na rynku pracy

Po raz pierwszy w historii badania Manpower w Polsce odnotowano więcej pracodawców, którzy deklarują redukcję zatrudnienia niż tworzenie nowych etatów. Rozmawiamy o tym, z Pawłem Lisowskim, Business Unit Managerem ManpowerGroup.

Sposób na Amber Gold

Prawo, a dokładnie kodeks postępowania karnego pozwalają zgłosić tzw. wniosek o naprawienie szkody jeśli w określonej sprawie była szkoda i jest przestępstwo w świetle kodeksu karnego.

Wartość polskich piłkarzy

Jaka jest wartość polskich piłkarzy? Najdroższy z nich, Robert Lewandowski wart jest obecnie 20 mln. euro. Jest to niewiele w porównaniu z najdroższym piłkarzem świata, Portugalczykiem Ronaldo, wycenianym na 90 mln euro. Czy Euro 2012 zwiększyło jakoś wartość polskich zawodników? Rozmawiamy o tym z Jarosławem Kołakowskim, menadżerem piłkarskim.

Więcej środków do TFI

Aktywa TFI rosną trzeci miesiąc z rzędu. Urosły do 131 mld złotych. Niestety po raz pierwszy od 7 miesięcy saldo wpłat i umorzeń było ujemne. O TFI rozmowa z Tomaszem Publicewiczem, prezesem Analiz Online.

Sposób na ZUS

Udziałowiec spółki osobowej nie musi płacić składek ZUS w chwili, gdy równocześnie pełni rolę członka zarządu.

NFI Midas analitycznie

Kupuj z ceną docelową 1,18 zł za akcję Midasa. To najnowsza rekomendacja dla funduszu budującego infrastrukturę niezbędną do oferowania szerokopasmowego mobilnego Internetu, wydana przez analityków KBC.

Intersport w II półroczu

Zapowiada się rekordowy rok u lidera sieciowych sprzedawców sprzętu sportowego. Intersport ma po pierwszym półroczu wynik netto zbliżony do tego, jaki odnotował w całym, rekordowym pod tym względem roku 2007-ego.

Wartość amerykańskiej gospodarki

W 11 lat po wydarzeniach 11 września sprawdzimy jak zmieniły się fundamenty na których opierają się amerykańskie firmy. Czy stawiają wciąż na bezpieczeństwo pracowników czy może w czasie trwającego kryzysu liczy się teraz dla nich najbardziej finansowe bezpieczeństwo? O wartości amerykańskiej gospodarki rozmowa z Andrzejem Kurnickim, prezesem Euro-American Company.