Najnowsze

Najnowsze

Nastroje konsumentów w USA

Kilkusetosobowe kolejki przed sklepami Wal-Mart, Target czy Best Buy jeszcze przed oficjalnym startem sezonu świątecznych promocji. Pytanie czy amerykański konsument rozkręci biznes detalistów w Stanach Zjednoczonych.

Centrum wyników

J.W. Construction wychodzi z dołka. Szef Rady Nadzorczej spółki i jej największy akcjonariusz Józef Wojciechowski mówił w TVN CNBC, że od kilku miesięcy deweloper sprzedaje już 100 mieszkań miesięcznie. Kryzys w J.W. Construction był głęboki, a spółka musiała sobie poradzić ze zwrotem prawie 3000 sprzedanych mieszkań.

Milion w portfelu

Najlepszy wynik w ostatniej edycji zanotował portfel Andrzeja Kaczorowskiego ze stopą zwrotu na poziomie ponad 33%. Co wpłynęło na ten wynik, który jest dużo lepszy od reszty uczestników. Podsumowania IX edycji Miliona dokonuje Michał Duniec, dyrektor działu analiz Analizy Online wraz z Robertem Stankiewiczem

Profesjonalny Inwestor

W jaki sposób wspierać decyzje inwestycyjne analizą techniczną, a szczególnie korzystając z poziomów DiNapolego? Pytamy o to eksperta w tej dziedzinie, Piotra Ggelę z Tradercom Investments, w czasie konferencji Profesjonalny Inwestor w Jachrance, której TVN CNBC jest patronem.

Profesjonalny inwestor

Psychologia inwestora giełdowego, czyli czy można nie bać się, gdy rynek spada? TVN CNBC jest patronem konferencji Profesjonalny Inwestor w Jachrance. Rozmawiamy tam, z Grzegorzem Zalewskim, ekspertem DM BOŚ

Polityka Pieniądze

Walka o nowy kształt budżetu UE na lata 2014-2020. Ile dostaliśmy i o jakie pieniądze z Funduszu Spójności walczymy? Na co są wydawane te pieniądze, pytamy Jacka Kotrasińskiego, prezesa Laboratorium Rozwoju.

Bliskie odbicie w Niemczech?

Siłą niemieckiej gospodarki nadal jest eksport, mówi Andrzej Byrt, były ambasador RP w Niemczech. Komentuje on opublikowane właśnie dane niemieckiego instytutu IFO. Indeks nastrojów gospodarczych wzrósł w listopadzie do 101,4 punktu ze 100 punktów w październiku. Spodziewano się spadku do 99,5 punktu.

Wielka Brytania straci potrójne A?

Wielka Brytania może być kolejnym krajem, które utraci najwyższy rating AAA - twierdzi bank HSBC. Zwraca uwagę na pogarszającą się perspektywę długu, wciąż wysoki deficyt budżetowy i niemrawe tempo wzrostu gospodarki.

Wspólny biznes Lotosu i Azotów

Azoty Tarnów i Lotos stworzą konsorcjum, które ma opracować projekt budowy instalacji petrochemicznej na terenie gdańskiej rafinerii. Prezes Grupy Lotos Paweł Olechnowicz mówił w TVN CNBC m.in., że koszty Lotosu związane z nowym projektem petrochemicznym realizowanym razem z grupą Azoty będą niewielkie i na razie wyniosą ok. dwa miliony złotych.

Wspólny biznes Lotosu i Azotów

Azoty Tarnów i Lotos stworzą konsorcjum, które ma opracować projekt budowy instalacji petrochemicznej na terenie gdańskiej rafinerii. Prezes zakładów azotowych w Tarnowie Jerzy Marciniak mówił, że obecnie ponad 20% kosztów spółki stanowią wydatki na import chemikaliów, które będą mogły być produkowane w ramach umowy z Lotosem.

Wspólny biznes Lotosu i Azotów

Azoty Tarnów i Lotos stworzą konsorcjum, które ma opracować projekt budowy instalacji petrochemicznej na terenie gdańskiej rafinerii. Minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski mówił na antenie TVN CNBC, że współpraca Azotów i Lotosu będzie bardzo korzystna dla obu spółek. Na rynku jest bowiem duże zapotrzebowanie na produkty petrochemiczne.

Remak pod lupą

Remak spółka, która 86% przychodów realizuje za granicą. Firma zajmująca się remontami urządzeń energetycznych pracuje między innymi dla Alstomu.

Cień recesji

Niemiecka gospodarka hamuje, ale w takim tempie, jak szacowali ekonomiści, i jak wskazywały wstępne wyliczenia.

Profesjonalny inwestor

Unijny szczyt z perspektywy biznesu. Solar Energy – spółka w dużej mierze na kroplówce z programu innowacyjna gospodarka.

Polityka i pieniądze

Spojrzenie Wielkiej Brytanii na unijne negocjacje - prosto z Londynu. Może jeśli odłożymy na bok politykę – okaże się że Brytyjczycy mają częściowo rację.

O kredytach z prezydentem

O kredytach dla małych i średnich firm oraz polskich rodzin - rozmawiał w Pałacu Prezydenckim, Bronisław Komorowski z prezesami banków.

Dla Polski 1,5 mld euro mniej. "Każda następna propozycja będzie mniej korzystna"

Nowy projekt budżetu, przekazany w nocy przywódcom przez Hermana Van Rompuya, oznacza dla nas cięcia z funduszu spójności o około 1,5 mld euro. Donald Tusk już wcześniej zapowiedział, że taka propozycja jest dla Polski nie do zaakceptowania. - Każda następna będzie coraz mniej korzystna dla Polski - mówił w nocy dziennikarzom unijny komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski.

Nowa oferta budżetowa. Kto zyska, kto straci?

Na pierwszy rzut oka przedstawiony przez przewodniczącego Rady Europejskiej nowy projekt budżetu nie różni się wiele od poprzedniego. Nawet cięcia są takie same. Ale dla poszczególnych członków UE nie ogólna suma jest ważna, a przesunięcia wydatków w różnych pozycjach budżetu.

Rozmowy wznowią w południe. Merkel, Hollande i Schulz wątpią w porozumienie

Dziś w samo południe przywódcy Unii Europejskiej wznowią, przerwane po północy, obrady nad projektem budżetu UE na lata 2014-2020. Na stole pojawiła się nowa propozycja przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Roumpuya, więc uczestnicy szczytu dali sobie czas na jej przeanalizowanie. - Kompromis budżetowy jest w naszym zasięgu - mówił Van Rompuy otwierając późnym wieczorem obrady. Nie brak jednak głosów dużo bardziej sceptycznych.

Firma. Teraz.

Sieć placówek partnerskich BZ WBK liczy ponad 100 jednostek. Jak założyć jedną z nich?

Firma. Teraz.

Kiedy pracownik i kiedy pracodawca przebywający na zwolnieniu lekarskim musi być w domu? Kiedy nie ma takiego wymogu?

ZUS ściga za zaległości

Czy zatrudnienie pracownika na umowę zlecenie sprawia, że jesteśmy pracodawcą? Kiedy pracodawca odpowiada za zaległości w składkach pracownika? Czy i kiedy możemy się spodziewać pisma z ZUS w tej sprawie?

Brat VAT

Mimo, że rożek niemowlęcy można wykorzystywać tylko do otulania najmłodszych dzieci, zdaniem urzędu skarbowego jest to zwykła pościel. I w związku z tym VAT na taki rożek powinien być od zawsze na najwyższym poziomie 23%, a nie 8%, jak było jeszcze do końca roku. Jakie dla klientów i przedsiębiorców są skutki wyroku sądu administracyjnego z Krakowa?

Cypr w tarapatach. Potrzebują 17 mld euro

Pogrążony w recesji Cypr potrzebuje na lata 2012-2016 pomocy w wysokości 17 mld euro - poinformował cypryjski minister finansów Wasos Sziarlis. Cypr prowadzi w tej sprawie negocjacje z trojką (UE, EBC, MFW)

Centrum wyników

Negatywnym bohaterem środowej sesji był bez wątpienia HP. Kilkunastoprocentowa przecena akcji nastąpiła na skutek afery z przejęciem Autonomy. HP wpisała w straty 8 mld 800 mln dolarów z powodu związanych z tym nieprawidłowości. Prezes HP zapewniała w CNBC, że jej firma starała się rzetelnie zbadać brytyjską spółkę, ale została przez nią wprowadzone w błąd. Teraz chce, by sprawą zajęli się amerykańscy i brytyjscy regulatorzy. Więcej w rozmowie z Anną Hejką, HCM Group.

Alior w drodze na GPW

Wycena rynkowa akcji Alior Banku może wynieść około 50zł. Takiego zdania jest Adam Łukojć zaradzający w Skarbiec TFI. Jego zdaniem bank nie będzie miał takiej płynności jak duże banki