Najnowsze

Najnowsze

TVN najmocniejszą marką medialną w Polsce

TVN jest najmocniejszą marką medialną w Polsce – wynika z jubileuszowej, dziesiątej edycji Rankingu Polskich Marek, który publikuje dziennik „Rzeczpospolita". Telewizja TVN została uznana za najmocniejszą markę w kategorii „media i wydawnictwa”. Drugie miejsce zajął Polsat, a trzecie RMF FM.

Rok 2014: prąd tańszy, ale gaz zdrożeje

W przyszłym roku rachunki Polaków za prąd spadną średnio o 2,5 proc. Wzrosną rachunki za gaz - od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie. Taryfy zatwierdzonye przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki wejdą w życie z początkiem stycznia.

Choinka z dostawą do domu

Okres świąteczny to czas dla sezonowego biznesu. Takiego jak na przykład sprzedawanie choinek. Ale to także biznes, który bardziej się opłaci, gdy przedsiębiorca pomyśli o dodatkowych usługach, które pozwolą przyciągnąć większą grupę klientów. Na dowód, że tak jest - rozmowa naszego reportera Dominika Cierpioła z przedsiębiorcą, który właśnie sprzedaż choinek wzbogacił o dodatkowe usługi

Kto w Europie płaci najwięcej za rosyjski gaz? Polska w czołówce

Polska płaci Gazpromowi jedną z najwyższych stawek za gaz w Europie. W podobnej sytuacji jest Litwa. Im dalej na zachód, tym cena niższa. Rosja nie ukrywa, że traktuje dostawy gazu jako element gry politycznej. Dowodem wtorkowy aneks do umowy gazowej z Ukrainą, zgodnie z którym cena spada z 400 dolarów do 268,5 dolara za 1000 metrów sześciennych.

Świąteczny biznes z dodatkami

W okresie świątecznym, wiele osób decyduje się na sezonowy biznes, taki jak sprzedaż choinek, ozdób świątecznych czy rękodzielnictwa. Czy sprzedając towar warto oferować dodatkowe usługi np. jego dostarczenie czy może klient woli zaoszczędzić gdzie się tylko da?

Milion w portfelu

Portfel Adama Drozdowskiego, zarządzającego Pioneer Pekao Investment Management zyskał od początku inwestycji 27,6%. Największa strata w tej odsłonie na Italia All Share Bank Index -6,13%. O tym w jakie aktywa zamierza inwestować przez następne dwa miesiące, w rozmowie Jana Niedziałka.

Płaca minimalna w Niemczech

Nowy, zaprzysiężony dziś w Berlinie rząd Angeli Merkel zapowiedział wprowadzenie płacy minimalnej w wysokości 8,5 euro za godzinę. Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska twierdzi, że może to mieć pozytywny wpływ...na polskie firmy. Wysokie koszty pracy w Niemczech mogą zwiększyć konkurencyjność polskich firm.

Kredyt przed przyszłym rokiem

Okres przedświąteczny jest czasem wzmożonych wydatków. Często towarzyszą im kredyty. O kredytowych tendencjach przed końcem roku w rozmowie z Janem Niedziałkiem - Mirosław Skiba z BZ WBK.

Wielka koalicja w Niemczech

Rozmowa na temat zmian zapowiedzianych w umowie koalicyjnej przez rząd Niemiec. Jedna z nich dotyczy opłat za autostrady. Jeszcze bardziej Polaków zainteresować powinno wprowadzenie pensji minimalnej na poziomie 8,5 euro za godzinę.

Złe informacje dla budownictwa. Kolejne spadki

O 22,5 proc. spadła liczba wydanych pozwoleń na budowę – podał we wtorek GUS. Nienajlepszą sytuację na rynku mieszkaniowym potwierdzają dane o mieszkaniach oddanych do użytku. Tych było mniej o 16,4 proc.

GUS: w Polsce rosną wynagrodzenia

Blisko 3,9 tys. złotych wyniosło przeciętne wynagrodzenie brutto w listopadzie 2013 roku. Oznacza to, że rok do roku wzrosło ono o 3,1 proc. Było też wyższe o 1,7 proc. w porównaniu do października.

Rosja wznowi dostawy ropy do Odessy?

Po trzech latach rosyjska ropa naftowa znów może popłynąć do rafinerii w Odessie na Ukrainie. Rosja planuje wznowić dostawy ropy po tym, jak ukraiński rząd odrzucił umowę o wolnym handlu z Unią Europejską.

Eurostat: ceny w Polsce spadają, rosną płace

Godzinowe koszty pracy w Polsce wzrosły o 2,1 proc. w porównaniu z III kwartałem poprzedniego roku, a inflacja HICP w ujęciu rocznym wyniosła 0,5 proc. – podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

Rośnie sprzedaż nowych aut w Unii Europejskiej

Trzeci miesiąc z rzędu rośnie sprzedaż nowych samochodów w Unii Europejskiej – podało Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów (ACEA). To najdłuższy okres wzrostu od czterech lat.

ZEW optymizmu z Niemiec

Nastroje niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych były w grudniu br. lepsze niż oczekiwali ekonomiści - wynika z danych Instytutu ZEW. Indeks mierzący oczekiwania tych grup co do wzrostu gospodarczego Niemiec wzrósł bardzo wyraźnie do 62 pkt z 54,6 pkt miesiąc wcześniej.

Australia zostanie gazowym supermocarstwem?

Już za kilka lat Australia będzie globalnym energetycznym supermocarstwem – prognozuje bank Morgan Stanley. Wszystko dzięki temu, że kraj ma stać się największym na świecie producentem i eksporterem gazu ziemnego.

Raport: USA niezależne energetycznie w 2016 r.

Stany Zjednoczone są coraz bliżej niezależności energetycznej. Według prognoz w 2016 roku Amerykanie będą produkował 9,5 miliona baryłek ropy dziennie. Podobną ilość (9,6 mln) wytwarzali ostatnio w rekordowym 1970 roku.

Decyzja prezydenta ws. OFE możliwa wcześniej. Przedtem konsultacje

Przygotowując się do podjęcia decyzji w sprawie OFE prezydent Bronisław Komorowski odbędzie szereg konsultacji. Z decyzją niekoniecznie będzie czekał do obowiązującego go terminu 2 stycznia - powiedziała podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Irena Wóycicka.

Szefowie linii lotniczych chcą wspólnego nieba nad Europą

Prezes Lufthansy Christoph Franz zaapelował do przywódców politycznych w Europie o zniesienie barier dla europejskich linii lotniczych. Chodzi m.in. o przyspieszenia utworzenia w UE wspólnej przestrzeni lotniczej i zapewnienie odpowiedniej infrastruktury.

Przegląd prasy: Stajemy się futerkową potęgą

Gonimy Danię i Holandię, dwóch największych producentów zwierząt futerkowych w Europie, a potencjał wzrostu wciąż jeszcze mamy duży. Popyt napędzają klienci z Azji – pisze "Puls Biznesu".

Umowy „śmieciowe” do śmietnika?

Umowy o pracę na zlecenie lub tymczasowe, czyli tzw. umowy śmieciowe, mają zostać ograniczone w roku 2013. Zapowiada to premier Donald Tusk, a tendencja ta jest zgodna z wytycznymi Unii Europejskiej. Nie wszyscy eksperci są jednak zdania, że „śmieciówki” są niepotrzebne.

FOR: tempo pracy nad OFE szkodliwe dla emerytów

Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju uważa, że ekspresowe tempo pracy w Parlamencie nad ustawami OFE było uzasadnione trzema fałszywymi argumentami: potrzebą waloryzacji „przenoszonych” środków, wypłatą świadczeń z filaru kapitałowego i wzmocnieniem konstytucyjności ustawy.

GDDKiA zmienia wykonawców ekspresówki S69

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wypowiedziała umowę konsorcjum firm Polimex-Mostostal oraz Doprastav na budowę odcinka drogi ekspresowej S69 Bielsko Biała – Żywiec – Zwardoń.

Twoja praca

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego jest za unijną dyrektywą ograniczającą zatrudnianie na tzw. umowach śmieciowych. Premier Donald Tusk zapowiada, że chce rozpocząć proces stopniowego eliminowania takich umów. O ocenę tych pomysłów pytaliśmy Jeremiego Mordasewicza z Konfederacji Lewiatan.