Najnowsze

Najnowsze

Prztyczek w nos Camerona. Rezolucja ws. swobodnego przepływu osób przyjęta

Członkowie Parlamentu Europejskiego przyjęli dzisiaj specjalną rezolucję ws. swobodnego przepływu osób w UE, której projekt złożyli wczoraj w Strasburgu członkowie EPL, socjaldemokratów, liberałów, Zielonych i komunistów. Wszyscy polscy europosłowie głosowali za jej przyjęciem. Głosowanie poprzedziła we wtorek burzliwa dyskusja nt. emigracji w Unii Europejskiej.

Ankieta NBP: wzrost PKB do 2,8 proc. w 2014 roku

Ekonomiści oczekują, że wzrost PKB przyspieszy w 2014 roku do 2,8 proc., a w 2015 roku do 3,4 proc - wynika z ankiety Narodowego Banku Polskiego. Jest przeprowadzana wśród analityków sektora finansowego, przedstawicieli uczelni wyższych i instytutów naukowych, jak również ekspertów organizacji pracowników i pracodawców. NBP przeprowadza to badanie raz na kwartał.

Słowacja na Ukrainę dostarczy gaz ziemny. Z Zachodu

Ukraiński minister energetyki Eduard Stawycki poinformował, że Ukraina podpisała umowę ze Słowacją w sprawie dostaw gazu z Europy Zachodniej. - Dokument został podpisany oraz odesłany na Słowację - cytują ministra ukraińskie media.

"Biznes dla ludzi", 15.01

O tym, że od prezydentów ślubnych trzeba zapłacić podatek, jak zdobyć podwyżkę, w jaki sposób kupić nieruchomość oraz o tym, to ostatni moment, aby załapać się na dofinansowanie środkami ze "starej perspektywy finansowej" - to wszystko w najnowszym programie "Biznes dla ludzie" w TVN24 Biznes i Świat.

Lagarde: Kryzys wciąż trwa, ale w powietrzu czuje się optymizm

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde ma nadzieję, że po "siedmiu chudych latach" rok 2014 będzie dla światowej gospodarki początkiem "siedmiu lat tłustych". Nie kryje jednak rozczarowania tym, że USA blokują uzgodnioną już trzy lata temu reformę MFW.

Wynajem mieszkania bardziej opłacalny niż lokata?

Jeśli kupimy mieszkanie na wynajem, to średni zysk netto wyniesie 4,2 proc. rocznie – wynika z danych Home Brokera. Tymczasem zarobek na lokacie bankowej większy niż 3 proc. po opodatkowaniu jest bardzo trudny - pisze czwartkowy "Puls Biznesu". Zysk z najmu może być też niższy lub wyższy od średniego, w zależności od tego w jakim mieście mamy nieruchomość.

16.01. Piąty raz w górę, nowe obligacje Polski i PKO BP

Polska giełda rośnie piąty dzień z rzędu. W USA wyniki pokazały Goldman Sachs (dobre) i Citigroup (niedobre). Obligacje na rynkach międzynarodowych sprzedał rząd (w dolarach) i PKO BP (w euro). Dzień na rynkach - relacjonuje na żywo Rafał Hirsch

"Świat", 15.01

W najnowszym programie "Świat" o tym, jak w USA kolejne stany zezwalają na ograniczone zażywanie marihuany. Jest ich już 21. Gościem program był Jim Pugel, naczelny szef policji w Seattle. A także o tym, że niemieckie media ujawniły ostatnio zaskakującą historię: więźniowie z NRD tworzyli gospodarkę RFN - dla kogo i co robili?

Zadłużeni we frankach nie potrzebują pomocy

Doskonale wiem, że zajmowanie się przekazem nadchodzącym z PSL nie niesie ze sobą żadnych wartości poznawczych, ani rozrywkowych. Trudno też robić to na serio. Ale czasami można zrobić wyjątek. Kredyty we franku szwajcarskim są warte wyjątku.

Blajer odpowiada: Masz nierozliczone środki, zapytaj o odsetki ustawowe

Jeden z widzów TVN24 Biznes i Świat otrzymał pismo od ubezpieczyciela i prosił o wskazówką co dalej robić. Firma ubezpieczeniowa informuje, że po rozwiązaniu umowy w 2011 roku pozostały jeszcze nierozliczone środki. Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi" radzi, jak w takiej sytuacji się zachować.

Prezydent o OFE: poglądy zależą od miejsca siedzenia. Mojego także

Nie zawsze można sięgać po weto bez uczynienia jeszcze większej krzywdy społeczeństwu, państwu i obywatelom - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 prezydent Bronisław Komorowski, pytany o swoją decyzję ws. ustawy o OFE. Prezydent podpisał ustawę, ale odesłał ją do Trybunału Konstytucyjnego. - Musiałem podjąć decyzję kierując się zarówno potrzebą szukania rozwiązań konstytucyjnie bezpiecznych, ale jednocześnie bezpiecznych dla polskich finansów publicznych - wskazał Komorowski.

Polscy europosłowie: Przeproście za Camerona! Przeproście za Broka!

Europoseł i wiceprzewodniczacy Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz z PO uważa, że konserwatywni eurodeputowani z Wielkiej Brytanii powinni przeprosić za słowa premiera Davida Camerona o polskich pracownikach. Albo, by europosłowie z PiS i Polski Razem przeprosili w imieniu brytyjskich kolegów. Podczas środowej debaty w PE o imigrantach polscy europosłowie nie szczędzili ostrych słów.