Najnowsze

Najnowsze

Szukasz tanich biletów lotniczych? Tak możesz znaleźć najlepszą ofertę

Podróżujący samolotami nierzadko spędzają długie godziny przed komputerem, aby wyszukać najlepsze oferty cenowe biletów lotniczych. Koszty zmieniają się jednak bardzo szybko, a nie zawsze za podróż rezerwowaną w ostatniej chwili zapłacimy najwięcej. Kacper Daszke z Fly.pl radził na antenie TVN24 BiS, w jaki sposób poszukiwać najtańszych biletów.

Krótsze kolejki do lekarzy, wyższe emerytury. Plan Kopacz dla seniorów

1 października w Gdańsku PO przedstawi „Narodowy Program Senioralny”, który będzie elementem nowej oferty programowej Platformy – zapowiedziała w niedzielę b. premier Ewa Kopacz. Opowiedziała się m.in. za „realnym” skróceniem kolejek do lekarzy oraz waloryzacją rent i emerytur.

Brytyjski minister: staliśmy się zbyt leniwi i spasieni

Brytyjczycy z narodu przedsiębiorców przemienili się w "zbyt leniwych i spasionych" - uważa Liam Fox, minister handlu międzynarodowego w rządzie Theresy May. Jego zdaniem biznesowi liderzy są bardziej zainteresowani grą w golfa w piątkowe popołudnie, niż poszukiwaniem nowych rynków eksportowych i kolejnych okazji do tworzenia finansowych projektów.

Szykuje się rewolucja: chcą wprowadzić bankowość według Koranu

Bankowość islamska, oparta na zakazie pożyczania pieniędzy na procent, może zostać wprowadzona w Indiach. Władze oraz bank centralny debatują nad nowymi zasadami, zgodnymi z prawem szariatu, aby położyć kres dyskryminacji muzułmańskiej części społeczeństwa.

Czeka nas renesans wielkiej płyty? "Mieszkania są dalej potrzebne"

- Dzisiaj mamy XXI wiek, każdy ma zupełnie inne aspiracje. Wtedy ten głód mieszkań. Nie korespondowało to z jakością czy estetyką - mówił w TVN24 BiS Arkadiusz Krężel, inżynier oraz ekspert ds. budownictwa. Z kolei Grzegorz Stiasny, architekt oraz krytyk architektury zwracał uwagę na duże liczby oddawanych do użytku mieszkań. - Teraz nie osiągamy takich wyników, a problem mieszkaniowy w Polsce dalej jest. Mieszkania są dalej potrzebne, ale czy wielka płyta, to mam wątpliwości - mówił.

Frankowicze protestowali i grozili bankom. "Nie płacę haraczu"

Przed Belwederem demonstrowali przedstawiciele Stowarzyszenia "Stop Bankowemu Bezprawiu", które skupia kredytobiorców zadłużonych w walutach obcych. Protestujący prezentowali tym razem hasła, które skierowane były bezpośrednio do prezydenta RP, np. "Duda, drugi raz się nie uda" czy "Obiecałeś, Prezydencie!".

Kratery, lądowniki, łaziki. Czyli krajobraz Marsa w Rzeszowie

- Mamy tutaj odtworzony krajobraz marsjański, z kraterami, z lądownikami, z miejscami, w których łaziki będą pobierać próbki gruntu do badania i szukania śladów życia - opowiadał Łukasz Wilczyński, prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej, relacjonując atmosferę podczas Europejskiego Kongresu Robotycznego oraz Europejskich Zawodów Łazików Marsjańskich. Wydarzenie odbywa się w Polsce po raz trzeci. To największa impreza robotyczno-kosmiczna w Europie. Gość TVN24BiS dodał także, że Polacy coraz częściej są członkami zespołu misji marsjańskich.

Amerykanie apelują: nie używajcie tego smartfona

Amerykańska federalna Komisja Bezpieczeństwa Artykułów Konsumpcyjnych (CPSC) zaapelowała w piątek do posiadaczy smartfonów Samsung Galaxy Note 7 o ich wyłączenie i zaprzestanie ich użytkowania z powodu niebezpieczeństwa zapalenia się lub wybuchu baterii.

Bagiński o efektach z "Gwiezdnych wojen": film to sztuka iluzji, to sztuka oszustwa

Twórcy efektów specjalnych do kasowego filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” ujawnili, w jaki sposób pracowali nad ich stworzeniem. Produkcja przyciągnęła do kin widzów na całym świecie, zapewniając przychód rzędu 2 mld dol. - Efekty w całej serii "Gwiezdnych wojen" to jest absolutnie topowa robota i robiona przez najlepszych speców w branży - komentował Tomasz Bagiński, rysownik, animator, twórca nominowanego do Oskara filmu "Katedra". - Nawet, jeśli inne elementy filmu nie zawsze działają. Gość TVN24 BiS zaznaczył, że nad produkcją pracuje złożony zespół. - Film to ogromna maszyna z bardzo wieloma utalentowanymi ludźmi. Ale też pamiętajmy, że to sztuka iluzji, to jest trochę sztuka oszustwa. Wszyscy filmowcy w pewnym sensie są kłamcami i dotyczy to nie tylko efektów - mówił Bagiński.

"Miasto, które nigdy nie zasypia", czyli magiczny meksykański świat

Meksyk to nie tylko "burrito i tacos" - zapewnia Anna Lysakowska, która po studiach w 2010 roku pojechałam tam na dwutygodniowe wakacje i została. Na stołach królują tortille i fasola, ale można z nich przyrządzić wiele potraw, popularne jest też ceviche. - Oczywiście dominują ostre dania. Choć także te kwaśne - opowiada gość cyklu "Pokaż nam świat". Podróżniczka wskazywała, że Polacy mogą jechać do Meksyku bez wiz i zostać do 6 miesięcy. - Jeżeli jedziemy do pracy trzeba aplikować w ambasadzie. Nie jest to trudne - mówiła. Sama rozpoczęła pracę w Meksyku ucząc j. angielskiego a później zatrudniła się w agencji reklamowej.