Najnowsze

Najnowsze

Kaczyński o priorytetach: najpierw państwo, potem własność

Najpierw państwo, później własność, bez której nie może być wolności jednostki i rynek - mówił w sobotę w Toruniu prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji "Odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.

Rekordowe zbiory jabłek. I problem z cenami

W 2016 r. zebrano rekordową ilość jabłek - 4 mln ton. Przełożyło się to na niskie ceny tych owoców i straty wielu producentów - tak ocenia miniony rok w sadownictwie prezes Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych prof. Eberhard Makosz.

Kolejna ofiara rosyjskich hakerów. Praga rusza do walki

W Europie kolejny kraj został zaatakowany przez hakerów. Tym razem padło na Czechy. Internetowi włamywacze wzięli na cel konta mailowe pracowników tamtejszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Również w tym przypadku o atak podejrzewana jest organizacja powiązana z Rosją. Ale Czechy ogłosiły właśnie, że ruszają do walki nie tylko z hakerami, ale i z pochodzącą z Moskwy dezinformacją.

Szykuje się rekordowy sezon dla wielbicieli jednośladów

Liczba zarejestrowanych nowych motocykli wzrosła w ubiegłym roku o 8,3 proc. do 25 tys.844 sztuk. To o 1 tys.974 rejestracje więcej niż w roku 2015. - wynika z najnowszego raportu KPMG i Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego o branży motoryzacyjnej.

Maracana: obraz nędzy i rozpaczy

Kiedyś największy stadion świata. Uważany za cud architektury sportowej. Co dziś się dzieje na stadionie, na murawie którego Pele strzelił swoją tysięczną bramkę? Co dzieje się w miejscu, w którym kilka miesięcy temu podziwiać można było ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich? Maracana dziś jest obrazem nędzy i rozpaczy. Materiał programu "24 Godziny".

Koniec wyłudzeń i SMS-ów premium. Sprawdź, co się może zmienić

Wprowadzimy do prawa telekomunikacyjnego daleko idące, przemyślane regulacje chroniące konsumentów przed naruszeniami z tytułu świadczenia usług premium - powiedziała minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dziennikarze TVN24 BiS przyglądali się tej propozycji w programie "Biznes dla ludzi".

Wzrosty na Wall Street

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów. Dobrym nastrojom sprzyjały publikacje danych makroekonomicznych, a szczególnie wyższy od oczekiwań wzrost liczby nowych miejsc pracy w amerykańskiej gospodarce.

"Bilans", 3.02

W programie "Bilans" Robert Stanilewicz rozmawiał ze swoimi gośćmi - ekspertami ds. bezpieczeństwa w sieci: Krzysztofem Młynarskim oraz Tomaszek Kurzakiem - na temat cyberataku na stronę internetową Komisji Nadzoru Finansowego. W programie była także mowa o zestawach związanych z tzw. rozszerzoną rzeczywistością.

W PKN Orlen trwają negocjacje ws. tegorocznych podwyżek płac

W PKN Orlen trwają negocjacje przedstawicieli zarządu i związków zawodowych w sprawie przyrostu w 2017 r. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia dla pracowników tej spółki. Negocjacje takie odbywają się w płockim koncernie z początkiem każdego roku.

"Biznes dla Ludzi", 3.02

W programie "Biznes dla Ludzi" Robert Stanilewicz i Agata Zamęcka rozmawiali na temat cyberataku na stronę internetową Komisji Nadzoru Finansowego i większej ochrony konsumentów przed wyłudzeniami przy użyciu SMS-ów premium. Było też o podwyżce cen warzyw, jak również krytyce Elona Muska pod adresem polityki antyimigracyjnej Donalda Trumpa.

Żywność jest coraz droższa. Przez cukier i zboża

W styczniu br. wskaźnik cen żywności FAO wzrósł do poziomów najwyższych od blisko dwóch lat, na co wpływ miały przede wszystkim wzrosty cen cukru oraz notowań zbóż i olejów roślinnych. Wskaźnik osiągnął 173,8 pkt i był o 16,4 proc. wyższy niż rok wcześniej.

Po cyberataku na KNF. Eksperci: przeprowadzony przez kogoś dużego, z zewnątrz

Wydaje mi się, że to mało prawdopodobne przy tej skali działania, żeby to jakaś polska grupa przestępcza sama wymyśliła ten atak (na KNF-red.) i go prowadziła - ocenił w programie "Bilans" na TVN24 BiS Krzysztof Młynarski, ekspert ds. bezpieczeństwa internetowego. Z kolei Tomasz Kurzak z SoftoNet uznał, że taki atak "to ogromny nakład czasu, ogromny nakład pracy ludzi, którzy są niesamowicie wykształceni i to kosztuje".

Rosyjscy hakerzy zaatakowali norweskie serwery

MSZ Norwegii, kontrwywiad, Partia Pracy i inne ważne instytucje zostały w styczniu zaatakowane przez hakerów, których ślady prowadzą do Rosji - poinformowała w piątek Norweska Służba Kontrwywiadu (PST).

Połączenie PERN i OLPP potrwa do 2018 r.

Finalizacja połączenia PERN i OLPP, strategicznych podmiotów krajowego rynku ropy naftowej i paliw płynnych, planowana jest z początkiem 2018 r. Obecnie trwają intensywne prace nad planem i harmonogramem integracji obu tych spółek.

Cyberatak na system KNF. ABW bada sprawę

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada sprawę cyberataku na system informatyczny Komisji Nadzoru Finansowego - poinformował rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Wniosek o upadłość Wielkopolskiej SKOK. Kasa krajowa zaniepokojona

Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność Wielkopolskiej SKOK i postanowiła wystąpić z wnioskiem o ogłoszenie jej upadłości. KNF podała, że aktywa Wielkopolskiej SKOK nie wystarczają na zaspokojenie jej zobowiązań. Kasa Krajowa SKOK przyjęła "z dużym niepokojem" decyzję KNF o zawieszeniu działalności Wielkopolskiej SKOK, bo w ocenie KK nie "wykorzystano wszystkich możliwości w celu przeprowadzenia procesu restrukturyzacji Wielkopolskiej SKOK, jakie były do dyspozycji" - głosi komunikat Kasy Krajowej.

Ceny paliw na stacjach. Sprawdź, za ile zatankujesz

W tym tygodniu zobaczyliśmy sporą podwyżkę cen paliw, ale w kolejnych dniach tendencja może się odwrócić - informują informatycy paliwowi. Ich zdaniem kluczowe może być działanie operatorów stacji na rzecz poprawy marż. Pod koniec tygodnia za benzynę bezołowiową 95 trzeba zapłacić od 4,71 do 4,76 zł/l, benzyna bezołowiowa 98 od 5,01 do 5,05 zł/l, olej napędowy 4,61-4,67zł/l.

W USA przybyło nowych miejsc pracy

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w styczniu wzrosła o 227 tys. wobec 157 tys. przed miesiącem po korekcie - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie. Stopa bezrobocia wyniosła 4,8 proc.

LOT szykuje nowe połączenie

Polskie Linie Lotnicze LOT od 2 marca tego roku uruchomią bezpośrednie rejsy na trasie Zielona Góra - Warszawa - poinformowała w piątek spółka. Loty będą wykonywane pięć razy w tygodniu samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać ok. 80 pasażerów.