Najnowsze

Najnowsze

Rewolucja w zamówieniach publicznych. Projektem zajmie się rząd

Rząd na poniedziałkowym posiedzeniu zajmie się m.in. projektem, który ma upowszechnić faktury elektroniczne w zamówieniach publicznych. Omówi też założenia do projektu rozporządzenia wdrażającego kolejny mechanizm unijnej pomocy dla producentów za wycofanie z rynku owoców i warzyw.

Program mieszkaniowy dogorywa. To najsłabszy wynik od lat

W sierpniu do Banku Gospodarstwa Krajowego trafiły wnioski o dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych na zaledwie 15,6 mln zł. To najniższy wynik od początku działania programu i to mimo, że we wrześniu do oferty włączono mieszkania z rynku wtórnego.

"Ten styl otwiera nam świat". Off-roadowa podróż po Albanii

Gośćmi cyklu "Pokaż nam świat" byli fotograf Krzysztof Toboła oraz organizatorka festiwali podróżniczych Eliza Pyciak. Opowiadali o zwiedzaniu Albanii off-road. - Większa część kraju jest górzysta, więc można dobrze pojeździć - podkreślał Krzysztof Toboła. - Ten styl podróżowania otwiera nam świat. Pozwala nam w sposób nietuzinkowy zobaczyć kraj, ludzi i to, jak żyją - dodała Eliza Pyciak.

Banki w polskich rękach. Klienci zapłacą za droższe usługi

Zachwianie płynności całego sektora, spadek podaży kredytów i droższe usługi – takich konsekwencji wycofywania się zagranicznego kapitału z banków spodziewają się eksperci na podstawie dotychczasowych doświadczeń. Analitycy i ekonomiści przyznają też, że tzw. renacjonalizacja banków może mieć też pozytywne skutki.

Tanie studia w USA. Zobacz, jak się dostać na Harvard

- Dostanie się na studia na Harvardzie i inne uczelnie w Stanach Zjednoczonych wcale nie jest takim trudnym procesem - mówi Adam Ziemba, prezes Harvard Polish Society. Jak wskazuje, w procesie rekrutacyjnym bierze się pod uwagę: osiągnięcia akademickie, aktywność społeczną oraz życiorys. - Oficerowie rekrutacyjni patrzą na osoby, które są empatyczne, robią coś dla społeczeństwa, działają politycznie - wylicza Ziemba. Jednocześnie dodaje, że "studia na Harvardzie mogą być tańsze niż na Uniwersytecie Jagiellońskim czy Warszawskim". - Harvard może pokryć wszystkie koszty związane z edukacją, wyżywieniem, zakwaterowaniem - podkreśla gość TVN24 BiS.

Szałamacha daje zielone światło na zakup Pekao. Jest jedno "ale"

Polski rząd opowiada się za zakupem Banku Pekao przez PZU, ale by doszło do transakcji cena żądana przez Włochów "musi być uczciwa", podkreślił minister finansów Paweł Szałamacha. Zdaniem "Financial Times" gra toczy się o ok. 0,5 mld euro, bo tyle wynosi rozbieżność między żądaniami Włochów a tym, ile są gotowi zapłacić Polacy.

Remonty i nowe trasy. Sprawdź, co zmienia PKP

W niedzielę 4 września weszła w życie korekta rozkładu jazdy PKP. Częściej pojedziemy ze stolicy do Łodzi, na utrudnienia muszą się za to przygotować podróżujący m.in. do Bydgoszczy, Olsztyna, Wrocławia czy Wisły. Tanio będzie można pojechać do Grodna na Białorusi.

Zwycięstwo Portugalii na Euro żyłą złota

Zdobycie piłkarskiego mistrzostwa Europy w lipcu br. przez reprezentację Portugalii zapewniło gospodarce tego kraju ponad 600 mln euro. Kolejne tysiące euro spodziewane są w najbliższych miesiącach.

Ostre starcia wokół TTIP. Morawiecki: umowa mogłaby nieść bardzo duże ryzyka

Unia Europejska będzie kontynuować negocjacje z USA ws. partnerstwa handlowo-inwestycyjnego (TTIP) - zapewnił w niedzielę przewodniczący KE Jean-Claude Juncker obecny na szczycie najbogatszych gospodarek G20 w Chinach. Ale rządy Francji, Niemiec i Belgii wolą zawiesić negocjacje. Wicepremier Mateusz Morawiecki ocenił, że umowa w tym kształcie może nieść wiele zagrożeń.

Premier May: czekają nas trudne czasy

Dane o stanie brytyjskiej gospodarki po referendum okazały się lepsze niż przewidywano, ale nie mogę udawać, że gospodarka nie ucierpiała i wszystko idzie, jak po maśle. Czekają nas trudne czasy – powiedziała w niedzielę premier Wielkiej Brytanii Theresa May.

Zakaz handlu w niedziele. Abp Głódź widzi ważną rolę mediów ojca Rydzyka

Metropolita gdański abp Leszek Sławoj Głódź powiedział w sobotę w Toruniu, że trzeba poprzeć obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele. Jego zdaniem projekt powinien zebrać ponad milion podpisów. - I to jest zadanie także dla Radia Maryja i Telewizji Trwam, ojcze dyrektorze! - podkreślił, zwracając się do o. Tadeusza Rydzyka.

Pociągiem do Warszawy. Ruszają nowe połączenia

W nowym rozkładzie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, który zacznie obowiązywać od niedzieli 4 września, przybędzie pociągów na trasach do Łowicza, Sieradza, Kutna i na terenie aglomeracji łódzkiej. W weekendy liczba połączeń z Łodzi do Warszawy wzrośnie z czterech do ośmiu.

Tesla nie rezygnuje z autopilota. Ale podnosi cenę

Koncern Elona Muska wprowadzając na rynek zmodernizowany Model S z bateriami o większej pojemności, podwyższa cenę funkcji autopilota. Podczas gdy o tej pierwszej zmianie sam koncern z rozmachem informował media na całym świecie, druga została przemilczana.

Złota epoka turystyki. W tym kraju sezon trwa cały rok

Do Portugalii przybywa coraz więcej zagranicznych urlopowiczów, którzy wolą ten europejski kraj od zagrożonych terroryzmem Turcji, Tunezji czy Egiptu. W dodatku surfingowe rekordy bite w ostatnich latach przez Amerykanina Garretta McNamarę w Portugalii rozsławiły to wybrzeże na całym świecie. Turystyczne "żniwa" mają nad Tagiem i Douro potrwać co najmniej do 2018 r.

Szydło: nigdy nie pozwolę, by polskie górnictwo zostało zniszczone

Nigdy nie pozwolę, by polskie górnictwo zostało zniszczone - powiedziała premier Beata Szydło podczas sobotnich uroczystości 36. rocznicy podpisania porozumień w Jastrzębiu. Zapewniła, że górnictwo jest potrzebne polskiej gospodarce. Zaznaczyła, że trzeba pamiętać o wszystkich bohaterach Sierpnia, nie tylko "tych z pierwszych stron gazet".

Zaginął 12 lat temu. Przełom w poszukiwaniach

Przez 12 lat nie było żadnych wieści o Amerykaninie zaginionym w Chinach. Ślad po nim zaginął - do teraz. Odnalazł się prawdopodobnie w Korei Północnej. Rodzice znów mają nadzieję, ze zobaczą syna. Skomplikowaną zagadkę próbowali rozwiązać prowadzący program "24 Godziny".

Aktor filmów klasy B ma szansę na Oscara

Jedni powiedzą, że Jackie Chan to gwiazda kina akcji klasy B, dla drugich to pewnego rodzaju filmowy pionier. I tak się składa, że w tej drugiej grupie jest... Akademia Filmowa przyznająca Oscary. Czy aktor zasłużył na złotą statuetkę? W programie "24 Godziny" Kamila Kalińczak i Michał Sznajder pytali o to krytyka filmowego, Wiesława Kota.

Oko za oko, faul za faul. Futbol na celowniku dżihadystów

Dżihadyści wzięli na celownik futbol, bo piłkarskie reguły są sprzeczne z prawem szariatu. Na faul, zgodnie z zasadami, trzeba odpowiadać faulem! Brzmi jak ponury żart, ale trzeba spytać, czy w krajach arabskich sędziowie piłkarscy mają się czego obawiać? W programie "24 Godziny" mówił o tym Michał Sznajder.

Bawił się tam do rana. Staruszek z Polski staje w obronie londyńskiego klubu

Gościł w londyńskim klubie, a teraz ratuje lokal, któremu grozi utrata licencji na prowadzenie działalności. Staruszek z Polski przyłącza się do akcji w społecznościowych mediach i wspiera ekipę klubu, gdzie dopiero niedawno nauczył się, jak wygląda współczesna impreza taneczna. Materiał z programu "24 godziny".

Biznes za mniej niż 4 tys. złotych. Sześć pomysłów

Nie każdy może pozwolić sobie na zakończenie swojej kariery zawodowej i poświecenie się pasji. Ale posiadanie "drugiego zawodu" może okazać się bardzo przydatne w momencie utraty pracy, a większość pasji można przekształcić w działalność gospodarczą. Przedstawiamy sześć pomysłów na prosty biznes.

Morawiecki o administracji: mamy Polskę "resortową"

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki uważa, że dotychczasowy model rozwoju Polski oparty na niskich kosztach pracy jest drogą donikąd. - Kilogram polskiego eksportu kosztuje 1,5 euro, a niemieckiego - 5,5 euro - wskazuje. Jego zdaniem problemem rozwoju Polski jest też "resortowość", brak horyzontalnych projektów.

Śląski gigant i elektryczne auta. Nowa strategia grupy

W kilku najbliższych latach grupa energetyczna Tauron zamierza wydać na inwestycje 18 mld zł – wynika z ogłoszonej nowej strategii grupy. Firma niedawno poinformowała, że nie jest zainteresowana przejęciem jakichkolwiek kopalń. Teraz ujawniała, że chce inwestować m.in. w elektryczne auta i inteligentne rozwiązania wykorzystywane w mieszkaniach.