Rewolucja w londyńskim metrze. Zakaz używania tego zwrotu

Rewolucja w londyńskim metrze
Rewolucja w londyńskim metrze. Zakaz używania formuły "Panie i panowie"
Źródło wideo: TVN24 BiS
Źródło zdj. gł.: TVN24 BiS
Kierownictwo londyńskiego metra postanowiło zmienić sposób zwracania się do podróżnych. Zamiast tradycyjnego od wielu lat zwrotu "Panie i Panowie" obsługa będzie zaczynała komunikaty słowami: "Witamy wszystkich". Wymogły to środowiska LGBT, uważając, że dotychczasowe zwroty są dyskryminujące na przykład dla osób transpłciowych lub nieidentyfikujących się z żadną płcią. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 21.00.

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS

Zobacz także: