Najnowsze

Najnowsze

Dla ludzi a nie urzędników. ZUS upraszcza język pism i formularzy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął proces upraszczania języka oficjalnych pism kierowanych do swoich klientów. "Zusowskie" formularze będą też miały mniej stron i rubryk. W Zakładzie powołano specjalny zespół ds. jakości języka używanego w kontaktach z klientami

Tajemnicza śmierć Kim Dzong Nama

Coraz więcej dowodów wskazuje na to, że śmierć Kim Dzong Nama ma związek z działaniem reżimu Korei Północnej. Jest to bardzo spójne z historią pozbywania się niewygodnych członków rządu, osób stanowiących zagrożenie, konkurentów - mówiła w TVN24 BiS Ewa Ewart, komentatorka TVN24 BiS.

Start rakiety Space X odwołany, będzie kolejna próba

SpaceX opóźnił odpalanie rakiety Falcon 9 z powodu problemów technicznych związanych z pomocniczym silnikiem - poinformował właściciel projektu Elon Musk. Kolejna próba wysłania rakiety ma odbyć się już jutro.

iPhone 8 może zaskoczyć. Rozpozna nie linie papilarne, a twarz

Rok 2017 jest jubileuszowym dla iPhone'a - marka tego amerykańskiego telefonu 9. lutego obchodziła właśnie dziesiąte urodziny. Wielu oczekuje, że Apple tym razem mocno zaskoczy użytkowników. Pojawiają się prognozy, że weryfikacja odciskiem palca będzie już przestarzałą metodą zabezpieczania, a zastąpić ją może skanowanie twarzy.

Paryżanie jeżdżą na łyżwach 210 metrów nad ziemią

Lodowisko na wysokości 210 m to atrakcja niecodzienna, ale właśnie teraz korzystać z niej mogą mieszkańcy stolicy Francji. Znajduje się na 59. piętrze jednego z najwyższych budynków w Paryżu - wieżowca Montparnasse. W ciągu roku służy jako taras widokowy, więc oprócz jazdy na łyżwach można podziwiać panoramę miasta. Frekwencja jest ogromna - organizatorzy spodziewają się 50 tys. gości, a to zaledwie w miesiąc. Lodowisko otworzono 10 lutego i pozostanie czynne do 5 marca. Bilet wstępu kosztuje 15 euro.

Przedsiębiorcy mówią o tym, co jest dla nich ważne. "Ochrona praw i wolności jednostki"

Stabilne instytucje i regulacje prawne, ułatwienia na rynku zamówień publicznych, poprawa dostępu do innowacji znalazły się wśród rekomendacji VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. "Należy dążyć do stabilnego i przewidywalnego systemu prawnego. Konieczna jest troska o funkcjonowanie mechanizmów ochrony praw i wolności jednostki oraz sprawnie działający i niezależny Trybunał Konstytucyjny" – czytamy w opracowaniu.

Powstała sygnalizacja świetlna dla zapatrzonych w smartfony

W Holandii zainstalowano specjalną sygnalizację świetlną dla przechodniów czy nawet i rowerzystów, którzy są zapatrzeni w ekrany swoich telefonów. - Zaobserwowaliśmy, że ludzie coraz częściej używają swoich smartfonów w ruchu- mówił Dolf Roodenburg, inżynier i pomysłodawca projektu. - Nasz raport pokazał, że 1 na 5 wypadków rowerowych między 12 a 18 rokiem życia był spowodowany właśnie przez używanie telefonów. Oczywiście chcielibyśmy zakazać używania ich w ruchu, ale to mrzonka - dodał. Światła są zamontowane w chodniku tak, aby zasygnalizować, kiedy można bezpiecznie przedostać się na drugą stronę ulicy bez konieczności podnoszenia wzroku i patrzenia na tradycyjną sygnalizację. Nowe rozwiązanie zainstalowano pilotażowo w pobliżu trzech szkół.

Dziewięć ważnych sygnałów, które mówią: zmień pracę

Zmiana pracy może przyprawić o mdłości. Dobrze jest mieć pewność, że dokonuje się odpowiedniego wyboru. Jest jednak pewna pokrzepiająca wiadomość: można dostrzec kilka jasnych symptomów, które - jeśli pojawi się ich wystarczająco dużo - sugerują, że najwyższy czas ruszyć naprzód.

Wenecja pęka w szwach. Pojawił się nowy pomysł ograniczeń dla turystów

Wenecja pęka w szwach, dlatego należy ograniczyć napływ turystów, którzy przyjeżdżają tam tylko na jeden dzień - takie stanowisko przedstawili tamtejsi hotelarze w związku z nasilającą się dyskusją na temat konieczności uregulowania turystyki. Miasto nie jest w stanie wytrzymać fali 30 milionów osób przybywających tam co roku.

Fałszywi agenci. PZU ostrzega klientów

W ostatnich dniach otrzymujemy od klientów informacje, że kontaktują się z nimi osoby podające się za pracowników, agentów PZU lub pracowników kancelarii, instytucji nadzorującej towarzystwa ubezpieczeniowe - poinformowało PZU w komunikacie, ostrzegając klientów, by nie podawali swoich danych osobowych.

Korzystasz z SMS-ów banku? Cztery rzeczy, o których musisz pamiętać

Kody SMS są takim samym zabezpieczeniem dla konta bankowego, jak szyfr do sejfu czy pęk kluczy do szkatułki z cenną zawartością. Należy zatem dbać o ich bezpieczeństwo, bo stanowią łakomy kąsek dla przestępców. Oto cztery rady, jak korzystać z SMS-ów, które otrzymujemy z banku, jeśli chcemy odpowiednio strzec pieniędzy gromadzonych na naszym koncie.

Historyczne rekordy na Wall Street. Dolar się umocnił

Amerykańskie indeksy giełdowe zanotowały na zamknięciu w piątek zwyżki i nowe historyczne rekordy, wieńcząc udany tydzień. Inwestorzy śledzą rozwój sytuacji politycznej w USA i Europie, i czekają na przyszłotygodniową publikację protokołu z posiedzenia Fed z przełomu stycznia i lutego.

Rostowski: osobny budżet strefy euro może oznaczać mniej pieniędzy dla Polski

"Europa dwóch prędkości" może oznaczać mniej pieniędzy dla Polski - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Jacek Rostowski. Skomentował w ten sposób poparcie przez europosłów propozycji wprowadzenia osobnego budżetu dla eurolandu. Dodał, że nie możemy się temu dziwić. - Jeżeli przez wiele lat krytykuje się mainstream europejski, to ten mainstream w pewnym momencie mówi: "Nie chcecie? To dziękujemy, do widzenia" - powiedział były wicepremier i minister finansów.

Lanos inny niż wszystkie. Na światłach nie masz z nim szans

Został wyprodukowany w Warszawie, kilka lat później trafił do jednej z podłódzkich miejscowości, w ręce pewnego pasjonata koreańskiej motoryzacji i przeszedł poważny tuning. Do setki przyspiesza w sześć sekund, a za osiągi odpowiedzialny jest silnik 3.2 V6 z Opla Vectry o mocy 280 KM. Lanosa innego niż wszystkie i jego właściciela odnalazł reporter TVN Turbo.

"Biznes dla Ludzi", 17.02

Centralne lotnisko w Polsce, tańszy prąd dla aut elektrycznych oraz dobre dane z gospodarki to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zapraszają Paweł Blajer i Robert Stanilewicz.

Złoty słabnie. Mimo dobrych danych z gospodarki

Ostatnia sesja w tym tygodniu przyniosła spadki w notowaniach złotego, pomimo kolejnych, dobrych danych z krajowej gospodarki - zauważają analitycy. Ok. godz. 17.50, euro kosztowało 4,33 zł; dolar - 4,08 zł; funt brytyjski - 5,06 zł; frank szwajcarski - 4,07 zł.

"Bilans", 17.02

Nowoczesna Syrena, osobny budżet strefy euro oraz dobre dane z gospodarki to główne tematy programu 'Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Rosyjscy chuligani grożą atakami podczas mundialu. Debata Młodych w TVN24 BiS

Rosyjscy chuligani ostrzegają, że podczas mundialu w 2018 roku może dojść do ataków na kibiców. Czy rzeczywiście fani piłki nożnej muszą obawiać się oni fali przemocy? Na ten temat rozmawiali goście Debaty Młodych w TVN24 BiS: Milena Kowalska (Młodzi Demokraci), Jan Strzeżek (Polska Razem) oraz Maciej Badowski (Kukiz'15).

Francuzi kupią Opla? Związkowcy gotowi do rozmów

Europejscy przedstawiciele pracowników zakładów Opla – w tym działająca w gliwickiej fabryce tej firmy Solidarność - są gotowi do prowadzenia konstruktywnych rozmów z francuską Grupą PSA w przypadku sprzedaży firmy Opel/Vauxhall – głosi oświadczenie reprezentantów załogi.