Najnowsze

Najnowsze

"Piąta strona świata", 4.02

Kryzys w Kościele według raportu Instytutu Statystyki Kościelnej, spór o określenie "osoba w ciąży" zamiast "kobieta w ciąży" i przypadek ukraińskiego piłkarza, który stracił kontrakt po tym, jak zrobił sobie zdjęcie z karabinem i w specyficznej koszulce - oto tematy, które omawiano w programie "Piąta strona świata". Gośćmi ks. Kazimierza Sowy były: Renata Kim z "Newsweeka", Agnieszka Wiśniewska z "Krytyki Politycznej", Katarzyna Wężyk z "Gazety Wyborczej" oraz Kinga Klinger z "Dziennika Gazety Prawnej".

Trump krytykuje kraje osłabiające waluty

Prezydent USA Donald Trump i jego administracja krytykują kraje, które sięgają do narzędzi osłabiających kursy ich walut wobec dolara. Analitycy Stratfor udowadniają wbrew innym ekonomistom, że argumenty te nie są pozbawione sensu.

Trump zarządził przegląd regulacji bankowych

Prezydent USA Donald Trump zarządził w piątek przegląd regulacji bankowych wprowadzonych po kryzysie finansowym w 2008 roku, co obejmie także przegląd oczekującego jeszcze na wejście w życie przepisu dotyczącego doradztwa emerytalnego.

Kaczyński o priorytetach: najpierw państwo, potem własność

Najpierw państwo, później własność, bez której nie może być wolności jednostki i rynek - mówił w sobotę w Toruniu prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji "Odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.

Rekordowe zbiory jabłek. I problem z cenami

W 2016 r. zebrano rekordową ilość jabłek - 4 mln ton. Przełożyło się to na niskie ceny tych owoców i straty wielu producentów - tak ocenia miniony rok w sadownictwie prezes Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych prof. Eberhard Makosz.

Kolejna ofiara rosyjskich hakerów. Praga rusza do walki

W Europie kolejny kraj został zaatakowany przez hakerów. Tym razem padło na Czechy. Internetowi włamywacze wzięli na cel konta mailowe pracowników tamtejszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Również w tym przypadku o atak podejrzewana jest organizacja powiązana z Rosją. Ale Czechy ogłosiły właśnie, że ruszają do walki nie tylko z hakerami, ale i z pochodzącą z Moskwy dezinformacją.

Szykuje się rekordowy sezon dla wielbicieli jednośladów

Liczba zarejestrowanych nowych motocykli wzrosła w ubiegłym roku o 8,3 proc. do 25 tys.844 sztuk. To o 1 tys.974 rejestracje więcej niż w roku 2015. - wynika z najnowszego raportu KPMG i Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego o branży motoryzacyjnej.

Maracana: obraz nędzy i rozpaczy

Kiedyś największy stadion świata. Uważany za cud architektury sportowej. Co dziś się dzieje na stadionie, na murawie którego Pele strzelił swoją tysięczną bramkę? Co dzieje się w miejscu, w którym kilka miesięcy temu podziwiać można było ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich? Maracana dziś jest obrazem nędzy i rozpaczy. Materiał programu "24 Godziny".

Koniec wyłudzeń i SMS-ów premium. Sprawdź, co się może zmienić

Wprowadzimy do prawa telekomunikacyjnego daleko idące, przemyślane regulacje chroniące konsumentów przed naruszeniami z tytułu świadczenia usług premium - powiedziała minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dziennikarze TVN24 BiS przyglądali się tej propozycji w programie "Biznes dla ludzi".

Wzrosty na Wall Street

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów. Dobrym nastrojom sprzyjały publikacje danych makroekonomicznych, a szczególnie wyższy od oczekiwań wzrost liczby nowych miejsc pracy w amerykańskiej gospodarce.

"Bilans", 3.02

W programie "Bilans" Robert Stanilewicz rozmawiał ze swoimi gośćmi - ekspertami ds. bezpieczeństwa w sieci: Krzysztofem Młynarskim oraz Tomaszek Kurzakiem - na temat cyberataku na stronę internetową Komisji Nadzoru Finansowego. W programie była także mowa o zestawach związanych z tzw. rozszerzoną rzeczywistością.

W PKN Orlen trwają negocjacje ws. tegorocznych podwyżek płac

W PKN Orlen trwają negocjacje przedstawicieli zarządu i związków zawodowych w sprawie przyrostu w 2017 r. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia dla pracowników tej spółki. Negocjacje takie odbywają się w płockim koncernie z początkiem każdego roku.

"Biznes dla Ludzi", 3.02

W programie "Biznes dla Ludzi" Robert Stanilewicz i Agata Zamęcka rozmawiali na temat cyberataku na stronę internetową Komisji Nadzoru Finansowego i większej ochrony konsumentów przed wyłudzeniami przy użyciu SMS-ów premium. Było też o podwyżce cen warzyw, jak również krytyce Elona Muska pod adresem polityki antyimigracyjnej Donalda Trumpa.

Żywność jest coraz droższa. Przez cukier i zboża

W styczniu br. wskaźnik cen żywności FAO wzrósł do poziomów najwyższych od blisko dwóch lat, na co wpływ miały przede wszystkim wzrosty cen cukru oraz notowań zbóż i olejów roślinnych. Wskaźnik osiągnął 173,8 pkt i był o 16,4 proc. wyższy niż rok wcześniej.

Po cyberataku na KNF. Eksperci: przeprowadzony przez kogoś dużego, z zewnątrz

Wydaje mi się, że to mało prawdopodobne przy tej skali działania, żeby to jakaś polska grupa przestępcza sama wymyśliła ten atak (na KNF-red.) i go prowadziła - ocenił w programie "Bilans" na TVN24 BiS Krzysztof Młynarski, ekspert ds. bezpieczeństwa internetowego. Z kolei Tomasz Kurzak z SoftoNet uznał, że taki atak "to ogromny nakład czasu, ogromny nakład pracy ludzi, którzy są niesamowicie wykształceni i to kosztuje".

Rosyjscy hakerzy zaatakowali norweskie serwery

MSZ Norwegii, kontrwywiad, Partia Pracy i inne ważne instytucje zostały w styczniu zaatakowane przez hakerów, których ślady prowadzą do Rosji - poinformowała w piątek Norweska Służba Kontrwywiadu (PST).

Połączenie PERN i OLPP potrwa do 2018 r.

Finalizacja połączenia PERN i OLPP, strategicznych podmiotów krajowego rynku ropy naftowej i paliw płynnych, planowana jest z początkiem 2018 r. Obecnie trwają intensywne prace nad planem i harmonogramem integracji obu tych spółek.

Cyberatak na system KNF. ABW bada sprawę

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada sprawę cyberataku na system informatyczny Komisji Nadzoru Finansowego - poinformował rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Wniosek o upadłość Wielkopolskiej SKOK. Kasa krajowa zaniepokojona

Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność Wielkopolskiej SKOK i postanowiła wystąpić z wnioskiem o ogłoszenie jej upadłości. KNF podała, że aktywa Wielkopolskiej SKOK nie wystarczają na zaspokojenie jej zobowiązań. Kasa Krajowa SKOK przyjęła "z dużym niepokojem" decyzję KNF o zawieszeniu działalności Wielkopolskiej SKOK, bo w ocenie KK nie "wykorzystano wszystkich możliwości w celu przeprowadzenia procesu restrukturyzacji Wielkopolskiej SKOK, jakie były do dyspozycji" - głosi komunikat Kasy Krajowej.