Najnowsze

Najnowsze

Europa wielu prędkości stanie się faktem? Debata w TVN24 BiS

Sześćdziesiąta rocznica podpisania Traktatów Rzymskich - to główny temat debaty TVN24 BiS. Czy Unia Europejska przetrwa zmiany? Czy Europa wielu prędkości staje się faktem? To tylko niektóre pytania, z którymi mierzyli się: Marta Golbik z Nowoczesnej, Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej oraz Jakub Kulesza z Kukiz'15.

Prezydencki wyścig we Francji. Zobacz, kto liczy się w grze

Marine Le Pen, Emmanuel Macron i Francois Fillon - to jak wynika z sondaży trójka między, którymi rozegra się walka o fotel prezydenta Francji. Wydaje się, że szans na wejście do drugiej tury nie mają za to kandydaci lewicy Jean-Luc-Melenchon oraz Benoit Hamon. Wybory prezydenckie nad Sekwaną zaplanowano na 23 kwietnia.

Dwa pytania dotyczące Brexitu będa miały duże znaczenie dla Polaków

Premier Theresa May wyśle list rozpoczynający procedurę wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w środę 29 marca - poinformowało Downing Street. Ile będzie trwał cały proces? Co to oznacza dla obcokrajowców na Wyspach? To jak mówił w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS Mateusz Walczak, dwa kluczowe pytania dotyczące Brexitu.

Pierwsza taka sytuacja w historii. "Przed nami negocjacje, jakich nie znaliśmy"

- Przed nami negocjacje jakich jeszcze nie znaliśmy - mówi o rozmowach dotyczących Brexitu dr Katarzyna Pisarska z Europejskiej Akademii Dyplomacji. - Po raz pierwszy Unia Europejska nie negocjuje zniesienia barier gospodarczych, ale ich nałożenie - dodaje. Zdaniem gościa programu "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS, "dzisiaj musimy się zastanowić, gdzie te bariery będą nakładane".

Pięć rzeczy, które powinna zrobić Polska. Bank Światowy chwali, ale też doradza reformy

Rozwój gospodarczy Polski był w ostatnich latach ogromnym sukcesem, jednak potrzebne są kolejne reformy, które pozwoliłyby spełnić oczekiwania obywateli na dalsze doganianie Unii Europejskiej, wynika z raportu Banku Światowego "Lekcje z Polski, wnioski dla Polski". - Wnioski Banku Światowego są zbieżne z działaniami polskiego rządu - skomentował raport wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Rosyjska pralnia brudnych pieniędzy rozpracowana. System na ogromną skalę

Jest wiele sposobów na wypranie brudnych pieniędzy, ale ten był wyjątkowy. Twórcy schematu rosyjskiej pralni wykorzystali wymiar sprawiedliwości w kilku krajach. Pieniądze z fikcyjnych spółek wpływały też na konta polskich firm. Międzynarodowy system prania pieniędzy na wielką skalę odkryła grupa dziennikarzy śledczych, w tym reporterzy "Newsweeka" i "Superwizjera" TVN24.

"Nie zaliczył żadnej wpadki". Macron w drodze do Pałacu Elizejskiego

- Jeśli wierzyć sondażowi, który był przeprowadzony natychmiast po debacie, to najbardziej przekonujący okazał się Emmanuel Macron - zwraca uwagę Piotr Moszyński, dziennikarz RFI. Zdaniem Sebastiana Mikosza, byłego dyrektora generalnego Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce, "pierwszy test jest dla niego bardzo korzystny". - Wczoraj Macron potwierdził swoją "prezydenckość". Nie zaliczył też żadnej wpadki - dodaje, jednocześnie przestrzegając jednak przed wczesnym ogłaszaniem zwycięzcy wyborów prezydenckich, których pierwsza tura odbędzie się 24 kwietnia. Przed najpoważniejszymi kandydatami jeszcze dwie kolejne debaty.

Zakaz handlu w niedziele. Jest stanowisko rządu

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zajął pozytywne stanowisko wobec projektu ustawy w sprawie zakazu handlu w niedzielę - poinformował we wtorek rzecznik rządu Rafał Bochenek. Dodał, że do propozycji zgłoszono "liczne uwagi", a rząd nie sugeruje, ile niedziel miałoby być objętych zakazem.

Państwo chce namierzać wyłudzaczy VAT. I zyskać 32 miliardy złotych

Budżet państwa może zyskać ponad 32 miliardów złotych w ciągu 10 lat dzięki usprawnieniu identyfikacji wyłudzających VAT. Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania wykorzystywania sektora finansowego dla wyłudzeń skarbowych.

"Majorka to nie tylko imprezy i piękne plaże"

- Majorka to nie tylko imprezy i piękne plaże - przekonuje w programie "Pokaż nam Świat" w TVN24 BiS Martyna Tchórz, stewardessa i podróżniczka, która na co dzień mieszka na tej wyspie. - Również dzieje się wiele, jeśli chodzi o wydarzenia sportowe, maratony, regaty, ale też wydarzenia kulturalne i wystawy - dodaje.

Ograniczenie handlu w niedziele. Szydło ma listę uwag

Rząd przychyla się do projektu ustawy ograniczającej handel w niedzielę, ale mamy do niego pewne uwagi - podkreśliła we wtorek premier Beata Szydło. Jej gabinet - jak dodała - nie zgadza się z karami zwartymi w projekcie.

Rachunek za Brexit. Zobacz, ile ta decyzja będzie kosztowała Wielką Brytanię

Wystąpienie z Unii Europejskiej może kosztować Wielką Brytanię co najmniej 60 miliardów euro - wynika z analiz, jakie przeprowadził Alex Barker, dziennikarz "Financial Timesa" dla jednego z brytyjskich think tanków (opierając się od dane Komisji Europejskiej). Co się na składa na tę kwotę? Najwięcej kraj musi przeznaczyć na dotychczasowe zobowiązania względem Unii - około 36 miliardów euro. Do wspólnego budżetu na lata 2019-2020 włoży zaś około 22 miliardy euro (po pewnym rabacie może to wynieść 17 miliardów euro). Trzecia pozycja na rachunku to emerytury dla brytyjskich urzędników pracujących w instytucjach unijnych - na te zarezerwować trzeba będzie 8-10 miliardów euro.

Zalewski o Brexicie: jest możliwe porozumienie

Jest możliwe porozumienie w sprawie Brexitu ze względu na wzajemne interesy między Wielką Brytanią a państwami unijnymi - mówił w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS Paweł Zalewski, były eurodeputowany Platformy Obywatelskiej. - Pytanie, czy to, co jest najważniejszym interesem Polski, czyli prawa pracownicze i obywatelskie dla Polaków, którzy już tam pracują, zostaną utrzymane - zastanawiał się. Były europarlamentarzysta odniósł się także do listu przesłanego przez prezydenta Andrzeja Dudę do szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, w którym ten wyraża zaniepokojenie brakiem attaché wojskowych w najważniejszych państwach. Zdaniem Zalewskiego takie zaniedbanie jest przejawem "kolejnego etapu rozbrajania armii".

Ropa lekko zyskuje. Dwa powody

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku nieznacznie rosną, po spadku w poniedziałek o 1,2 proc. Inwestorzy poznają pierwsze wyliczenia dotyczące zapasów ropy w USA - poda je Amerykański Instytyut Paliw (API). Libia przygotowuje się do wznowienia eksportu swojej ropy - podają maklerzy.

Anita Werner z Peru zniszczonego powodzią: Lima jak "miasto po wojnie"

Co najmniej 75 osób zginęło, 20 jest zaginionych, a ponad 100 tysięcy straciło swoje domy - to dramatyczne skutki powodzi w Peru. Mniej więcej połowa kraju jest objęta stanem wyjątkowym. O dramatycznej sytuacji na miejscu opowiadała Anita Werner, dziennikarka "Faktów" TVN i TVN24, która jest w Peru. Materiał z programu "24 Godziny".

Kobieta finalistką afgańskiego talent show

Do finału muzycznego talent show w Afganistanie dotarła kobieta. W konserwatywnym, muzułmańskim kraju, gdzie nie tak dawno Talibowie zakazywali muzyki pop to wielka rzecz. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Remont z polityką w tle. Miejsce, w którym wspominano Borysa Niemcowa, zniknie

Kwiaty, portrety zastrzelonego opozycjonisty – to wszystko wkrótce zniknie. Powód? Duży Most Moskworecki, na którym zabito Borysa Niemcowa idzie do remontu. Tak się składa, że remont potrwa praktycznie do końca kampanii wyborczej przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi w Rosji. Rosyjska opozycja mówi wprost: to celowe działanie Kremla, aby ludzie stopniowo zapominali o najgłośniejszym mordzie politycznym w ostatnich latach w Rosji. O sprawie w programie "24 Godziny" opowiadał Michał Sznajder.