Najnowsze

Najnowsze

Ilu kierowców jeździ bez ubezpieczenia? Nowe szacunki

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny obniżył o połowę swoje szacunki dotyczące liczby nieubezpieczonych pojazdów jeżdżących po polskich drogach. Z najnowszych danych wynika, że może być ich około 90 - 100 tys. Jak informuje fundusz to 0,4 – 0,5 proc. wszystkich pojazdów zarejestrowanych w kraju.

Jest konkurs na polskie auto elektryczne. Na ulicach miast ma pojawić się za rok

Do wiosny przyszłego roku na polskie drogi trafią krótkie serie prototypów krajowych samochodów elektrycznych - zapowiedział w poniedziałek dyrektor zarządzający spółką ElectroMobility Poland Krzysztof Kowalczyk. W programie "Bilans" w TVN24BiS o konkursie na polski samochód elektryczny opowiadał Minister Energii Krzysztof Tchórzewski.

Polska wyeksportowała żywność za ponad 24 mld zł

W zeszłym roku Polska wyeksportowała żywność za 24,1 mld euro, o 1,2 proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z danych resortu rolnictwa. Największym odbiorcą były Niemcy, a najważniejszym produktem eksportowym - mięso drobiowe.

Oto europejski samochód 2017 roku

Peugeot 3008 został wybrany europejskim samochodem roku 2017 przez międzynarodowe grono dziennikarzy motoryzacyjnych na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie - podała w czwartek agencja Associated Press.

Komornicy i podatki. Ważne orzeczenie sądu

Komornicy sądowi są podatnikami VAT, powinni więc naliczać i odprowadzać ten podatek - wynika z poniedziałkowej uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego. Do rozstrzygnięcia pozostało jednak pytanie - jak liczyć VAT od opłat komorniczych.

Udziały za długi spółek górniczych. Resort składa ofertę bankom

Ministerstwo Energii zabiega o zgodę banków na konwersję około 30-35 procent z wynoszącego 1,4 mld zł długu Katowickiego Holdingu Węglowego wobec nich na udziały w Polskiej Grupie Górniczej, z którą połączony będzie holding – poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Polacy pomogą w locie na Marsa. Zobacz, jak wyglądają przygotowania

Do wizyty na Marsie przygotowują się po raz pierwszy także i Polacy. Od 11 marca zespół działający w ramach Fundacji EXORiON będzie przygotowywać testy, które zostaną przeprowadzone na pustyni w stanie Utah, w Stanach Zjednoczonych. W ich ramach wykorzystane zostaną polskie rozwiązania technologiczne oraz sprzęt stworzony przez naszych rodaków. O przygotowaniach w "Otwarciu dnia" opowiadali Jakub Falaciński, współzałożyciel Fundacji EXORiON i dr Natalia Zalewska, geolog planetarny z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk.

Ruszył sezon na podwyżki. Daje je coraz więcej firm

51 proc. ankietowanych firm w ostatnich sześciu miesiącach nie zmieniło poziomu wynagrodzeń, a w 46 proc. podwyższono pensje - wynika z sondażu Instytutu Badawczego Randstad. W stosunku do poprzedniego kwartału podwyżki dało pracownikom o 11 proc. firm więcej.

"Największymi przeciwnikami Polaków są sami Polacy". Kto zostanie szefem Rady Europejskiej?

Kandydatura Jacka Saryusz-Wolskiego na przewodniczącego Rady Europejskiej, to główny temat w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS. - Im bardziej polski rząd będzie naciskał, by Donald Tusk nie był przewodniczącym Rady Europejskiej, tym więcej dostanie on głosów - mówił Piotr Moszyński, dziennikarz RFI. - Zachowanie polskiego rządu w innych krajach zaczyna budzić już po prostu irytację i reakcje odwrotne od zakładanych w Warszawie - dodał. Z kolei korespondent mediów holenderskich w Polsce Ekke Overbeek uznał, że "ta cała operacja potwierdza taki stereotyp, że największymi przeciwnikami Polaków są sami Polacy". - Oczywiście jest pewna logika, która za tym stoi: to jest kolejny przykład, że Prawo i Sprawiedliwość podporządkuje sprawy międzynarodowe i europejskie sprawom wewnętrznym - ocenił Overbeek.

Debata Młodych. Jaka będzie przyszłość Unii Europejskiej?

Jaką przyszłość przed sobą ma Unia Europejska? Czy Brexit jest zagrożeniem dla wspólnoty? Na te oraz wiele innych pytań w programie "Debata Młodych" w TVN24 BiS odpowiadali: Mateusz Rojewski, Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość, Krzysztof Boguta z Młodej Prawicy, Wiktor Ćwikliński z Młodych Nowoczesnych, Tomasz Kaniecki z Forum Młodych Demokratów.

Sprzedawca prądu i gazu ukarany. Spółka nie zgadza się z decyzją urzędu

Ponad 10 mln zł kary nałożył prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na Polski Prąd i Gaz. Według urzędu spółka naruszała interesy konsumentów, a jej przedstawiciele podszywali się pod dotychczasowego sprzedawcę prądu. Firma skierowała do sądu odwołanie, w którym zarzuciła urzędowi błędne ustalenie stanu faktycznego oraz naruszenie wielu przepisów prawa.

Szyszko: geotermia to nasza wielka szansa

Geotermia to nasza wielka szansa; przewyższa ona inne rodzaje energii odnawialnej, bo jest niezależna od wiatru czy słońca. Geotermia ma swoje miejsce w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, co oznacza, że będzie wspierana przez rząd – deklaruje minister środowiska Jan Szyszko.

Nowy pomysł na "uszczelnienie" wypłat z programu 500 plus

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej myśli o uszczelnieniu programu Rodzina 500 plus, aby zapobiec wyłudzeniom świadczenia. Jak poinformował w TVN24 BiS wiceminister Bartosz Marczuk, chodzi o wyłudzenia związane z tzw. dochodem utraconym. - Można zastanowić się, czy nie zastosować w takim przypadku okresu karencji - mówił Marczuk.

Przegląd prasy. Mateusz Morawiecki: Będziemy rządzili do 2031 roku

Będziemy rządzili do 2031 roku. W najgorszym razie do 2027. Pokazaliśmy wizję. A opozycja? Jesienią PO dała medialny show, odpalając gabinet cieni. I co? Ile on istniał? Miesiąc? Dziś nie pozostał po nim nawet cień – mówi wicepremier Mateusz Morawiecki tygodnikowi "wSieci”.

Francuski przewrót w motoryzacji. Wykupili Opla, teraz wezmą się za fabryki

2,3 mld dolarów - tyle za marki Opel i Vauxhall zapłacił francuski koncern Group PSA, do którego należą już Peugeot oraz Citroën. Szef grupy zapewnił, że pracownicy fabryk Opla mogą być spokojni i obiecał utrzymać obecne zatrudnienie. Analitycy tymczasem nie mają wątpliwości, że zakłady czeka duża rewolucja.

Dwóch się bije, a trzeci korzysta? "Widzę takie zagrożenie"

Może pojawić się trzeci kandydat na szefa Rady Europejskiej - ocenił w TVN24 BiS Janusz Zemke, były wiceminister obrony narodowej a obecnie eurodeputowany Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Brak poparcia rządu dla Donalda Tuska można porównać do gola samobójczego. Jacek Saryusz-Wolski nie ma szans zostać szefem Rady Europejskiej - podkreślał gość TVN24 BiS.

Pokaż nam świat. Wyprawa na Jamajkę

Jakie największe atrakcje należy zobaczyć na Jamajce? Jak zorganizować bezpieczną wyprawę do tego kraju? Jakich dań nie można nie spróbować? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań w programie "Pokaż nam Świat" w TVN24 BiS udzielili: Kamila Kalińczak, podróżniczka i dziennikarka TVN24 BiS oraz Marek Starybrat, podróżnik i dziennikarz Rock Radia.

Czas wymienić funty. Brytyjczycy wprowadzają nowe pieniądze

Nowa moneta o wartości 1 funta ma zostać wprowadzona do obiegu 28 marca. To kolejny, po banknocie 5 funtów nominał, który będzie wymieniony na Wyspach. Według zapowiedzi, nowa jednofuntówka ma być najlepiej zabezpieczoną monetą na świecie. A już we wrześniu rozpocznie się wymiana kolejnego nominału.

Co piąty Polak może wrócić z Wielkiej Brytanii. "Jesteśmy na zakręcie historii"

Wicepremier Mateusz Morawiecki przekonywał w sobotę w Londynie polskich studentów z brytyjskich uczelni do powrotu do Polski. - Kilka lat temu ludzie pakowali walizki i wyjeżdżali; dzisiaj to my przyciągamy inwestorów i inwestycje z Londynu - argumentował. Według szacunków Ministerstwa Rozwoju, w najbliższych latach do kraju może wrócić nawet co piąty z blisko miliona Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.