Najnowsze

Najnowsze

Kolejna spółka składa wniosek o upadłość

Mennica Metale Szlachetne z grupy Mennicy Polskiej złożyła do sądu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego, a także wniosek o ogłoszenie upadłości - poinformowała Mennica w komunikacie.

Rostowski o złamanych obietnicach wyborczych: prezydent i premier oszukali Polaków

- Po pierwsze kwota wolna, po drugie 500 plus, a po trzecie obietnice wobec frankowiczów. Każda z tych trzech obietnic została złamana - powiedział w programie "Jeden na Jeden" Jacek Rostowski, były minister finansów odnosząc się do deklaracji wyborczych prezydenta Andrzeja Dudy i PiS-u. Jego zdaniem wicepremier Mateusz Morawiecki w ciągu pierwszego roku urzędowania doprowadził do "totalnego wyhamowania" gospodarki.

Dostał Lamborghini na urodziny. Od tego wszystko się zaczęło

Lech Szmit, właściciel zbioru pięknych modeli, żyje kolekcjonerską pasją od ponad 20 lat. Jego pierwszym modelem było Lamborghini Diablo, który dostał w prezencie na 45 urodziny. Emerytowany nauczyciel ma 125 modeli samochodów i planuje stworzyć małe przydomowe muzeum motoryzacji.

Za połączenia za granicą zapłacisz mniej. Pięć faktów ws. roamingu

Ministrowie ds. telekomunikacji państw UE uzgodnili stanowisko w sprawie przepisów dotyczących hurtowych rynków w roamingu. Rozporządzenie ma utorować drogę do zniesienia opłat za połączenie poza krajem operatora. Swoje poprawki zgłosiła m.in. Polska. Nowe zasady mają obowiązywać już od połowy czerwca 2017 roku. Poniżej przedstawiamy wszystko, co powinniśmy wiedzieć o porozumieniu.

Megakumulacja w totka rozbita. Sprawdź gdzie

24 641 332 złotych - tyle trafi do jednego szczęśliwca, który zgarnął "szóstkę" w sobotnim losowaniu. Od tej kwoty należy oczywiście zapłacić jeszcze podatek. Rozbita megakumulacja narastała od 11 listopada.

Pokonał raka podróżując na rowerze. Niezwykła wyprawa ojca i syna do Australii

- W pierwszą większą podróż przez Amazonię i przesmyk Darien zabrałem Joachima, jako prezent na 18-nastkę - opowiadał o podróżach z synem Robert Czerniak, podróżnik i autor książki "Podróże do granic". Jak jednak dodaje, najważniejszą podróżą, jaką razem odbyli była choroba nowotworowa. W powrocie do zdrowia syna pomogła odpowiednia rehabilitacja. - Plan był taki, że dobrym sposobem na odbudowanie połączeń nerwowych i mięśni będzie długotrwała jazda na rowerze i pojechaliśmy do Australii - wspominał Joachim Czerniak. Na tamtym kontynencie goście cyklu "Pokaż nam świat" pokonali na rowerze 10 tys. km.

Pożegnanie Fidela Castro. "Kubańczycy byli na to przygotowani"

W Santiago de Cuba trwają uroczystości pogrzebowe Fidela Castro, który zmarł 25 listopada w wieku 90 lat. - Kubańczycy byli na to przygotowani, ale mimo wszystko była to dla nich smutna wiadomość - opowiadała Karolina Bałuc z TVN24 BiS, która była na wyspie, kiedy pojawiła się wiadomość o śmierci "El Comandante". Z drugiej strony zwracała uwagę, że wśród młodych nie brakuje zwolenników rządów Raula Castro, brata zmarłego długoletniego przywódcy Kuby.

Szydło świętuje z górnikami: nie zejdziemy z drogi reform i zmian

Polska gospodarka będzie oparta na polskim węglu – zapewniła podczas niedzielnych uroczystości barbórkowych w Jaworznie (Śląskie) premier Beata Szydło. Podkreśliła, że górnictwo potrzebuje stabilności oraz zmian, wprowadzanych w tej branży przez obecny rząd. Nawiązując do ostatnich wystąpień opozycji zaapelowała o poparcie reform, akcentując, że górnictwo potrzebuje spokoju i stabilizacji.

Prezydent ws. wyższej kwoty wolnej dla wszystkich: Szydło powiedziała mi, że nie damy rady

- Byłem zdegustowany - powiedział o terminie otrzymania do podpisu ustawy ws. kwoty wolnej w programie "Kawa na ławę" w TVN24 prezydent Andrzej Duda. Jak tłumaczył, w związku ze zbliżającym się 1 grudnia musiał podjąć szybką decyzję w tej sprawie. Jednocześnie prezydent zapewnił, że będzie czynił wszystko, co w jego mocy, aby kwota wolna została podniesiona dla wszystkich do 2020 roku.

Ile kosztują bilety, ile wydam na miejscu? Podróż do Azji bez tajemnic

- To część świata, którą prosto się zwiedza. Prosto się po niej przemieszcza i też jest to stosunkowo niedrogie - mówi w TVN24 BiS podróży do Azji Kinga Bielejec. Autorka bloga Gadulec.me spędziła na tamtym kontynencie pięć miesięcy, odwiedzając w tym okresie m.in. Tajlandię, Kambodżę, Wietnam, czy Malezję. Jak wskazuje, bilety lotnicze w obie strony kosztowały ok. 2 tys. zł, mniej więcej tyle, ile przeciętne wydatki miesięczne podczas pobytu w Azji. Jak mówi Kinga Bielejec, inne ceny obowiązywały w Tajlandii, a inne w Wietnamie. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Nowe stawki akcyzy. Będą wyższe, ale bardziej zrównoważone

Nowe stawki akcyzy na pewno nie zaczną obowiązywać od stycznia 2017 roku. To dobra wiadomość dla wszystkich osób, które zamierzają w najbliższym czasie zarejestrować w Polsce samochód z zagranicy. Jest także zła wiadomość, ostateczny projekt zmiany stawek jest już gotowy. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Rozbudowa ropociągów może wywołać protesty Indian

Kanadyjski rząd zgodził się na rozbudowę kilku ropociągów. Decyzję chwali przemysł, ale Indianie grożą, że Kanadę czekają takie same protesty, jak trwające właśnie w Dakocie Północnej w Stanach Zjednoczonych.

Burger Trumpa i torcik Melanii. Chcą skonsumować sukces rodaczki

W Polsce hitem były kiedyś papieskie kremówki. Odkąd Jan Paweł II powiedział w Wadowicach, gdzie poszedł po zdanej maturze - wszystkich w mieście ogarnął cukierniczy szał. W Słowenii - restauratorzy próbują teraz skonsumować - popularność swojej rodaczki. Melania Trump będzie pierwszą damą Ameryki - stąd desery "Melania", ciasta "Melania", a nawet... burgery. Tyle, że prawnik Melanii - mówi: STOP! Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Zielone światło do polityki. Tak się wypełnia wyborcze obietnice

Spełnianie wyborczych obietnic - to zawsze obiecują politycy. W przypadku tej miejscowości lokalni aktywiści postanowili być bardzo skuteczni, a przy okazji ogrzać się w blasku tego sukcesu. Było to o tyle proste, że wyborcy prosili o dodatkowe sygnalizatory na skrzyżowaniu. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Drapacz chmur z 73 piętrami. Powstanie jeden z najwyższych budynków w Europie

Szykują się zmiany w londyńskiej panoramie. 73-piętrowy wieżowiec nazywany Trellis, który ma powstać na terenie londyńskiego City pod adresem Undershaft 1, dostał zielone światło na budowę. Jego wysokość przekroczy 300 metrów i uplasuje go na drugim miejscu najwyższych budynków w zachodniej Europie. Na jego szczycie znajdzie się ogólnodostępny punkt widokowy.

Ping-pong, widmo porażki i zagrożenie dla złotego. Pięć faktów o włoskim referendum, które musisz znać

W niedzielę we Włoszech odbędzie się referendum, którego wyniki mogą zdecydować nie tylko o przyszłości Włoch, ale także całej Unii Europejskiej. W razie odrzucenia propozycji premiera Matteo Renziego, możliwe, że dojdzie bowiem w tym kraju do przyspieszonych wyborów. Wyniki głosowania nie pozostaną również bez wpływu na naszą walutę. Poniżej przedstawiamy wszystko, co należy wiedzieć na temat włoskiego referendum.

Morawiecki o ocenie agencji S&P: bardzo znacząca

W piątek Agencja Standard & Poor's utrzymała rating Polski na poziomie BBB plus, perspektywa została podniesiona w górę z negatywnej do stabilnej; to dobra wiadomość dla polskiej gospodarki - skomentował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Powstanie województwo warszawskie. Dodatkowe pieniądze dla Polski

Podział Mazowsza na dwa regiony statystyczne, tzw. NUTS 2, pozwoli Polsce pozyskać większe środki z Unii Europejskiej w perspektywie finansowej po roku 2020 - powiedział wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Zmiana ułatwi też prowadzenie polityki rozwojowej - dodał.