Najnowsze

Najnowsze

Ken Lowe: TVN oferuje absolutnie najlepsze treści w Polsce

Trzy kanały należące do Scripps Networks Interactive - HGTV - Home & Garden TV, Food Network, Travel Channel - wzbogacą ofertę Grupy TVN w Polsce. - To nie będą treści amerykańskie, które będą eksportowane. To będzie HGTV Polska, która będzie odzwierciedlała to, co dzieje się tutaj: w domach tego wspaniałego kraju - mówi Ken Lowe, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Scripps Networks Interactive.

Rewolucja w szkołach. Debata młodych w TVN24 BiS

Czy reforma edukacji jest potrzebna? Czy likwidacja gimnazjów ma sens? Czy rewolucja w szkołach jest potrzebna? To tylko niektóre pytania, z którymi mierzyli się uczestnicy "Debaty młodych" w TVN24 BiS: Konrad Latoch z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Kacper Zaburzycki ze Szkoły Głównej Handlowej.

"Koncert" w Brukseli. Przeciwko CETA

Ponad 200 osób protestowało w czwartek po południu przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli, sprzeciwiając się zawarciu umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą. W czasie manifestacji doszło do niegroźnych przepychanek z policją.

Nissan zostaje na Wyspach. Otrzyma wsparcie w trakcie Brexitu?

Japoński koncern Nissan zapowiedział w czwartek, że w swojej fabryce na terytorium Wielkiej Brytanii będzie produkował dwa modele samochodów. Tymczasem władze w Londynie zapewniają, że nie oferowały producentowi rekompensaty w zamian za utrzymanie produkcji.

Zemsta za caracale z prądem w tle? "Chcę sprawę rozwiązać ugodowo"

Electricité de France, czyli EDF ogranicza swoją obecność w Polsce. Negocjacje dotyczące sprzedaży swoich obiektów w naszym kraju prowadzi od kilku miesięcy. W środę grupa poinformowała o wyborze partnera do dalszych rozmów. Do stołu nie został zaproszony żaden polski koncern. - "Zaognienie" sytuacji w tej sprawie może być retorsją za caracale - komentuje minister energii Krzysztof Tchórzewski. I podkreśla, że "żadne kwestie polityczne nie powinny mieć miejsca ws. sprzedaży należących do francuskiej firmy EDF przedsiębiorstw w Polsce".

"Biznes dla Ludzi", 27.10

Zielone światło dla umowy CETA, rewolucja w szkołach i jednolity podatek to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zapraszają Paweł Blajer i Robert Stanilewicz.

Państwa UE otwierają drogę do podpisania CETA

Ambasadorowie państw UE zaakceptowali wypracowaną w belgijskich negocjacjach deklarację ws. umowy o wolnym handlu UE-Kanada, otwierając tym samym drogę do podpisania CETA - poinformowały źródła unijne.

"Bilans", 27.10

Jak można zarobić na Halloween? Czy w Szwecji będzie można płacić tylko kartą? Czy umowa CETA wejdzie w życie? O ile wzrośnie płaca minimalna w Niemczech? Na te pytania, w programie "Bilans", odpowiedział Robert Stanilewicz.

Ekspert: e-sklep ponosi odpowiedzialność także za wysyłkę towaru

Sprzedawcy internetowi są odpowiedzialni za zamówioną przesyłkę aż do momentu fizycznego przekazania jej konsumentowi; próba ograniczenia tego obowiązku w regulaminie sklepu jest niedozwolona - mówi Marcin Jędrzejczak ekspert firmy certyfikującej sklepy internetowe Trusted Shops.

Górnicy zablokowali trasę do Polski

Około 300 górników zablokowało w czwartek po stronie Ukrainy trasę przed przejściem granicznym w Jagodzinie w obwodzie wołyńskim, która prowadzi do Dorohuska w Polsce. Uczestnicy protestu domagają się wypłaty zaległych wynagrodzeń.

Spór o CETA zagaszony? W Polsce przybywa przeciwników, a rząd się waha

Wszystko wskazuje na to, że ostatecznie dojdzie do podpisania umowy handlowej UE - Kanada. Belgijski region Walonia zgodził się w czwartek ostatecznie na to, by władze centralne ratyfikowały CETA. Jednak w Polsce przybywa przeciwników tej umowy. Kukiz'15 będzie się domagał, by Sejm nie zgodził się na ratyfikację CETA, a PSL stwierdziło, że rząd bierze za nią 100 procent odpowiedzialności, bo zgodził się bez żadnych warunków na podpisanie umowy. Premier Beata Szydło podkreślała natomiast, że rząd nie zgodzi się na rozwiązania, które byłyby dla Polski niekorzystne, a jakiekolwiek decyzje w sprawie CETA muszą być w Polsce ratyfikowane w Sejmie większością 2/3 głosów.

Niepełnosprawne dzieci w Polsce. Debata kobiet w TVN24 BiS

Na jaką pomoc ze strony państwa mogą liczyć w Polsce rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi? Jaka pomoc jest potrzebna takim dzieciom? Na te oraz wiele innych pytań odpowiadały uczestniczki "Debaty kobiet" w TVN24 BiS. Gośćmi programu były: Katarzyna Ciesielska, pedagog i terapeutka integracji sensorycznej, Hanna Berełkowska z Fundacji Dom Autysty, Ola Cichomska-Smerczyńska z Fundacji Ergo Sum oraz dr Katarzyna Roszewska, adiunkt w Katedrze Prawa Pracy UKSW.

Jak trenować swój mózg? Mateusz Grzesiak radzi

Należy uprawiać sport, bo wtedy mózg wydziela endorfiny, co sprawia, że lepiej funkcjonuje. Ważna jest również odpowiednia dieta bogata w warzywa, owoce, ryby i ciemną czekoladę. Pamięć i sprawność mózgu można ćwiczyć poprzez naukę nowych rzeczy np. języków - mówił w TVN24 BiS Mateusz Grzesiak, psycholog.

Król torrentów zostaje w polskim areszcie. Amerykanie muszą poczekać

Artem Waulin, 30-letni Ukrainiec, o którego ekstradycję wnioskują USA, pozostanie w areszcie - zdecydował w czwartek Sąd Apelacyjny w Warszawie. Waulin to właściciel Kickass Torrents, platformy przy pomocy której - według amerykańskich śledczych – dystrybuowane były, na szeroką skalę, nielegalne pliki.

Bankowcy w coraz gorszych nastrojach

Wskaźnik Pengab, obrazujący koniunkturę w sektorze bankowym, spadł w październiku o 4,7 pkt. wobec września i wyniósł 19,2 pkt. - poinformowały w czwartek Związek Banków Polskich oraz TNS Polska.