TVN24 | Białystok

Przekroczył prędkość, wyprzedzał, jak chciał. "Zarobił" 23 punkty

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/ec
Źródło:
tvn24.pl
Policja nagrała niebezpieczne wyprzedzanie
Policja nagrała niebezpieczne wyprzedzanieLubelska policja
wideo 2/10
Lubelska policja Policja nagrała niebezpieczne wyprzedzanie

Najpierw z prawej strony wyprzedził ciężarówkę, a następnie auto osobowe - przejeżdżając przez przejście dla pieszych i linię podwójną ciągłą. Do tego jechał z prędkością ponad 124 kilometry na godzinę. Takie wykroczenia popełnił 26-letni kierowca audi, który został nagrany przez policyjny wideorejestrator.

- W poniedziałek (29 marca) policjanci puławskiej drogówki zatrzymali kierowcę audi, który jadąc z Puław do Radomia w miejscowości Leokadiów popełnił szereg wykroczeń drogowych – mówi podkomisarz Ewa Rejn-Kozak z KPP w Puławach.

Najpierw 26-letni kierowca wyprzedził ciężarówkę, korzystając z prawego pasa, który służy do włączania się do ruchu. Następnie wyprzedził kolejny pojazd. Tym razem z lewej strony, tyle że wjeżdżając na przejście dla pieszych i przekraczając podwójną ciągłą linię.

Kierowca dostał 23 punkty karne

- Od razu też rozpędził się do prędkości 124 kilometry na godzinę, co oznacza, że przekroczył dopuszczalną prędkość na tym terenie o 54 kilometry na godzinę – podkreśla policjantka.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Niebezpieczną jazdę 26-latka nagrał policyjny videorejestrator. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem, a jego konto wzbogaciło się o 23 punkty karne.

Kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 54 kilometry na godzinęLubelska policja
Kierowca został zatrzymany w miejscowości Leokadiów

Autor:tm/ec

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska policja

Pozostałe wiadomości