Oddech eurosceptyków na plecach i niepewna przyszłość. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę 

Źródło:
BBC, Euronews

Już w przyszłym tygodniu wybory do Parlamentu Europejskiego. Głosowania odbędą się w 27 państwach, a każde z nich ma zupełnie odmienną sytuację wewnętrzną i nastroje społeczne. Każde walczy o coś innego. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę w poszczególnych krajach.

Francja. Skrajna prawica z miażdżącą przewagą

Głównym pytaniem nurtującym Francję jest to, jak duże będzie zwycięstwo skrajnej prawicy. Ta, prowadzona przez 28-letniego lidera Jordana Bardelli, staje się dla wyborców coraz bardziej atrakcyjna.

I chociaż - jak twierdzi BBC - partia prezydenta Emmanuela Macrona Odrodzenie z pewnością utrzyma się na wysokiej pozycji, to nie ma pewności, czy stanie na drugim miejscu podium. Nie jest to wcale takie oczywiste, ponieważ socjaliści pod wodzą świetnie radzącego sobie Raphaela Glucksmanna (założyciela partii lewicowej Plac Publiczny (PP), która startuje na jednej liście z Partią Socjalistyczną (PS)) depczą po piętach mało znanej Valerie Hayer z listy Macrona.

Sondaże dają zarówno socjalistyczno-lewicowej koalicji, jak i formacji prezydenta po około 15 procent.

Tymczasem Zjednoczenie Narodowe - i jego prezes Jordan Bardella - niezmiennie notuje ponad 32 procent głosów, czyli ponad dwukrotnie więcej jego niż najwięksi rywale. Inne partie oscylują natomiast nieco powyżej 5-procentowego progu wyborczego.

>> "Cyborg" zastąpi Marine Le Pen <<

Skrajna prawica wygrała już ostatnie wybory europejskie we Francji w 2019 r. Wtedy zrobiła to jednak tylko niewielką przewagą nad Odrodzeniem. Tym razem wygląda na to, że odniesie miażdżące zwycięstwo.

CZYTAJ TEŻ W PREMIUM: "DYKTATURA? TAK, POPROSZĘ!" CZY EUROPEJCZYKOM ZNUDZIŁA SIĘ DEMOKRACJA? >>>

Belgia. Czy pozostanie tym samym krajem?

Belgowie 9 czerwca wybierają członków aż siedmiu różnych parlamentów. Głosowania odbędą się na szczeblu europejskim, federalnym i regionalnym. I w tej wyjątkowej sytuacji to nie wybory do PE wydają się najważniejsze, ale głosowanie federalne.

Wszystko dlatego, że przyszłość Belgii może być zagrożona we Flandrii, na flamandzkiej północy.

ZOBACZ TEŻ: Wszystko o eurowyborach

Google Maps

Aby móc rządzić i wybrać premiera, partie flamandzkie i francuskojęzyczne będą musiały utworzyć koalicję na szczeblu federalnym.

Wszystkie sondaże wskazują jednak, że pierwsze miejsce zajmie nacjonalistyczna, populistyczna i skrajnie prawicowa partia Interes Flamandzki (Vlaams Belang). Chce ona niepodległości Flandrii, co oznaczałoby koniec Belgii w kształcie, jaki dzisiaj znamy.

Do tej pory pozostałe partie pozostawały wierne umowie, by trzymać VB z dala od koalicji rządzącej. Teraz jednak, gdy rośnie prawdopodobieństwo, że zwycięży ona w wyborach federalnych, skrajna prawica wywiera na inne ugrupowania presję, by zrobiły jej miejsce przy stole.

CZYTAJ TEŻ: "Festiwal żelaznych elektoratów". O co kto walczy?

Słowacja. Stłumiona kampania po postrzeleniu premiera

Atmosfera wyborów na Słowacy jest nietypowa, przygaszona, a nawet napięta po tym, jak niedawno doszło tam do zamachu na premiera Roberta Fico. Centroprawicowa opozycja natychmiast zawiesiła kampanię po tym zdarzeniu, do którego doszło 15 maja. Według władz strzelanina miała podłoże polityczne.

Fico dopiero niedawno opuścił szpital, a jego populistyczna partia Smer (pol. Kierunek) prowadzi obecnie w sondażach. Oskarżana jest o prorosyjskość i nie bez przyczyny - Fico wstrzymał wsparcie dla Kijowa, a Smer usiłuje stylizować się na partię "pokoju".

Poparcie dla Smer przyćmiło centroprawicową opozycyjną Postępową Słowację, której lider Michal Simecka był w latach 2022-2023 wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

ZOBACZ TEKST PREMIUM: "Słowacja jest w miejscu, w którym brak zaufania służy za polityczny kompas"

Słowacka scena politycznaPAP

Choć silne napięcie między rządem i opozycją obecne było od lat, to agresywna retoryka polityczna, wzajemne oskarżenia, obelgi, a nawet groźby naznaczyły na Słowacji zeszłoroczną kampanię parlamentarną. Politycy każdej ze stron stron są teraz pod presją, aby postarać się obniżyć temperaturę sporu.

Austria. Obietnice skrajnej prawicy wabią wyborców

"Stop chaosowi w Unii Europejskiej, kryzysowi azylowemu, terroryzmowi klimatycznemu, podżeganiu do wojen i chaosowi wywołanemu koronawirusem" – głosi jeden z plakatów skrajnie prawicowej opozycyjnej Partii Wolności (FPÖ), która prowadzi w Austrii w sondażach. Na innym plakacie widać, jak przewodnicząca Komisji Europejskiej obejmuje prezydenta Ukrainy.

Rządząca obecnie konserwatywna Partia Ludowa (ÖVP) potępiła baner i nazwała rosyjską propagandą.

Analityk polityczny Thomas Hofer stwierdził w rozmowie z BBC, że w przeszłości eurosceptyczna FPÖ miała trudności z mobilizacją swoich zwolenników przy wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ale teraz 27 proc. Austriaków twierdzi, że będzie głosować właśnie na tę partię. Rządząca Partia Ludowa i opozycyjna Socjaldemokratyczna Partia Austrii mają w sondażach po 22 proc.

Własne problemy ma partia Zielonych. Jej głównej kandydatce Lenie Schilling, 23-letniej działaczce klimatycznej, zarzucono rozpowszechnianie szkodliwych plotek i nielojalność.

Czerwcowe głosowanie skupia na sobie dużą uwagę i jest bacznie obserwowane ze względu na jesienne wybory parlamentarne w kraju.

Włochy. Duża szansa dla Meloni

W ostatnich wyborach europejskich Liga Matteo Salviniego zajęła pierwsze miejsce, zdobywając ponad 34 proc. głosów. Bracia Włosi Giorgii Meloni otrzymali wtedy około 6 proc.

Teraz sytuacja ma się odwrócić. Według przewidywań, Bracia Włosi zgromadzą 27 proc. poparcia. W dużej mierze kosztem wyniku Ligi, który spadnie do nieco ponad 8 proc. To niezwykły wynik dla Meloni, która w ciągu kilku lat z drugoplanowej postaci na opozycji stała się premierką i przywódczynią koalicji rządzącej, w której Liga jest mniejszym partnerem.

W trwającej kampanii Salvini zmuszony jest sięgać po radykalne środki, aby utrzymać przy sobie odchodzących wyborców, zaś szefowa rządu może cieszyć się wygodną pozycją. Jak ocenia BBC, Meloni już zmieniła Włochy. Być może teraz będzie miała szansę zrobić to samo z Unią.

Niemcy. "Pokój" - słowo klucz

"Pokój" to słowo najczęściej pojawiające się na kampanijnych plakatach. Dla radykalnych lewicowych ugrupowań oznacza to zaprzestanie dalszego uzbrajania Ukrainy. Jednak dla kanclerza Olafa Scholza, który określa się jako "kanclerz pokoju", ma to inny wydźwięk - chodzi o uspokojenie obaw przed eskalacją konfliktu z Rosją.

Jego rząd jest największym w Europie źródłem pomocy wojskowej dla Kijowa, jednak Scholz wielokrotnie wyznaczał czerwone linie. Nie zgadzał się na niektóre rodzaje broni, odwołując się do antywojennego dziedzictwa swojej centrolewicowej Socjaldemokratycznej Partia Niemiec (SPD).

Niebezpieczeństwo polega na tym, że może po prostu zrazić do siebie obie strony - zarówno zwolenników, jak i krytyków wsparcia Ukrainy. Z sondaży wynika, że jego partia - podobnie jak wszystkie trzy ugrupowania koalicji rządzącej - otrzyma mniej głosów niż ostatnim razem.

Prowadzi zaś konserwatywna chadecka CDU/CSU. Niepewne jest to, czy skrajnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec (AfD) mimo szeregu niedawnych skandali pokona SPD i zajmie drugie miejsce w wyścigu.

Węgry. Wrócił na polityczną scenę, postawił wyzwanie Orbanowi

Partia Fidesz węgierskiego przywódcy Viktora Orbana miała nadzieję na łatwe zwycięstwo, a następnie włączenie się w przetasowania na europejskiej prawicy. Fidesz bowiem - znajdujący się już poza Europejską Partią Ludową w PE - chce stworzyć nową frakcję z partią Bracia Włosi Giorgii Meloni i francuskim Zjednoczeniem Narodowym Marine Le Pen. Planował, że stanie się ona - jak przekonywał - "siłą dla Europy".

Tymczasem plany Orbana zostały pokrzyżowane, ale jednak nie zniweczone. Zamieszanie wprowadziło pojawienie się na scenie politycznej byłego członka Fideszu, Petera Magyara, i jego nowej partii Szacunek i Wolność (TISZA). W ramach kampanii Peter Magyar podróżuje po kraju i przyciąga tłumy. Rozprawia na temat korupcji w Fideszu, katastrofalnego stanu szkół i szpitali, nieustającej emigracji z kraju i rosnącej liczby pracowników migrujących z Azji.

Premier Węgier kontynuuje swoją narrację, według której przywódcy UE i USA podżegają do konfliktu, a 9 czerwca będzie dniem głosowania między pokojem a wojną.

Celem Magyara jest przejęcie elektoratu Fideszu, a następnie pokonanie Orbana w następnych wyborach krajowych w 2026 roku. Obecnie Fidesz notuje 44-procentowe poparcie, które spada. Sondaże dają partii TISZA wynosi 26 proc. i ten wynik stale rośnie.

Hiszpania. Polityczny outsider wchodzi do gry

Największe zwycięstwo w Hiszpanii odniesie prawdopodobnie konserwatywna Partia Ludowa (PP), która odbierze głosy partii Obywatele (Ciudadanos), którzy mogą stracić wszystkie posiadane do tej pory osiem mandatów.

Dla lidera PP Alberto Nuñeza Feijoo jest to okazja do wywarcia presji na premiera Pedro Sancheza, szefującego Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE). Feijoo usiłuje przedstawić rząd jako skorumpowany i wspierający katalońskich nacjonalistów.

Tymczasem Sanchez ma nadzieję, że niedawne działania w obszarze polityki zagranicznej, takie jak ogłoszenie dużego pakietu wojskowego dla Ukrainy i uznanie przez jego rząd państwa palestyńskiego, pomogą zapewnić dobry wynik.

Badania pokazują, że na zyski wyborcze może liczyć skrajnie prawicowa partia Vox. Co więcej, mandat może zapewnić sobie nowa skrajnie prawicowa partia Se Acabó la Fiesta (Koniec Imprezy), na której czele stoi osobowość internetowa i agitator polityczny Alvise Pérez. Ten polityczny outsider mógł wystartować w wyborach dzięki mobilizacji setek tysięcy swoich obserwujących w mediach społecznościowych. Przez lata budował ogromną wirtualną społeczność dzięki swoim kontrowersyjnym filmikom, w których m.in. potępia rzekomą korupcję polityków oraz - w jego ocenie - instytucjonalną i moralną erozję Hiszpanii i Europy.

Holandia. Polaryzacja ma się dobrze

Do wyboru, do koloru. Liczne billboardy wzdłuż kanałów, uliczek i ścieżek rowerowych przedstawiają istną mozaikę kandydatów. W czerwcowym plebiscycie bierze udział rekordowa liczba 20 partii. Jednocześnie wielu obywateli jest już zmęczonych politykom, dlatego według przewidywań frekwencja będzie niska.

Holandia wciąż boryka się z konsekwencjami przyspieszonych wyborów na jesieni, po upadku rządku Marka Rutte. Trwające przez prawie cztery miesiące negocjacje w sprawie utworzenia nowej koalicji rządzącej zakończyły się porozumieniem dopiero niedawno.

Skrajnie prawicowa Partia Wolności (PVV), na czele której stoi Geert Wilders, wygrała to głosowanie. Poza PVV w skład nowego rządu mają wejść liberalna Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) ustępującego premiera Marka Ruttego, centroprawicowa Nowa Umowa Społeczna (NSC) oraz partia protestu rolników Ruch Rolnik-Obywatel (BBB).

Tematy obecne w jesiennej kampanii aktualne są również teraz. To imigracja, brak mieszkań, zmiany klimatyczne i przyszłość rolnictwa. A obywatele nadal czekają na działania w tych obszarach.

Jak pokazują sondaże, prawdopodobna przyszła rządowa koalicja zdobędzie prawie połowę z 31 holenderskich mandatów w Parlamencie Europejskim. Ciekawe jest to, że w spolaryzowanym politycznie społeczeństwie największe sukcesy mogą odnieść eurosceptyczna prawica, ale także proeuropejska lewica.

Dania. Sprawdzian dla słabnącego poparcia rządu

O 15 mandatów w Parlamencie Europejskim walczy prawie 170 kandydatów z 11 różnych partii. Wybory będą prawdziwym sprawdzianem dla duńskiej premier Mette Frederiksen i jej centrowego rządu koalicyjnego, który stoi ponad tradycyjnym podziałem na lewicę i prawicę. Jej Socjaldemokracja Danii traci w sondażach od czasu wyborów powszechnych w 2022 r. Podobnie jak jej koalicjanci - liberałowie i centryści.

Frederiksen mocno skupia się na polityce migracyjnej i nawołuje do ostrzejszego stanowiska w tej sprawie. Jednak kwestią najistotniejszą dla wyborców jest kryzys klimatyczny. Trwa gorąca debata na temat emisyjności rolnictwa i proponowanego podatku węglowego. Innymi istotnymi tematami są obronność, terroryzm, przestępczość i przyszłość Europy.

Autorka/Autor:akr/kg

Źródło: BBC, Euronews

Pozostałe wiadomości

Po miesiącu oczekiwania chiński statek Yi Peng wypłynął z duńskiej cieśniny Kattegat. Załoga tego statku jest podejrzana o przerwanie kabli telekomunikacyjnych na Bałtyku w połowie listopada. Trwa śledztwo w sprawie możliwego sabotażu. "Udało się porozmawiać z załogą i sprawdzić kwestie techniczne" - przekazał szef szwedzkiej Komisji do spraw Wypadków.

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

Źródło:
PAP

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

Uwaga na trudne warunki pogodowe w południowej Polsce. Na obszarach podgórskich w nocy i w niedzielę będzie mocno wiać, a w rejonie Dolnego Śląska mają pojawić się też intensywne opady śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia.

Sypnie śniegiem i będzie mocno wiać. Ostrzeżenia

Sypnie śniegiem i będzie mocno wiać. Ostrzeżenia

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Wielki mufti Libii, szejk Sadik al-Ghariani wezwał w piątek wszystkich Libijczyków do zjednoczenia się i walki z Rosjanami, którzy przybyli do wschodniej części kraju z Syrii, skąd uciekli po obaleniu reżimu Baszara el-Asada.

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Źródło:
PAP

Jak informuje rzeczniczka prasowa policji w Brzesku asp. sztab. Ewelina Buda, w sobotę na oświetlonym przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Dziecko trafiło do szpitala, a razem z nim jego matka, która została zahaczona przez lusterko pojazdu.

Na przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Trafiła do szpitala

Na przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Trafiła do szpitala

Źródło:
TVN24

50-letniemu lekarzowi z Arabii Saudyjskiej zarzuca się pięciokrotne morderstwo i usiłowanie zabójstwa ponad 200 osób na jarmarku bożonarodzeniowym w Magdeburgu. Premier Donald Tusk po ataku w Niemczech apeluje do prezydenta i posłów PiS. 38 osób zginęło w wypadku autobusu w Brazylii. Viktor Orban, odnosząc się do sprawy Marcina Romanowskiego zasugerował, że na Węgrzech "może dochodzić do przypadków udzielania azylu" innym osobom. IMGW wydało ostrzeżenia w związku z niebezpieczną pogodą. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 22 grudnia.

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Źródło:
TVN24, PAP

Pierwszy dzień astronomicznej zimy nie jest w tym roku rekordowo ciepły, ale jak zaznaczyła synoptyczka IMGW Ewa Łapińska, widać tendencję do tego, że temperatura w tym okresie jest coraz wyższa. Po odwilży w tym tygodniu śnieg w górach zdążył już spaść, ale i tak jest go mało. W Zakopanem w sobotę leżały cztery centymetry białego puchu.

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Źródło:
PAP, IMGW, tvnmeteo.pl

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

Pijani rodzice, którzy "opiekowali się" trójką dzieci, pogryźli interweniujących policjantów. Odpowiedzą za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo oraz za naruszenie nietykalności mundurowych.

Pijani rodzice pogryźli interweniujących  policjantów

Pijani rodzice pogryźli interweniujących policjantów

Źródło:
KMP Lublin/tvn24.pl

Służby nie odkryły żadnych powiązań sprawcy zamachu w Magdebugu z islamskimi radykałami. Przeciwnie, mężczyzna miał być islamofobem i w dodatku sympatykiem skrajnie prawicowej partii AfD. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Łukasz Jasiński z PISM. Napastnik to pochodzący z Arabii Saudyjskiej lekarz psychiatra legalnie mieszkający i pracujący w Niemczech. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

Trzydzieści osiem osób zginęło w sobotę na południowym wschodzie Brazylii w wyniku zderzenia autobusu pełnego pasażerów z ciężarówką - poinformowała straż pożarna. W autobusie wiozącym 45 pasażerów pękła opona i kierowca stracił panowanie nad pojazdem.

Blisko 40 osób zginęło w zderzeniu autobusu i ciężarówki w Brazylii

Blisko 40 osób zginęło w zderzeniu autobusu i ciężarówki w Brazylii

Źródło:
PAP, Reuters

2,2 miliona turystów przybyło na Kubę w 2024 roku. To o milion urlopowiczów mniej, niż spodziewał się rząd w Hawanie. Od kilku lat w kubańskiej turystyce widoczny jest kryzys.

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Źródło:
PAP

Pogoda na Boże Narodzenie. W święta aurę w Polsce ma kształtować silny i stabilny wyż. Czeka nas ochłodzenie. Ale czy ośrodek wysokiego ciśnienia przyniesie nam białe święta? Sprawdź w naszej najnowszej prognozie, czy gdzie jest szansa na śnieg.

W Wigilię "warunki w tej części kraju będą bardzo trudne". Najnowsza prognoza na święta Bożego Narodzenia

W Wigilię "warunki w tej części kraju będą bardzo trudne". Najnowsza prognoza na święta Bożego Narodzenia

Źródło:
tvnmeteo.pl

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com

Podwyższenie wieku emerytalnego to jedno z podstawowych działań - uważa dyrektorka Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej (SGH) profesor Agnieszka Chłoń-Domińczak. Według niej niski wiek emerytalny jest dyskryminujący szczególnie dla kobiet, które ze względu na krótszy czas pracy, otrzymują później niższe świadczenia.

Polska w obliczu kryzysu. "Już naprawdę jesteśmy w ogonie Europy"

Polska w obliczu kryzysu. "Już naprawdę jesteśmy w ogonie Europy"

Źródło:
PAP
Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl
Tusk. Wróg numer jeden Viktora Orbana

Tusk. Wróg numer jeden Viktora Orbana

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl