"Zjechał z drogi i celowo potrącił pieszych"

TVN24

Policja: kierowca celowo potrącił pieszychGoogle Earth
wideo 2/3

27-letni kierowca samochodu dostawczego celowo, zdaniem policji, potrącił trzy idące chodnikiem osoby. Później pobił jeszcze jedną z kobiet. Mieszkaniec Wałbrzycha (Dolnośląskie) został zatrzymany przez policję i trafił do aresztu.

Chodnikiem przy ulicy Młynarskiej w Wałbrzychu szły trzy osoby: 23-latek oraz 18- i 22-latka. W pewnym momencie piesi zostali potrąceni przez nadjeżdżającego busa. Zdaniem mundurowych nie był to przypadek.

- Kierujący samochodem dostawczym umyślnie zjechał z jezdni i potrącił idących chodnikiem pieszych - przekazuje sierż. sztab. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. I dodaje, że kierowca jeszcze kilka razy uderzył 22-latkę pięścią w twarz i uciekł z miejsca zdarzenia. Poturbowana kobieta trafiła do szpitala.

Zatrzymany po kilku minutach

Okazało się, że kierowca to były partner zaatakowanej kobiety. - Poszukiwany mężczyzna po kilku minutach został zatrzymany, a jego samochód został zabezpieczony na strzeżonym parkingu - relacjonuje Świeży. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 27-latka. Badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za kratami ma spędzić najbliższe trzy miesiące. Grożą mu nie mniej niż trzy lata więzienia.

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: policja Wałbrzych