Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

TVN Warszawa | Żoliborz

Dach nad skateparkiem przeciekał, będzie nowy

TVN Warszawa | Żoliborz

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Odnowią dach OSiR Żoliborz Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl Odnowią dach OSiR Żoliborz

Dach nad skateparkiem i lodowiskiem Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Potockiej przejdzie kompleksową modernizację. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku - poinformował urząd dzielnicy Żoliborz.

W poniedziałek, 6 września, przedstawiciele władz Mazowsza i dzielnicy podpisali umowę o przyznaniu OSiR-owi Żoliborz środków na prace modernizacyjne z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Mocno wyeksploatowany dach

- Modernizacja dachu nad boiskiem rekreacyjnym znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo jego użytkowników. Pozwoli na obniżenie ponoszonych przez OSiR kosztów napraw, a co najważniejsze, wyeliminuje konieczność zamykania obiektu dla użytkowników na czas remontów – podkreśla cytowany w komunikacie burmistrz dzielnicy Paweł Michalec.

Zadaszenie boiska rekreacyjnego o powierzchni 1 256 metrów kwadratowych, pod którym latem znajduje się skatepark o powierzchni 1 100 metrów kwadratowych, a w okresie zimowym lodowisko, wykonane zostało z poliwęglanu komorowego, który technicznie jest już bardzo wyeksploatowany. Dach przecieka, a podejmowane dotychczasowe próby naprawy nie przynosiły oczekiwanego rezultatu.

Zimą przeciekająca woda tworzy wgłębienia

Jak tłumaczy urząd dzielnicy Żoliborz, mocne zniszczenie poszycia dachu oraz elementów uszczelniających w wyniku działań czynników atmosferycznych spowodowały, że "jazda po płycie boiska stała się zagrożeniem dla jego użytkowników". "Powstające po opadach deszczu kałuże mają dodatkowo destrukcyjny wpływ na przeszkody zbudowane z drewnianych elementów, w które wyposażone są tory dla skate’owców. Zimą przeciekająca woda tworzy wgłębienia i uwypuklenia tafli lodu, które uniemożliwiają bezpieczną jazdę na łyżwach" - czytamy.

Dokumentacja techniczna jest już gotowa i obecnie trwają przygotowania do przetargu, w którym wybrany zostanie wykonawca naprawy dachu nad skateparkiem i lodowiskiem. "Rekomendowane jest założenie pokrycia dachu z membrany PCV (...)" - zaznacza dzielnica.

Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał na ten cel 150 tys. zł. Pozostałe 297 tys. pochodzi ze środków Urzędu Dzielnicy Żoliborz.

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl