Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Pożar w przedszkolu. Dwie osoby trafiły do szpitala, 90 ewakuowano

  TVN Warszawa | Wola

  Autor:
  mp/b
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plPożar w przedszkolu na Olbrachta

  W przedszkolu numer 273 na ulicy Jana Olbrachta doszło do pożaru. Jak podaje policja, dwie dorosłe osoby trafiły do szpitala. Nasz reporter dowiedział się również, że z powodu źle zaparkowanych samochodów, strażacy mieli problem z dotarciem na miejsce akcji.

  Do zdarzenia doszło przed godziną 15.

  - Pożar wybuchł w przedszkolu, a dokładnie w piwnicach budynku. W pomieszczeniach podziemnych były prowadzone prace remontowe i doszło tam do małego pożaru - informuje Michał Konopka ze straży pożarnej.

  Dodaje, że konieczna była ewakuacja z budynku. - 90 osób zostało ewakuowanych, w tym 75 dzieci - zaznacza Konopka.

  Dwie osoby z objawami lekkiego podtrucia

  Jak relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński, na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej. - Ale pożar już został ugaszony, teraz trwa oddymianie pomieszczeń - zastrzega. - Są tu też trzy karetki pogotowia ratunkowego. Na moich oczach jedna osoba dorosła była prowadzona do karetki - opowiada Zieliński.

  Jarosław Florczak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji informuje o dwóch osobach poszkodowanych. - Dwie osoby dorosłe trafiły do szpitala z objawami lekkiego podtrucia dymem - mówi.

  - Widziałem kilka ewakuowanych osób. Niektóre były w klapkach i lekkim ubraniu. Widać, że musiały szybko wybiec ze strefy zagrożenia - zauważył nasz reporter.

  Strażacy mieli problem z dotarciem na miejsce

  Udało mu się również porozmawiać z dowódcą akcji ze straży pożarnej. - Mówił, że służby miały problem z dotarciem na miejsce. Wszystko przez źle zaparkowane samochody, które blokowały dojazd do przedszkola - wyjaśnia Zieliński.

  mp/b

  Źródło: tvnwarszawa.pl