Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Czarny Kot: wiadomo, kiedy zacznie się rozbiórka

Warszawa | Wola

Autor:
ran/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Czarny KotTomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
czarny kot

Na 2 grudnia nadzór budowlany zaplanował początek rozbiórki hotelu Czarny Kot. Na teren przy Okopowej ma wejść wówczas wykonawca prac.

1,4 miliona złotych – tyle za prace ma dostać firma P.H.U. REC-TOM, która wygrała przetarg na rozbiórkę (od drugiego piętra wzwyż) uznanego za samowolę hotelu niedaleko ronda Radosława.

Dwa miesiące na prace

Ogłoszenie o wyborze zwycięzcy "wisi" na stronie Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego z datą 8 listopada. Spytaliśmy urzędników, co z podpisaniem umowy. - Jeszcze nie została podpisana, stanie się to 2 grudnia – mówi Andrzej Kłosowski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

I od razu dodaje, że tego samego dnia ma się rozpocząć rozbiórka. - Od wykonawcy zależy, jak zaplanuje prace. Musi najpierw wejść do pomieszczeń, opróżnić je - wyjaśnia Kłosowski.

Na wykonanie całej rozbiórki zwycięzca przetargu będzie miał 60 dni.

Przetarg, w którym wyłoniono firmę P.H.U. REC-TOM, był trzecim z kolei – poprzednie kończyły się fiaskiem, ponieważ oferty były wyższe, niż zakładał PINB. Tym razem miasto zadeklarowało, że dorzuci brakującą kwotę w ramach dofinansowania. - Rada miasta przyznała brakujące pieniądze na ostatniej sesji. Dla nas priorytetem jest rozbiórka samowoli budowlanej - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Sąd nad czarnym kotem

Czarny Kot początkowo był jednopiętrowym pawilonem, z czasem dobudowywano kolejne kondygnacje. Walka urzędników o rozbiórkę budynku toczy się od około 10 lat, ale właściciele hotelu skutecznie się bronią.

Nakaz rozbiórki nie obejmuje parteru i pierwszej kondygnacji.

Naczelny Sąd Administracyjny wydał ostateczny wyrok w sprawie Czarnego Kota w połowie grudnia. Wtedy ruszyła procedura, która ma doprowadzić do wyburzenia hotelu.

Źródło: tvnwarszawa.pl

ran/r