Usłyszała zarzuty znęcania się nad trzema psami i chomikiem

Autor:
mp/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KRP IV49-latka z Woli jest podejrzana o znęcanie się nad zwierzętami

Wolscy policjanci zatrzymali 49-latkę podejrzaną o znęcanie się nad zwierzętami. Jak informuje rzeczniczka dzielnicowej komendy, były one zaniedbane. Kobieta usłyszała zarzuty.

Do policjantów z Woli wpłynęło zgłoszenie dotyczące znęcania się nad zwierzętami.

- Z informacji wynikało, że właścicielka nie zapewniła zwierzętom podstawowych potrzeb. Chodziło o trzy psy i chomika. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy. Wstępne ustalenia potwierdziły, że zwierzęta nie miały zapewnionej opieki weterynaryjnej, utrzymywane były w niewłaściwych warunkach, nie miały odpowiedniej ilości jedzenia, a psy nie były wyprowadzane za zewnątrz - wylicza rzeczniczka wolskiej komendy Marta Sulowska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Jak zaznacza, trzy psy i chomik zostały zabrane przez przedstawicieli fundacji działających na rzecz zwierząt. - Właścicielka podczas interwencji wszystkiemu zaprzeczała. Tłumaczyła, że o nie dba - relacjonuje Sulowska. I dodaje, że 49-latka usłyszała dwa zarzuty karne dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Za to przestępstwo grozi kara do trzech lat więzienia.

Każdy z nas powinien pamiętać, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Jeśli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami, poprzez na przykład torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania lub oferowaniu do sprzedaży bądź kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem, skontaktuj się z policją

Opisywaliśmy też akcję strażaków i policjantów, którzy ruszyli na ratunek psu w Wiśle:

Akcja służb na Wiśle
Akcja służb na WiśleTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Autor:mp/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP IV

Pozostałe wiadomości