TVN Warszawa | Włochy

Zderzenie czołowe roweru i hulajnogi. Śledztwo umorzone

TVN Warszawa | Włochy

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zderzenie hulajnogi z rowerem
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plZderzenie hulajnogi z rowerem

Co z poważnym zderzeniem hulajnogi i rowerzysty? - dopytywał czytelnik Kontaktu 24. Sprawdziliśmy: zostało umorzone. 

Do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem hulajnogi i roweru doszło w rejonie węzła z aleją 4 Czerwca 1989 roku.

- Mężczyzna jechał na prywatnej hulajnodze elektrycznej w stronę Pruszkowa, a rowerzysta poruszał się w przeciwną stronę. Doszło do zderzenia czołowego, na tyle mocnego, że hulajnogista doznał poważnego urazu głowy – relacjonował wówczas Tomasz Zieliński reporter tvnwarszawa.pl.

Jak dodawał, kierujący hulajnogą trafił do szpitala. Policja wszczęła postępowanie w tej sprawie. Teraz prokuratura poinformowała nas, że jest umorzone. - Z uzasadnienia wynika, iż to kierujący hulajnogą nie zachował ostrożności i doprowadził do zdarzenia drogowego w przebiegu, którego doznał obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia na okres powyżej siedmiu dni – opisał rzecznik.

Problem z hulajnogami

O tym, że wypadków z udziałem hulajnóg elektrycznych jest coraz więcej, informujemy także na tvnwarszawa.pl. W połowie czerwca mężczyzna na elektrycznej hulajnodze zderzył się z rowerzystą na Bulwarach Wiślanych. Obaj trafili do szpitala. Na początku czerwca kobieta jadąca hulajnogą została potrącona na Okopowej. W maju nastolatek na hulajnodze poturbował kobietę idącą chodnikiem wzdłuż Alei Jerozolimskich. W kwietniu głośno było o podobnej sytuacji na Krakowskim Przedmieściu. Turystka z Czech upadła wówczas na chodnik i zraniła się w głowę.

W sierpniu Rządowe Centrum Legislacji opublikowano projekt noweli Prawa o ruchu drogowym oraz ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która reguluje kwestię poruszania się między innymi na hulajnogach elektrycznych.

Hulajnogami elektrycznymi będzie trzeba jeździć po ścieżkach rowerowych. Jazda po chodniku będzie dozwolona tylko wtedy, gdy nie ma ścieżki i gdy szerokość chodnika wynosi co najmniej dwa metry. Ponadto osoby podróżujące hulajnogą, będą musiały ustępować pieszym, a ich dopuszczalna prędkość nie będzie mogła przekroczyć 25 km/h.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kz/r

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości