Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

TVN Warszawa | Włochy

Sąd podjął decyzję w sprawie burmistrza Włoch i tureckiego biznesmena. Artur W. i Sabri B. aresztowani

TVN Warszawa | Włochy

Autor:
kk/r,ec
Źródło:
PAP / tvnwarszawa.pl
Artur W. usłyszał zarzut przyjęcia łapówkiTVN24
wideo 2/6
Zatrzymanie burmistrza Włoch przez CBA

Burmistrz Włoch i turecki biznesmen spędzą trzy najbliższe miesiące w areszcie. Mokotowski sąd przychylił się w czwartek do wniosku prokuratury. Artur W. jest podejrzany o przyjęcie łapówki od Sabriego B. w zamian za wydanie decyzji dotyczącej warunków zabudowy.

W czwartek rano Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa zajął się wnioskiem Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie aresztu dla Artura B. - Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy - poinformował rzecznik prokuratury Łukasz Łapczyński.

Po południu sąd zdecydował, że trzy miesiące w areszcie spędzi też turecki biznesmen i były właściciel Pogoni Szczecin Sabri B. Deweloper miał według śledczych wręczyć łapówkę burmistrzowi dzielnicy Włoch.

Sabri B., podobnie jak Artur W., nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. Obrońca biznesmena zapowiedział, że zaskarży decyzję o areszcie.

Akcja CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało we wtorek o zatrzymaniu w Warszawie dwóch osób uwikłanych w korupcyjny proceder. Jedną z nich był burmistrz stołecznej dzielnicy Włochy Artur W. Samorządowiec - jak wynika z informacji CBA - został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych. Według CBA, Artur W. wziął pieniądze od przedsiębiorcy budowlanego Sabriego B., a gotówkę próbował ukryć w garażu należącym do rodziny.

CBA podało też, że w zamian za łapówki burmistrz Włoch wydawał korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne.

Niedługo po zatrzymaniu Artura W. prezydent stolicy Rafał Trzaskowski złożył wniosek do przewodniczącej rady dzielnicy Włochy o odwołanie go z funkcji burmistrza Włoch. Wcześniej Trzaskowski odwołał wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone samorządowcowi. Sesja rady dzielnicy w sprawie odwołania Artura W. odbędzie się 5 listopada o godz. 16.30.

Warszawskie struktury PO zdecydowały też, że Artur W. zostaje zawieszony w prawach członka PO. "Burmistrz Włoch Artur W. został przez rzecznika dyscypliny partyjnej na mój wniosek zawieszony w prawach członka Platformy Obywatelskiej" - poinformował we wtorek lider warszawskich struktur PO Marcin Kierwiński.

Źródło: PAP / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/r,ec

Pozostałe wiadomości