Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Włochy

Włochy

Pożar w budynku przy ul. Filtrowej 67. Ogień pojawił się w kuchni - jedna osoba zemdlała. Pożar wybuchł także przy ul. Marsylskiej.

Wypadek, kolizja i pożar - o trzech zdarzeniach, które miały miejsce w sobotę wieczorem poinformował nas badyunior. To nie pierwsze informacje, jakie otrzymaliśmy od tego internauty.

Interesujesz się stylizacją mody w pismach, reklamie i telewizji? Na warsztatach w Centrum Cybernetyki nauczysz się praktycznych umiejętności, które pomogą Ci odnaleźć się na rynku mody. - Podczas warsztatów uczestnicy dotkną wszystkich dziedzin związanych ze stylizacją. Zobaczą, jak się pracuje w zawodzie stylisty w magazynie mody, w reklamie, nawet przy komponowaniu witryn sklepowych - wyjaśnia Ewa Krajewska, pomysłodawca warsztatów.Prócz ćwiczeń praktycznych, kursanci mogą liczyć na wizytę w redakcji "Glamour" oraz spotkania z goścmi specjalnymi.Moda jest przewrotna, trendy się zmieniają. Na warsztatach będzie można nauczyć się, jak je analizować, a zarazem być konsekwentnym w stylizacji na konkretne potrzeby klienta i rynku mody.Autorzy dwóch najlepszych stylizacji zostaną wyróżnieni. Na zwycięzców czekają staże: stylisty w dziale mody "Glamour" oraz staż w Fashion PR. Wszyscy kursanci mogą liczyć na nagrody rzeczowe - zestawy kosmetyków firmy Rouge Bunny Rouge.Warsztaty odbędą się w dniach 25-27 lutego w Centrum Cybernetyki przy ulicy Cybernetyki 2.

Długa jest lista błędów, które popełniono na ul. Cybernetyki. Po pierwsze - powstała tylko połowa wiaduktu. Po drugie - do użytku oddano tylko połowej tej połowy, czyli ćwierć. Po trzecie - choć budowa zakończyła się w grudniu, czekaliśmy aż dwa miesiące na odbiory techniczne. Wreszcie po czwarte - nawet to udało się spartaczyć.

W środę po godzinie 23.00 jezdnia ulicy Globusowej została otwarta dla ruchu - informują służby techniczne Zarządu Dróg Miejskich.

Tragiczny wieczór na kolei. W środę około godz. 17.00 pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej potrącił kobietę. Dwie godziny później pasażerka zginęła na wysokości wiaduktu ul. Kraśnickiej.

W poprzek przyszłej drogi ekspresowej S2 stoi dom komunalny z 24 mieszkaniami. Według harmonogramu powinien zostać zrównany z ziemią do... końca września ubiegłego roku - podaje za "Życiem Warszawy" PAP.

Na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Łopuszańskiej motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. - Ponieważ trwają godziny szczytu kierowcy muszą liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami w stronę Pruszkowa - ostrzega badyunior, który poinformował o kolizji.

Prawie po dwóch latach poszukiwań policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który kilkakrotnie informował o podłożeniu bomby na warszawskim lotnisku Chopina. Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia - informuje portal tvn24.pl.

Tu niedawno był remont - pisze internauta Michal_Precikowski. Na razie nie ma jednak odpowiedniego odwodnienia. Po raz kolejny do pokonania przejścia we Włochach potrzebne były kalosze.

Deszczowy początek weekendu uniemożliwił naprawę nawierzchni ulicy Globusowej. W niedzielę prace odbywały się już zgodnie z planem, ale otwarcie jezdni w kierunku Bemowa przesunie się co najmniej do wtorku.

- Dyrektor Państwowych Portów Lotniczych utrudnia życie wszystkim fotografującym lotnisko w Warszawie - denerwują się warszawscy spotterzy. Jeden z nich opublikował na tvnwarszawa.pl rozporządzenie, które uniemożliwia im fotografowanie samolotów.

Z al. Jerozolimskich w al. Prymasa Tysiąclecia, później w Kasprzaka i do Połczyńskiej - ten objazd może się przydać po południu.

Śnieg i mróz nie zatrzymały remontu na lotnisku. To dobra wiadomość dla mieszkańców Włoch i Bemowa. Tam od lipca samoloty hałasują bardziej niż zwykle, bo korzystają z jednego tylko pasa startowego. Modernizacja drugiego ma się skończyć wiosną.