TVN Warszawa | Wilanów

W śledztwie ustalili, że była zaborcza i zazdrosna. Przed sądem odpowie za zabójstwo chłopaka

TVN Warszawa | Wilanów

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plDo zabójstwa doszło w Wilanowie

Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie śmierci młodzieżowego radnego Lublina. Oskarżona w sprawie została jego partnerka. Młoda kobieta miała zadać mu cios nożem.

O skierowaniu do sądu okręgowego aktu oskarżenia poinformowała nas Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Śledztwo zostało zakończone w kwietniu. 26-letnia dziś Karolina B. jest oskarżona o zabójstwo swojego partnera, za co grozi jej dożywocie. Ciosy, jak ustalili śledczy, miała zadawać około 15-centymetrowym nożem.

Burzliwy związek

Do zdarzenia doszło 30 kwietnia 2021 roku. Igor i Karolina mieli spędzić razem majówkę w Wilanowie. On na co dzień mieszkał w Lublinie. Karolina B., razem ze znajomymi, odebrała partnera z dworca. Stąd wszyscy pojechali do wynajmowanego przez nią mieszkania przy Sarmackiej. Znajomi opuścili je przed godziną 3. Kilkadziesiąt minut później sąsiedzi usłyszeli krzyki. Na patio leżał zakrwawiony Igor K., przy nim stała jego partnerka, która usiłowała mu pomóc. Ostatecznie służby wezwali sąsiedzi. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł.

Miał 21 lat.

Początkowo Karolina B. usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa, jednak po śmierci Igora, kwalifikacja czynu została zmieniona na zabójstwo. Śledczy ustalili, że trwający od marca 2020 roku związek Karoliny i Igora był "burzliwy". Dziewczyna miała być zaborcza i zazdrosna. Oskarżona została przesłuchana dwukrotnie. Złożyła obszerne wyjaśnienia. Nie przyznała się do winy. Jak wyjaśniła, nie pamięta, co się wydarzyło na patio, ani tego, co działo się wcześniej.

Lubelski społecznik

Informacja o śmierci mężczyzny pojawiła się na stronie Młodzieżowej Rady Miasta Lublina. "Z żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci wieloletniego Radnego i Wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Był zaangażowanym społecznikiem, aktywnym działaczem i współpracownikiem. Łączymy się z Rodziną i Bliskimi w bólu, prosząc jednocześnie o uszanowanie prywatności Rodziny w tym trudnym czasie" – napisali na Facebooku.

W piątek informowaliśmy o wyroku za zabójstwo 20-latka z Płocka:

Policja zatrzymała podejrzanych o zabójstwo 20-latka z Płocka
Policja zatrzymała podejrzanych o zabójstwo 20-latka z PłockaKMP Płock

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości