Zmiany na ulicach w pobliżu cmentarzy: niektóre wyłączone z ruchu, inne zmienią się w parkingi

Źródło:
PAP
Adam Niedzielski o cmentarzach w dniu Wszystkich Świętych
Adam Niedzielski o cmentarzach w dniu Wszystkich Świętych
Adam Niedzielski o cmentarzach w dniu Wszystkich Świętych

W ostatni weekend października oraz w dniu Wszystkich Świętych zmieni się organizacja ruchu w pobliżu warszawskich cmentarzy. Jak informuje stołeczny ratusz, priorytet będzie miała komunikacja miejska, a część ulic zostanie zamieniona w parkingi.

W rejonie stołecznych cmentarzy będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Niektóre ulice zostaną wyłączone z ruchu samochodów indywidualnych, a jeździć nimi będą mogły wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, TAXI oraz posiadacze identyfikatorów "H" (dla prowadzących działalność handlową), "T" (dla osób z niepełnosprawnościami, pracowników instytucji mieszczących się przy danej ulicy i mieszkańców) i "M" (dla służb miejskich i państwowych oraz placówek dyplomatycznych) wydawanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Wzdłuż ulic wprowadzone zostaną ograniczenia w parkowaniu – wyznaczone będą specjalne parkingi. Ruchem będzie kierowała policja.

Od soboty, 30 października, do poniedziałku, 1 listopada, zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania będą ulice w okolicy nekropolii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zmiany w okolicach Cmentarza Bródnowskiego

Cmentarz Bródnowski: św. Wincentego od ronda Żaba do Gilarskiej (utrzymany będzie dojazd do posesji przy ulicach Niwa, Płosa i Miedzy od strony Kondratowicza i Gilarskiej, natomiast mieszkańcy kwartału ulic: Podobna – Rzeszowska – Horodelska – Rogowska będą mogli korzystać z przejazdu Skargi), Gościeradowska od Borzymowskiej do Kołowej, Borzymowska od Gościeradowskiej do św. Wincentego, Kołowa od Handlowej do św. Wincentego. Na Smoleńskiej będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu (w stronę Witebskiej; zamknięte będzie połączenie ze Świdnicką).

Dodatkowo zamknięty będzie: wiadukt nad rondem Starzyńskiego w kierunku Targówka (ruch będzie odbywał się przez rondo), ulica 11 Listopada od Letniej do Starzyńskiego, rondo Żaba (skręcić z Starzyńskiego w lewo w kierunku ronda Żaba będą mogły tylko uprawnione pojazdy oraz dojeżdżający do ulic: Staniewickiej, Pożarowej, Oliwskiej i Budowlanej), św. Jacka Odrowąża i Wysockiego od ronda Żaba do Syrokomli (od strony Trasy Toruńskiej możliwy będzie dojazd do ulic: Palestyńskiej, Oliwskiej, Pożarowej i Budowlanej), Matki Teresy z Kalkuty od Wysockiego do Ogińskiego oraz od Rembielińskiej do św. Wincentego (od Rembielińskiej utrzymany będzie dojazd do parkingu strzeżonego), Chodecka od Wyszogrodzkiej do Matki Teresy z Kalkuty (utrzymany będzie tylko dojazd do Balkonowej).

Ulice, które będą jednokierunkowe: Matki Teresy z Kalkuty od Rembielińskiej do Ogińskiego (w stronę Ogińskiego), Rembielińska od Julianowskiej do Matki Teresy z Kalkuty (w stronę Matki Teresy z Kalkuty), Ogińskiego od Matki Teresy z Kalkuty do Siedzibnej (w stronę Siedzibnej).

Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach: Samarytanka od Dalanowskiej do św. Wincentego, Borzymowskiej od Dalanowskiej do Gościeradowskiej, Smoleńskiej od Witebskiej do św. Wincentego, Witebskiej od Ossowskiego do Węgrowskiej, Staniewickiej, Pożarowej, Rembielińskiej od Julianowskiej do Matki Teresy z Kalkuty, Chodeckiej od Boliwara do Wyszogrodzkiej i przed skrzyżowaniem z Matki Teresy z Kalkuty.

Parkingi zostaną wytyczone na ulicach Matki Teresy z Kalkuty (pomiędzy ulicami Rembielińską i Ogińskiego) i Wysockiego (na odcinku od Bartniczej do Syrokomli).

Cmentarz Bródnowski (zdjęcie z 31.10.2020)

Zmiany w okolicach Cmentarza Powązkowskiego i Wojskowego

Cmentarz Powązkowski i Cmentarz Wojskowy: Powązkowska od Trasy AK do Krasińskiego oraz od Okopowej do Duchnickiej (będzie można pojechać z Krasińskiego do Tatarskiej; wyjazd z Piaskowej będzie możliwy tylko na Burakowską i dalej do alei Jana Pawła II), zachodnia jezdnia Okopowej (w kierunku Ochoty) od ronda Zgrupowania AK "Radosław" do Anielewicza (od Anielewicza możliwy będzie dojazd do ulic Spokojnej i Kolskiej – wprowadzona zostanie możliwość ruchu w obydwu kierunkach), wschodnia jezdnia Okopowej (w kierunku Żoliborza) od Anielewicza do Dzikiej (możliwy będzie tylko dojazd do miejsc parkingowych wyznaczonych na jezdni, objazd do ronda Zgrupowania AK "Radosław" zostanie poprowadzony al. Jana Pawła II), Wawrzyszewska i św. Stanisława (możliwy będzie jedynie wjazd dla mieszkańców od strony Obozowej).

Ulice, które będą jednokierunkowe: Elbląska od Przasnyskiej do Krasińskiego (w stronę Krasińskiego), Krasińskiego od Elbląskiej do Broniewskiego (w stronę Broniewskiego), Duchnickiej od Przasnyskiej do Powązkowskiej (w stronę Powązkowskiej), Przasnyska od Rydygiera do Duchnickiej (w stronę Duchnickiej),Tatarska i Ostroroga od Powązkowskiej do Wawrzyszewskiej (w stronę Wawrzyszewskiej).

Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach: Powązkowskiej od Rydygiera do Burakowskiej, Elbląskiej przed skrzyżowaniem z Krasińskiego, Przasnyskiej od Rydygiera do Duchnickiej, Krasińskiego od Elbląskiej do Broniewskiego, Obozowej (po południowej stronie ulicy pomiędzy Wawrzyszewską a Płocką).

Parkingi zostaną wytyczone na ulicach: Maczka, tzw. starej Powązkowskiej, Powązkowskiej (pomiędzy placem Niemena a Krasińskiego), Okopowej (jezdnia w kierunku Żoliborza od Anielewicza do Dzikiej), Elbląskiej, Tatarskiej i Ostroroga. W dniach 31 października – 1 listopada zamknięty będzie parking przy Cmentarzu Wojskowym (przy Ostrowieckiej).

Cmentarz Powązkowski (zdjęcie z 31.10.2020)Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Zmiany w okolicach Cmentarza Północnego i Wawrzyszewskiego

Cmentarz Północny i Cmentarz Wawrzyszewski: Wólczyńska od ronda na skrzyżowaniu z Arkuszową do Wóycickiego (możliwy będzie dojazd do posesji przy Wólczyńskiej, Palisadowej, Opłotek, Burleski, Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej), Wóycickiego od Wólczyńskiej do parkingu przy głównej bramie cmentarza, Opłotek od Wólczyńskiej do Palisadowej (możliwy będzie dojazd do posesji przy Palisadowej, Opłotek, Burleski, Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej, ale mieszkańców będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – w stronę Palisadowej), Wólczyńska od al. Reymonta do Arkuszowej (utrzymany będzie przejazd w ciągu ulic Sokratesa i Conrada, możliwy będzie dojazd do posesji przy Wółczyńskiej, Palisadowej, Opłotek, Burleski, Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej), Arkuszowa od Estrady do Wólczyńskiej (utrzymany będzie dojazd do posesji), Nocznickiego od Kasprowicza do Wólczyńskiej (utrzymany będzie dojazd do Rokokowej).

Ulice, które będą jednokierunkowe: Palisadowa (w stronę Wóycickiego), Wóycickiego od Pułkowej do Żubrowej (w kierunku cmentarza).

Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach: Wólczyńskiej od Wóycickiego do Estrady, Estrady od Palisadowej do Wólczyńskiej, Palisadowej.

W dniach 30 października – 1 listopada nie będzie także możliwości skrętu w lewo z Pułkowej w Dzierżoniowską.

Samochody będzie można zostawić na istniejących parkingach przy bramie cmentarza, a dla zainteresowanych dojazdem do bramy południowej i zachodniej dojazd będzie się odbywał ulicami Radiową i Estrady. Natomiast w rejon Cmentarza Wawrzyszewskiego ruch indywidualny kierowany będzie ulicami Conrada i Sokratesa do parkingów przy ulicach Conrada i Kwitnącej.

Zmiany w pobliżu mniejszych cmentarzy

Cmentarze w Rembertowie i Marysinie: Grzybowa od Zygmunta III do Sosnowej, Korkowa w okolicy cmentarza.

Wyłączone z parkowania będą ulice: Grzybowa od Gembarzewskiego do Zygmunta III, Dokerów od Zygmunta III do Fizylierów, Zygmunta III pomiędzy Dokerów a Grzybową, Działyńczyków pomiędzy Dwóch Miedzy a Grzybową.

Cmentarz na Tarchominie: Mehoffera na odcinku od Ordonówny do Myśliborskiej (dopuszczony dojazd do posesji).

Wyłączone z parkowania będą ulice: Mehoffera od Ceglanej do Ordonówny, Milenijna od Ćmielowskiej do Pomorskiej, Pomorska, Majolikowa na odcinku od Pomorskiej do Mehoffera.

Cmentarze we Włochach i Ursusie: Ryżowa na odcinku od Kleszczowej do al. 4 Czerwca 1989 r. (dopuszczony dojazd do posesji dla mieszkańców Ryżowej). Z kolei na Orłów Piastowskich od Czerwona Droga do Królów Polskich będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

Cmentarz Wolski: ulice, które będą jednokierunkowe: Studzienna (w stronę Wolskiej), Sowińskiego pomiędzy ulicami Karlińskiego i Jana Kazimierza (w kierunku Jana Kazimierza) oraz na odcinku od Pustola do Jana Olbrachta (w stronę Jana Olbrachta), Pustola od Antka Rozpylacza do Redutowej (w kierunku Redutowej).

Wyłączone z parkowania będą ulice: Wolska od Redutowej do Studziennej, Sowińskiego od Karlińskiego do Jana Kazimierza i od ul. Pustola do cmentarza, Studzienna, Szulborska. Ponadto, obowiązywał będzie zakaz skrętu w lewo z Wolskiej w Fort Wola, a Szulborska nie będzie miała połączenia z Sowińskiego.

Cmentarz Wilanowski: wprowadzony zakaz zatrzymywania na Przyczółkowej od Andrutowej do Drewny. Ruch na tym fragmencie odbywał się będzie tylko po jednym pasie, w kierunku Drewny.

Cmentarz na Służewie i Cmentarz Czerniakowski: nie będzie można zaparkować na Wałbrzyskiej oraz na Powsińskiej wzdłuż cmentarzy. 

Autorka/Autor:mp/r

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości

W czwartek, równo o godzinie 17, Warszawa oddała hołd poległym 80 lat temu w Powstaniu Warszawskim. W całym mieście zawyły syreny, a mieszkańcy zatrzymali się na minutę, by w ciszy upamiętnić bohaterów.

Warszawa na minutę zamarła

Warszawa na minutę zamarła

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Taylor Swift wylądowała na Lotnisku Chopina. Wizyta w Polsce to część trasy koncertowej "The Eras Tour". Wokalistka wystąpi 1, 2 i 3 sierpnia na PGE Narodowym.

Taylor Swift już w Warszawie

Taylor Swift już w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl, tvn24.pl, fakty.tvn24.pl

W miejscowości Toruń Włościański pod Nasielskiem doszło do awaryjnego lądowania śmigłowca. Straż pożarna potwierdziła, że pilot został zabrany z potłuczeniami do szpitala. Do awarii doszło podczas lotu szkoleniowego.

Awaryjne lądowanie śmigłowca podczas lotu szkoleniowego

Awaryjne lądowanie śmigłowca podczas lotu szkoleniowego

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Utrudnienia związane są z obchodami 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Od godziny 16.00 tramwaje nie kursują Alejami Jerozolimskimi od placu Zawiszy do ronda Waszyngtona, a także Marszałkowską od placu Konstytucji do placu Bankowego – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. Na objazdy skierowano też autobusy.

W centrum nie jeżdżą tramwaje

W centrum nie jeżdżą tramwaje

Źródło:
PAP

- Warszawa składa się z ludzi. Wy jesteście, drodzy powstańcy warszawscy, specjalnym pokoleniem, które tłumaczy naszemu pokoleniu warszawiaków, że przychodzi taki czas w życiu, raz na czyjeś życie, raz na pokolenie, gdy dotyka się historii tam, gdzie ona się tworzy - powiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia, zwracając się do powstańców warszawskich. Zwrócił uwagę, że powstańcy uczą nas, że "wynik jest czymś innym niż rezultat, że przegrana może oznaczać zwycięstwo".

"Powstańcy uczą nas, że wynik jest czymś innym niż rezultat"

"Powstańcy uczą nas, że wynik jest czymś innym niż rezultat"

Źródło:
PAP

W 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego upamiętniono ofiary rzezi na Woli. W pierwszych dniach zrywu w masowych egzekucjach ginęli cywilni mieszkańcy dzielnicy. Szacuje się, że ofiar mogło być nawet kilkadziesiąt tysięcy. - Wymordowano zwykłych mieszkańców, którzy byli wyprowadzani z domów - przypomniał prezydent Andrzej Duda.

W masowych egzekucjach zginęło kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Woli

W masowych egzekucjach zginęło kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Woli

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Nie żyje Barbara Sowa ps. Basia, najstarsza uczestniczka Powstania Warszawskiego. Odeszła w czwartek w wieku 106 lat. O śmierci, za zgodą rodziny, poinformowała ogólnopolska kampania BohaterON. W czasie Powstania Warszawskiego "Basia" współorganizowała szpital. Transportowała także opatrunki i leki.

Zmarła najstarsza uczestniczka Powstania Warszawskiego. Miała 106 lat

Zmarła najstarsza uczestniczka Powstania Warszawskiego. Miała 106 lat

Źródło:
PAP

W 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zryw mieszkańców stolicy upamiętniono w parku Orlicz-Dreszera. - Nasz mokotowski park był świadkiem zaciekłych walk i dramatów ludzkich - mówił burmistrz dzielnicy.

"Dziś słyszymy gwar miasta. Oni 80 lat temu słyszeli wybuchy"

"Dziś słyszymy gwar miasta. Oni 80 lat temu słyszeli wybuchy"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego przygotowała film w hołdzie powstańcom. Klip zabiera widzów na sentymentalną wycieczkę po Warszawie tamtych dni z bohaterami wydarzeń sprzed 80 lat.

"W imieniu narodu amerykańskiego oddajemy hołd bohaterom Powstania Warszawskiego"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Spod Parku Dreszera wyruszył Marsz Mokotowa. Przeszedł ulicami dzielnicy z przystankiem przy Gołębniku, gdzie złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą żołnierzy Pułku AK "Baszta", twórców "Marszu Mokotowa", piosenki towarzyszącej powstańcom. Pochód zakończył się przed obeliskiem "Pamięci Żołnierzy AK Powstańców Mokotowa".

Ulicami przeszedł Marsz Mokotowa

Ulicami przeszedł Marsz Mokotowa

Źródło:
PAP

Są takie miejsca, gdzie nie myślimy w kategoriach budżetu, tylko w kategoriach fundamentalnego interesu narodowego - powiedział w 80. rocznicę Powstania Warszawskiego premier Donald Tusk. Poinformował, że zdecydował o przekazaniu dodatkowych 100 milionów złotych na rozbudowę Muzeum Powstania Warszawskiego.

Będzie dodatkowe 100 milionów złotych na Muzeum Powstania Warszawskiego. Decyzja premiera

Będzie dodatkowe 100 milionów złotych na Muzeum Powstania Warszawskiego. Decyzja premiera

Źródło:
TVN24, PAP

Dziś 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości odbywać się będą w wielu miejscach w stolicy. Na ulice wyjadą autobusy i tramwaje linii specjalnych. Sprawdź, co będzie się dziś działo.

Co i gdzie będzie się działo. Uroczystości, zmiany w komunikacji

Co i gdzie będzie się działo. Uroczystości, zmiany w komunikacji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

1 sierpnia, w 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, by oddać hołd i uczcić pamięć poległych o godzinie 17, włączone zostaną syreny alarmowe. Sygnał będzie ciągły i potrwa minutę. Zabiją też kościelne dzwony.

W godzinę "W" zawyją syreny i zabiją dzwony

W godzinę "W" zawyją syreny i zabiją dzwony

Źródło:
tvnwarszawa.pl

1 sierpnia 1944 roku na rozkaz Komendanta Głównego Armii Krajowej gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" do walki o wolność stanęło 40-50 tysięcy młodych mężczyzn i kobiet. W rocznicę tego dnia warszawiacy, jak co roku, upamiętnią ich bohaterską walkę. To było 80 lat temu. Warszawa nigdy nie zapomni.

80 lat temu chwycili za broń. 63 dni walki o wolną Warszawę, wolną Polskę

80 lat temu chwycili za broń. 63 dni walki o wolną Warszawę, wolną Polskę

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier podczas uroczystości upamiętniających wybuch Powstania Warszawskiego prosił o wybaczenie niemieckich zbrodni. Dodał, że Niemcy nie mogą nigdy zapomnieć o wydarzeniach z 1 sierpnia 1944 roku.

Prezydent Niemiec na obchodach wybuchu Powstania Warszawskiego prosił o wybaczenie "bestialskich zbrodni"

Prezydent Niemiec na obchodach wybuchu Powstania Warszawskiego prosił o wybaczenie "bestialskich zbrodni"

Źródło:
TVN24, PAP

Taylor Swift zagra trzy koncerty na PGE Narodowym, pierwszy dziś, 1 sierpnia, a kolejne w piątek i w sobotę. Zniecierpliwieni fani już w nocy zaczęli pojawiać się przed stadionem. Niektórzy przyszli nawet w środę o 22.

Chcą być jak najbliżej sceny. Tłum fanów czeka na koncert Taylor Swift, niektórzy przyszli już w nocy

Chcą być jak najbliżej sceny. Tłum fanów czeka na koncert Taylor Swift, niektórzy przyszli już w nocy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

To była dość nietypowa interwencja dotycząca zlekceważenia czerwonego światła. Kierująca zatrzymała się przed sygnalizatorem, a potem nagle ruszyła.

Zatrzymała auto na czerwonym i nagle ruszyła

Zatrzymała auto na czerwonym i nagle ruszyła

Źródło:
tvnwarszawa.pl

113 zatrzymanych pijanych kierowców to efekt dwudniowych porannych kontroli, prowadzonych przez policjantów z Mazowsza. Niechlubny rekordzista to 35-latek, wydmuchał 3,5 promila. 99 kierowców pożegnało się z prawem jazdy.

Miał dwa promile, prowadził karawan. Kontrole trzeźwości kierowców na drogach Mazowsza

Miał dwa promile, prowadził karawan. Kontrole trzeźwości kierowców na drogach Mazowsza

Źródło:
PAP

Luksusowe auto uczestniczyło w kolizji na ulicy Czerniakowskiej. Jak ustalił nasz reporter, kierowca mclarena, którym jest znany artysta, zderzył się z dwoma innymi autami.

Kolizja z udziałem mclarena wartego blisko dwa miliony. Za kierownicą znany artysta

Kolizja z udziałem mclarena wartego blisko dwa miliony. Za kierownicą znany artysta

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Żołnierze 1. Warszawskiej Brygady Pancernej upamiętnili swojego kolegę - zabitego podczas służby na granicy Mateusza Sitka. Na jego cześć imię Sitek-21 otrzymał jeden z czołgów Abrams należących do brygady.

Jeden z Abramsów otrzymał imię Sitek-21

Jeden z Abramsów otrzymał imię Sitek-21

Źródło:
PAP

Stołeczni i mazowieccy policjanci podsumowali pierwszą połowę wakacji na drogach. Były, niestety, ofiary śmiertelne. Nie brakowało też pijanych kierowców.

Półmetek wakacji na drogach. 26 osób nie żyje

Półmetek wakacji na drogach. 26 osób nie żyje

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przy Cytadeli Warszawskiej zapalił się zaparkowany samochód. Ogień pojawił się na masce auta. Interweniowali strażacy.

Zaparkowany samochód stanął w płomieniach

Zaparkowany samochód stanął w płomieniach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci zostali wezwani do uszkodzonego szlabanu, strzegącego wjazdu na jedno z osiedli na Mokotowie. W kolejnym kroku złożyli wizytę 46-latkowi. "Przyznał się i dodał, że teraz tego żałuje" - opisała policja.

Zniszczył szlaban. Teraz żałuje i obiecuje, że wszystko naprawi

Zniszczył szlaban. Teraz żałuje i obiecuje, że wszystko naprawi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Skontrolowali kierowców aut przewozu osób przy dworcach Centralnym i Zachodnim. Trzech z jedenastu przebywało w Polsce nielegalnie.

Sprawdzili kierowców przewozu osób, trzech musi opuścić Polskę

Sprawdzili kierowców przewozu osób, trzech musi opuścić Polskę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W środę na uroczystej sesji Rady Warszawy, zwołanej z okazji Dnia Pamięci Warszawy, wręczono oznaki Honorowego Obywatela Miasta Stołecznego Warszawy pięciu osobom. To czworo powstańców warszawskich, a także osadzony w kolonii karnej dziennikarz i działacz mniejszości polskiej na Białorusi Andrzej Poczobut.

Warszawa ma pięciu nowych honorowych obywateli

Warszawa ma pięciu nowych honorowych obywateli

Źródło:
PAP

Przy pomniku Żołnierzy "Żywiciela" na Żoliborzu odbyły się uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. - Sądzę, że pamięć o naszym wysiłku zbrojnym będzie kontynuowana, w historii, w jej opowiadaniu - powiedział powstaniec Bogusław Kamola, ps. Hipek. Odczytano również "Żoliborskie Credo", w którym nawiązano do ocen powstania.

Uroczystości na Żoliborzu. "My niedługo odejdziemy z tej ziemi, a wy zostaniecie. Dbajcie o tradycję, dbajcie o historię"

Uroczystości na Żoliborzu. "My niedługo odejdziemy z tej ziemi, a wy zostaniecie. Dbajcie o tradycję, dbajcie o historię"

Źródło:
PAP

Ogień na kopcu Powstania Warszawskiego będzie płonął 63 dni, a nie - jak zapowiadano - trzy dni. Taką decyzję podjął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Ogień na kopcu Powstania Warszawskiego będzie płonął 63 dni

Ogień na kopcu Powstania Warszawskiego będzie płonął 63 dni

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

- Powstanie długo oczekiwane przejście łączące Dworzec Centralny i Varso Tower - poinformowali w środę kolejarze. Spółka PKP wskazała, że otwarcie nastąpi w ciągu czterech miesięcy. Stare przejście zostało zamknięte w 2017 roku ze względu na budowę najwyższego biurowca stolicy.

Przejście łączące Dworzec Centralny i Varso Tower, są konkrety

Przejście łączące Dworzec Centralny i Varso Tower, są konkrety

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Nielegalnie handlował w niedzielę przy Parku Moczydło. Swoje stoisko rozłożył na pasie zieleni i chodniku utrudniając przejście przechodniom. Gdy strażniczki miejskie podjęły interwencję, obrzucił je stekiem wyzwisk. Sprawa trafi do sądu.

"Miotając przekleństwami, nie liczył się nawet z obecnością rodziców z małymi dziećmi"

"Miotając przekleństwami, nie liczył się nawet z obecnością rodziców z małymi dziećmi"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W drodze na ryby strzelał z wiatrówki gazowej do wiat przystankowych w Sochaczewie - informuje policja. Zniszczył 11 szyb, a szkody wynikające z działania 31-latka oszacowano na ponad 20 tysięcy złotych.

"Auto przejeżdża obok przystanku, szyba rozpada się na drobne kawałki"

"Auto przejeżdża obok przystanku, szyba rozpada się na drobne kawałki"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Akcja służb w przejściu podziemnym na Puławskiej. Płonęły drzwi do pomieszczeń technicznych. Nagranie oraz pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Z przejścia podziemnego zaczęły się wydostawać kłęby dymu

Z przejścia podziemnego zaczęły się wydostawać kłęby dymu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do poważnie wyglądającego wypadku doszło w porannym szczycie na trasie wylotowej z Warszawy. Ucierpiała jedna osoba.

Traktor zderzył się z autem osobowym. Jedna osoba w szpitalu

Traktor zderzył się z autem osobowym. Jedna osoba w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W wieku 102 lat zmarł Ireneusz Rudnicki ps. "Emir", żołnierz batalionu "Kiliński". Był jednym z powstańców, którzy zawiesili polską flagę na zdobytym budynku "PAST-y.

"Bardzo smutna wiadomość w przededniu 80. rocznicy Powstania Warszawskiego. Nie żyje "Emir"

"Bardzo smutna wiadomość w przededniu 80. rocznicy Powstania Warszawskiego. Nie żyje "Emir"

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Z okazji 20. rocznicy Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowano wystawę 80 wyjątkowych przedmiotów. Dziś tworzą muzealną kolekcją, wczoraj należały do żołnierzy, sanitariuszek czy zwykłych mieszkańców walczącej Warszawy. Wszystkie trafiły do muzeum dzięki darczyńcom, dlatego wystawa jest także hołdem dla nich.

Puderniczka, która ocaliła życie, konspiracyjny aparat, rewolwer przemycony w gorsecie

Puderniczka, która ocaliła życie, konspiracyjny aparat, rewolwer przemycony w gorsecie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jest nowy termin otwarcia tymczasowego targowiska przy Marywilskiej - przekazała prezes spółki Marywilska 44 Małgorzata Konarska. Mowa o drugiej połowie sierpnia.

Kiedy otwarcie tymczasowego targowiska na Marywilskiej? Podano nowy termin

Kiedy otwarcie tymczasowego targowiska na Marywilskiej? Podano nowy termin

Źródło:
PAP

Tysiące fanów przyjeżdżają na koncerty Taylor Swift w Warszawie. Wokalistka wystąpi 1, 2 i 3 sierpnia na PGE Narodowym – w ramach światowej trasy "The Eras Tour". Równocześnie w stolicy odbywają się obchody rocznicy Powstania Warszawskiego, co wiąże się z zamkniętymi ulicami i zakazami parkowania. Stołeczny ratusz zachęca, by w związku z kumulacją utrudnień na koncerty Swift dojechać komunikację miejską. Metro dowiezie pod sam stadion, podobnie tramwaje i autobusy czy kolej.

Taylor Swift w Warszawie. Jak dojechać i wrócić z koncertów? Miasto przygotowało poradnik komunikacyjny

Taylor Swift w Warszawie. Jak dojechać i wrócić z koncertów? Miasto przygotowało poradnik komunikacyjny

Źródło:
tvnwarszawa.pl