Ulice

Weekendowe remonty. Duże utrudnienia w pięciu dzielnicach

Ulice

ZDMAleja Niepodległości przejdzie frezowanie

Początek remontu alei Wojska Polskiego, wymiana nawierzchni alei Niepodległości i nowa organizacja ruchu na Kasprzaka i Marsa. Kierowców i pasażerów komunikacji czekają kolejne dni z utrudnieniami.

Pierwsze zmiany rozpoczną się w piątek. W alei Niepodległości od godziny 22 zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia Niepodległości (w kierunku Ursynowa) od Wawelskiej do Rakowieckiej. Natomiast ruch na jezdni w kierunku centrum będzie odbywał się normalnie.

Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Wawelską - Żwirki i Wigury - Racławicką - Odyńca oraz Wawelską - Waryńskiego - Puławską - Rakowiecką lub Madalińskiego.

Objazd w al. NiepodległościInfoulice

Połączenia z aleją Niepodległości nie będą miały ulice Leszowa i Bruna. Nie będzie także wjazdu na parking przed Biblioteką Narodową. Zamknięta zostanie również zachodnia strona skrzyżowania z Batorego - nie będzie można nią przejechać przez skrzyżowanie na wprost.

Jadący od strony św. Boboli będą mogli dojechać do skrzyżowania i zawrócić przez tymczasową zawrotkę. Natomiast jadący od strony ul. Waryńskiego będą musieli skręcić w prawo w kierunku Wawelskiej. Objazd zamkniętego przejazdu na skrzyżowaniu zostanie poprowadzony Rakowiecką. W ciągu dnia czynne będzie przejście dla pieszych.

Pasażerowie komunikacji muszą przygotować się na zmiany w kursowaniu autobusów.

Linia 119 w kierunku krańca RAKOWIECKA-SANKTUARIUM z alei Niepodległości skręcą w lewo w Madalińskiego i dalej pojadą ulicami: św. Boboli i Rakowiecką. W kierunku krańca WIŚNIOWA GÓRA będą kursowały Rakowiecką na wprost do Puławskiej i dalej swoją trasą.

Linia 143 (w kierunku krańca GUS) z alei Armii Ludowej skręci w prawo w Waryńskiego i zawróci na placu Konstytucji. Autobusy linii 167 (tylko w kierunku krańca SIEKIERKI-SANKTUARIUM) będą kursowały al. Armii Ludowej i Waryńskiego do Goworka.

Linie 174 i 700 oraz nocne N34 i N36 (tylko w kierunku krańców BOKSERSKA, KONSTANCIN-JEZIORNA: PAŃSKA, OS. KABATY) również pojadą al. Armii Ludowej i Waryńskiego i dalej ulicami: Batorego - Wiśniową - Rakowiecką.

Taka organizacja potrwa do poniedziałku, do godziny 4 nad ranem.

Nowa organizacja przy Kasprzaka

Zmiany czekają też kursujących przez Wolę, w rejonie skrzyżowania Kasprzaka i Karolkowej.Obecnie ruch w kierunku Bemowa odbywa się tymczasową jezdnią wybudowaną w pasie dzielącym. Budowniczowie metra wykonali już zasadnicze roboty po północnej stronie jezdni i teraz plac budowy przeniesie się na stronę południową. Organizacja ruchu będzie zmieniana od piątku, 20 października od godziny 22. Nowy układ zostanie oddany kierowcom w niedzielę, 22 października około godziny 19.

Ruch w kierunku Bemowa wróci na północną jezdnię. Natomiast kierowcy jadący w stronę centrum będą poruszali się tymczasową jezdnią wybudowaną w pasie dzielącym. Będą mieli na niej do dyspozycji dwa pasy ruchu. Przejadą na nią na wysokości ulicy Korczaka, a na właściwą jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z Karolkową. Utrzymana będzie możliwość skrętu z Kasprzaka w Korczaka. Nadal będzie obowiązywał zakaz skrętu z Kasprzaka w lewo (w Karolkową), a także zakaz skrętu w lewo z Karolkowej w Kasprzaka.

Wolska bez tramwajów

Przypominamy też, że przez pięć nocy: od piątku 19 października do wtorku 24 października w godz. 22.00 - 4.00 zamykana dla ruchu będzie Wolska w rejonie budowanego wiaduktu kolejowego. Zamknięcia konieczne są ze względów bezpieczeństwa i związane są z pracami w rejonie wiaduktu kolejowego przy Wolskiej. W tym czasie wyłączony będzie także ruch tramwajów.

Tramwaje linii 10, 11, 26 będą kursowały na trasie objazdowej ulicami: Młynarską - Obozową - Dywizjonu 303 - Radiową - Powstańców Śląskich. Tramwaje linii 13 i 27 pojadą ulicami Młynarską i Obozową do pętli KOŁO. Uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza Z26 kursująca na trasie: OS.GÓRCZEWSKA - Górczewska - Powstańców Śląskich - Połczyńska - Wolska - al. "Solidarności" - Okopowa - Leszno - Okopowa - al. "Solidarności" - Wolska - Połczyńska - Powstańców Śląskich - Górczewska - OS.GÓRCZEWSKA.

Nocne prace na Wolskiej, objazdInfoulice

Nowa organizacja na Marsa

Przez trzy kolejne noce, 20/21, 21/22 i 22/23 października w godz. 22.00 - 6.00 zamknięta dla ruchu będzie północna jezdnia na Marsa (w kierunku Płowieckiej) pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Żołnierską i Chełmżyńską. Jadący Marsa od strony Starego Rembertowa oraz jadący Żołnierską będą musieli pojechać w Rekrucką.

Objazd wyłączonego z ruchu fragmentu ulicy zostanie poprowadzony ulicami Korkową - Stepową - Okularową. Dodatkowo, w trakcie prowadzonych prac, ze względów bezpieczeństwa, zamknięte będą przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez Marsa (czynne będzie przejście na skrzyżowaniu z ulicami Chełmżyńską i Okularową). Taka organizacja ruchu związana jest z montażem podpory budowanego wiaduktu.

Objazd na MarsaInfoulice

Od poniedziałku zmiany w alei Wojska Polskiego

Zarząd Dróg Miejskich wyremontuje też aleję Wojska Polskiego. W tym roku wymieni nawierzchnię jezdni i oświetlenie, w przyszłym chodniki i przystanki autobusowe. Będzie także piesza aleja pomiędzy jezdniami. Wzdłuż ulicy trwają już roboty brukarskie - wymieniane są krawężniki; na przystankach będą specjalne krawężniki peronowe ułatwiające podjazd autobusów. W poniedziałek 23 października rozpocznie się wymiana nawierzchni jezdni.

Ze względu na duży zakres prac, remont rozpocznie się od południowej jezdni (w kierunku pl. Inwalidów). Drogowcy wymienią podbudowę drogi i ułożoną nowe warstwy nawierzchni.

Prace rozpoczną się w poniedziałek 23 października (około godziny 7) i potrwają do 6 listopada (otwarcie ulicy w godzinach porannych). W tym czasie południowa jezdnia będzie zamknięta dla ruchu, nie będzie możliwe też parkowanie wzdłuż ulicy.

Remont nawierzchni jezdni północnej (w kierunku Popiełuszki) rozpocznie się 25 października około godziny 7 i zakończy 27 października około 22. W tym czasie jezdnia będzie zamknięta dla ruchu (łącznie z brakiem możliwości parkowania). Tutaj roboty potrwają krócej bo jezdnia nie wymaga wymiany podbudowy - sfrezowana zostanie nawierzchni i ułożona nowa.

Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Mickiewicza - Krasińskiego - ks. Popiełuszki.

Połączenia z al. Wojska Polskiego nie będą miały ulice poprzeczne: Brodzińskiego, ks. Boguckiego, Wieniawskiego, Kozietulskiego i Or-Ota, Bitwy pod Rokitną i Felińskiego.

Autobusy linii 205 pojadą objazdem ulicami: ks. Popiełuszki i Krasińskiego.

Weekendowy remont w dwie minuty. Zobacz jak wygląda frezowanie:

Tak pracują drogowcy
Tak pracują drogowcyZDM

kw/pm

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości