Przygotuj się na:

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO - PRÓBY I UROCZYSTOŚCI

W środę odbędzie się próba generalna przed obchodami Święta Wojska Polskiego na placu Piłsudskiego. W sobotę na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości państwowe. Będą utrudnienia w ruchu dla kierowców, a także pasażerów komunikacji miejskiej.

Parking "P+R" będzie bardziej ekologiczny

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
UM WarszawaParking "parkuj i jedź" przy Połczyńskiej

Nowa zieleń, zbiorniki do magazynowania wody czy fotowoltaika. Tak ma wyglądać po modernizacji parking "parkuj i jedź" przy Połczyńskiej. Miasto ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej.

Jak poinformował urząd miasta, modernizacja będzie polegała między innymi na budowie instalacji fotowoltaicznej, przebudowie budynku zaplecza, zmianie terenów zieleni, opracowaniu założeń dla: retencji wód opadowych i roztopowych, rozbudowy systemu ładowania pojazdów o napędzie elektrycznym, małej architektury, magazynowania energii elektrycznej, koncepcji modernizacji oświetlenia terenu parkingu, opracowania założeń do wdrożenia programu edukacyjnego dla użytkowników parkingu.

Dokumentacja pomoże także w ewentualnej przebudowie pozostałych parkingów P+R i projektowaniu nowych obiektów.

Parking "parkuj i jedź" przy Połczyńskiej UM Warszawa

Elektryczne i hybrydowe autobusy, stacje ładowania

Do konkursu można się zgłaszać do poniedziałku, 27 lipca do godziny 16. Jak poinformował ratusz, składanie prac przewidziano do piątku, 30 października. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Władze stolicy podkreślają, że Warszawa w trosce o środowisko rozwija transport niskoemisyjny i inwestuje w odnawialne źródła energii. "Po ulicach miasta jeździ coraz więcej autobusów o napędzie elektrycznym i hybrydowym. Na parkingach P+R już teraz jest osiem stacji ładowania pojazdów elektrycznych (P+R Młociny I oraz III, P+R Al. Krakowska, P+R Ursus Niedźwiadek, P+R Metro Stokłosy), a do końca roku powstanie osiem kolejnych (P+R Anin SKM, P+R Metro Marymont, P+R Wawer SKM, P+R Metro Ursynów, P+R Metro Wilanowska i P+R Połczyńska)" - wyliczył ratusz.

I jak zapewnił, w nowych obiektach: P+R Żerań PKP i P+R Warszawa Jeziorki będą punkty ładowania dla samochodów osobowych oraz odnawialne źródła energii.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o parkingu "Parkuj i jedź" przy stacji kolejowej Warszawa Jeziorki:

Brak parkingu w obrębie wiaduktu Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa