Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 września, odbędzie się 42. Orlen Maraton Warszawski. Trasa tegorocznej edycji biegu będzie prowadziła 5-kilometrową pętlą, między innymi Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Bonifraterską. Organizacja biegu wiąże się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Piesza potrącona podczas kolizji w Alejach Jerozolimskich

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plPiesza potrącona podczas kolizji w Alejach Jerozolimskich

Piesza została potrącona w trakcie kolizji dwóch samochodów osobowych u zbiegu Alej Jerozolimskich i Żelaznej. Jak podaje nasz reporter, jedno z aut uszkodziło dodatkowo słup sieci trakcyjnej. Oznaczało to utrudnienia w kursowaniu tramwajów w Alejach Jerozolimskich.

Do wypadku doszło po godzinie 15 przy skrzyżowaniu Żelaznej z Alejami Jerozolimskimi. - W zderzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Lekko uszkodzona jest skoda, natomiast honda wypadła z toru jazdy i stanęła w poprzek na lewym pasie Alej Jerozolimskich. Uderzyła także w słup sygnalizacji przy przejściu dla pieszych oraz słup infrastruktury tramwajowej - relacjonował Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl.

Jak dodał, w wyniku tego zdarzenia potrącona została jedna osoba. Tę informację potwierdziła w rozmowie z tvnwarszawa.pl Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji. - Potrącona została osoba piesza, przemieszczająca się chodnikiem. Została zabrana z miejsca zdarzenia do szpitala - zaznaczyła policjantka.

Jak przekazał nam Michał Konopka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, po przyjeździe strażaków na miejsce zdarzenia kobieta była już pod opieką pogotowia ratunkowego. - Była przytomna - mówił strażak.

Utrudnienia w Alejach Jerozolimskich

Policjanci zbadali obu kierowców alkomatem. - Byli trzeźwi - poinformowała Putyra. - Winnym tego zdarzenia jest kierujący pojazdem marki Skoda. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu hondzie - dodała.

Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej, policja, pogotowie ratunkowe oraz służby Tramwajów Warszawskich. Utrudnienia czekały kierowców jadących w stronę ronda Czterdziestolatka oraz pasażerów tramwajów kursujących Alejami Jerozolimskimi. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, tramwaje linii 79222425 kierowane były na trasy objazdowe w obu kierunkach.

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl