TVN Warszawa | Ulice

"Wisłostrada to nie autostrada". Na liczniku nawet 155 kilometrów na godzinę

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kierowcy przekraczali prędkość na Wisłostradzie
KSP Kierowcy przekraczali prędkość na Wisłostradzie

155 przy ograniczeniu prędkości do 80 kilometrów na godzinę. Warszawska grupa SPEED przekonuje: kierowcy zapominają, że "Wisłostrada to nie autostrada". Na udostępnionym filmie z ostatniego miesiąca widać kilka przykładów przekraczania prędkości.

Komenda Stołeczna Policji przypomniała, że grupa SPEED, w skład której wchodzą funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, by zwalczać agresywne zachowania na drogach. Pełnią służbę przeważnie w nieoznakowanych radiowozach.

Wysokie mandaty i 10 punktów karnych

Wielu kierujących nie wie, że dany odcinek drogi patroluje policja i - jak wskazuje KSP - pozwala sobie na rażące łamanie przepisów. Tym razem sprawdzali, czy kierowcy stosują się do ograniczenia prędkości na Wisłostradzie. Jak przekazała Gabriela Putyra z zespołu prasowego KSP, nagranie dotyczy sytuacji z okresu od 15 marca do 20 kwietnia.

"Zarejestrowane wykroczenia jasno pokazują, że wszyscy kierujący przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h nie zważając na bezpieczeństwo swoje, pasażerów jak również pozostałych uczestników ruchu drogowego" - zakomunikowała policja.

Na udostępnionym przez KSP filmie widać, że jadą kolejno: 133, 138, 141 i 155 kilometrów na godzinę. Przy ograniczeniu na Wybrzeżu Gdyńskim, czyli Wisłostradzie - do 80 kilometrów na godzinę.

"Za swoje lekkomyślne poczynania kierujący otrzymali wysokie mandaty a stan ich konta powiększył się o 10 punktów karnych. Ponadto zostało im zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy" - podsumowała KSP.

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości