Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

TVN Warszawa | Ulice

Jechał pod prąd, wyprzedzał na pasach

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Lech Marciczak / tvnwarszawa.plSkuterzysta jechał pod prąd

Kierowca skutera jechał pod prąd, wyprzedził przez przejście dla pieszych i dopiero wrócił na właściwą jezdnię. Wszystko zarejestrował reporter tvnwarszawa.pl.

Zachowanie kierowcy skutera nagrał w piątkowe popołudnie reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak.

Jadąc ulicą Madalińskiego od Wołoskiej w stronę alei Niepodległości zobaczył po swojej prawej stronie, że chodnikiem idzie matka z dzieckiem, która zbliża się do przejścia dla pieszych. - Zatrzymałem się, by ich przepuścić. Kiedy byli jeszcze na chodniku, kierowca skutera, który jechał za mną, nie czekał - relacjonuje nasz reporter.

"Wyprzedził po pasach"

- Wyprzedził i przejechał przez przejście dla pieszych, przez które niedługo później przechodziła matka z dzieckiem. Dalej skuterzysta nadal jechał pod prąd, przejechał przez kolejne pasy i dopiero wrócił na właściwą jezdnię - mówi Marcinczak.

O sprawę zapytaliśmy policję.

- Kara dla kierowcy, który wyprzedzał na pasach, jest uzależniona na przykład od tego, czy pieszy był w momencie wyprzedzania na przejściu. Za takie wykroczenie grozi wysoki mandat i punkty karne - mówi ogólnie Rafał Rutkowski z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Zgodnie z artykułem 26. Prawa o ruchu drogowym kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność przed przejściem dla pieszych. Nie mogą też wyprzedzać na pasach.

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl