Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Jechał pod prąd, wyprzedzał na pasach

  TVN Warszawa | Ulice

  Autor:
  katke/ran
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Lech Marciczak / tvnwarszawa.plSkuterzysta jechał pod prąd

  Kierowca skutera jechał pod prąd, wyprzedził przez przejście dla pieszych i dopiero wrócił na właściwą jezdnię. Wszystko zarejestrował reporter tvnwarszawa.pl.

  Zachowanie kierowcy skutera nagrał w piątkowe popołudnie reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak.

  Jadąc ulicą Madalińskiego od Wołoskiej w stronę alei Niepodległości zobaczył po swojej prawej stronie, że chodnikiem idzie matka z dzieckiem, która zbliża się do przejścia dla pieszych. - Zatrzymałem się, by ich przepuścić. Kiedy byli jeszcze na chodniku, kierowca skutera, który jechał za mną, nie czekał - relacjonuje nasz reporter.

  "Wyprzedził po pasach"

  - Wyprzedził i przejechał przez przejście dla pieszych, przez które niedługo później przechodziła matka z dzieckiem. Dalej skuterzysta nadal jechał pod prąd, przejechał przez kolejne pasy i dopiero wrócił na właściwą jezdnię - mówi Marcinczak.

  O sprawę zapytaliśmy policję.

  - Kara dla kierowcy, który wyprzedzał na pasach, jest uzależniona na przykład od tego, czy pieszy był w momencie wyprzedzania na przejściu. Za takie wykroczenie grozi wysoki mandat i punkty karne - mówi ogólnie Rafał Rutkowski z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

  Zgodnie z artykułem 26. Prawa o ruchu drogowym kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność przed przejściem dla pieszych. Nie mogą też wyprzedzać na pasach.

  Autor:katke/ran

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl