Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

TVN Warszawa | Ulice

Płochocińska z nową nawierzchnią. Ale najpierw utrudnienia

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ZDM Zmiany na Płochocińskiej

Weekendowe utrudnienia na przebudowywanym skrzyżowaniu ulic Płochocińskiej, Spedycyjnej i Krzyżówki, gdzie będzie układana nowa nawierzchnia. Będą utrudnienia i objazdy.

Jak przypomina Zarząd Dróg Miejskich, przebudowa skrzyżowania ulic Płochocińskiej, Spedycyjnej i Krzyżówki prowadzona jest od sierpnia. Wiąże się z poszerzeniem ulicy Krzyżówki, budową sygnalizacji świetlnej i wytyczeniem czterech przejść dla pieszych. Inwestycję realizuje deweloper, który nieopodal wybudował osiedle, aby ułatwić jego mieszkańcom wyjazd. W tym celu przedłużył ulicę Krzyżówki i teraz podłącza ją do skrzyżowania.

Utrudnienia na Płochocińskiej

Jeden z etapów przebudowy stanowi wymiana nawierzchni na skrzyżowaniu. Prace zaplanowano na najbliższy weekend – rozpoczną się w piątek o godzinie 22, a zakończą w niedzielę około godziny 5 rano. W tym czasie, jak ostrzegają drogowcy, Płochocińska będzie nieprzejezdna. Zamknięty zostanie fragment między Modlińską a Marywilską. Wyjazd z Hucznej możliwy będzie wyłącznie w lewo, w stronę Modlińskiej. Obowiązywać też będzie zakaz skrętu z Modlińskiej w Płochocińską (nie będzie on dotyczył dojazdu do posesji).

W rejonie skrzyżowania, przez cały czas trwania prac, do dyspozycji pieszych utrzymane zostanie jedno z przejść przez Płochocińską.

Objazdy

Objazd utrudnień został wyznaczony ulicami Marywilską, Toruńską (Trasa Toruńska w ciągu drogi S8), Modlińską, Klasyków i Czołową. Do Modlińskiej z Płochocińskiej można też będzie dojechać ulicami Białołęcką i Toruńską.

Nieprzejezdna będzie też Krzyżówki. W piątek w godzinach 7.30-22 zamknięty zostanie jej ok. 200-metrowy odcinek przed ul. Płochocińską. W tym czasie będzie tam układana ostatnia, ścieralna warstwa asfaltu.

Informowaliśmy również o zapowiedziach PKP PLK dotyczących remontu między Dworcem Wschodnim i stacją Warszawa Wawer:

PKP PLK zapowiadają remont torów między Dworcem Wschodnim i stacją Warszawa Wawer
PKP PLK zapowiadają remont torów między Dworcem Wschodnim i stacją Warszawa WawerTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości