Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

TVN Warszawa | Ulice

Ciężarówka przebiła stalowe bariery. "Kierowca w ciężkim stanie"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wypadek na PłowieckiejTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Wypadek na Płowieckiej

Poważny wypadek na Płowieckiej - ciężarówka zderzyła się czołowo z busem. Jak podała policja, kierowca samochodu dostawczego w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Wylot z Warszawy był zablokowany przez kilka godzin.

Do wypadku doszło około godziny 14.45 na wiadukcie nad torami kolejowymi. - Ciężarówka zderzyła się z dostawczym busem. Kierujący nim został przewieziony do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest w ciężkim stanie - informował Jarosław Florczak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Przebiła bariery, wpadła na jezdnię w przeciwnym kierunku

Więcej szczegółów ustalił reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. - Ciężarówka jechała w kierunku do centrum. Z niewiadomych przyczyn przebiła stalowe bariery i wpadła na jezdnię Płowieckiej w przeciwnym kierunku. Tam zderzyła się czołowo z busem marki Fiat - relacjonował.

Jak dodał, kierowca busa został uwięziony w samochodzie. - Strażacy uwalniali go za pomocą narzędzi hydraulicznych. Po uwolnieniu został przekazany do karetki. Jest w ciężkim stanie. Widziałam, jak był zaintubowany i zaczęło się jego wentylowanie mechaniczne - opowiadał Zieliński.

Według jego relacji ranny został również kierowca ciężarówki. Informację potwierdza Florczak. - Kierowca ciężarówki też trafił do szpitala, był przytomny - doprecyzował.

Droga była zablokowana

- Na miejscu działają trzy zastępy straży pożarnej. Przyjechała też załoga z ciężkim sprzętem technicznym, bo ta ciężarówka jest na tyle rozbita, że trzeba będzie ją jakoś usunąć z drogi - opisywał nasz reporter.

Były bardzo duże utrudnienia w ruchu: - Płowiecka w kierunku wylotu z Warszawy jest totalnie zablokowana, zaś w drugim kierunku do centrum z ruchu został wyłączony jeden z trzech pasów.

- Kto może, niech omija ten odcinek drogi. Utrudnienia będą trwały jeszcze około trzech godzin. Zakończą się dopiero około 19.30 - poinformował Florczak o 16.30.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl