TVN Warszawa | Ulice

Odcinkowy pomiar prędkości na S8. Wiemy, ilu kierowców złamało przepisy w pierwszej dobie

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zakończył się montaż odcinkowego pomiaru prędkości na S8
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plZakończył się montaż odcinkowego pomiaru prędkości na S8

Jak przekazała rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak, w pierwszej dobie działania odcinkowego pomiaru prędkości na trasie S8 system zarejestrował blisko 900 naruszeń. Najwięcej pomiędzy Markami a ulicą Łabiszyńską w Warszawie.

Odcinkowy pomiar prędkości na trasie S8 został zainstalowany w dwóch lokalizacjach: pomiędzy Łabiszyńską w Warszawie a Szpitalną w Markach oraz między węzłem Warszawa Zachód a miejscowością Blizne Łaszczyńskiego. Zachowania kierowców śledzi łącznie 30 kamer, a ich montaż kosztował cztery miliony złotych. W tryb rejestracji naruszeń system został przełączony we wtorek 23 listopada.

898 naruszeń

Jak poinformowała Monika Niżniak, rzeczniczka prasowa GITD, w pierwszej dobie działania odcinkowego pomiaru prędkości zarejestrowano w sumie 898 naruszeń. - Średnia prędkość przekroczenia wyniosła 18 kilometrów na godzinę więcej, niż dopuszcza ograniczenie w tym miejscu - przekazała Niżniak.

Wskazała również, że najwięcej naruszeń odnotowano na odcinku z Marek do węzła Łabiszyńska - 287. Nieco mniej naruszeń (282) kamery zarejestrowały na odcinku z Blizne Łaszczyńskiego do węzła Warszawa Zachód.

- Przypominam, że na objętych odcinkowym pomiarem prędkości fragmentach trasy S8 obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 kilometrów na godzinę dla pojazdów osobowych oraz 80 kilometrów na godzinę dla ciężarówek. Zarejestrowane naruszenia będą sukcesywnie poddawane analizie. Właściciele pojazdów zostaną o nich poinformowani w ciągu dwóch tygodni - podsumowała Monika Niżniak.

Jak informowała w tym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, trasa S8 jest najbardziej obciążoną drogą krajową w Polsce. Z generalnego pomiaru ruchu na lata 2020/2021 wynika, że na odcinku od węzła Konotopa do węzła Głębocka przejeżdża od 104 620 do 197 813 pojazdów na dobę.

Odcinkowy pomiar prędkościGITD

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości