Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

TVN Warszawa | Ulice

Nowa mapa na stronie ratusza. Można sprawdzić, co buduje się w okolicy

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Shutterstock, urząd miasta Na mapie dostępne są informacje o wydanych decyzjach środowiskowych

W serwisie mapowym ratusza pojawiły się dane dotyczące wydawanych decyzji środowiskowych. Od teraz każdy będzie mógł sprawdzić, jaka zabudowa ma powstać w jego okolicy - zapewniają urzędnicy.

Nowe rozwiązanie w serwisie przygotowało stołeczne Biuro Ochrony Środowiska, które odpowiada m.in. za wydawanie decyzji środowiskowych. "Narzędzie stanowi odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy zgłaszali konieczność uproszczenia trybu pozyskiwania informacji w tym zakresie. Od teraz informację o tym, jaka zabudowa powstanie w okolicy ich miejsca zamieszkania lub w dowolnej innej lokalizacji na terenie Warszawy, będą mogli uzyskać od ręki, przez internet" - czytamy w komunikacie ratusza.

Gdzie szukać informacji?

Wystarczy wejść na stronę internetową, a następnie w zakładkę "Warszawa dzisiaj" i zaznaczyć opcję "decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach". Jak tłumaczy ratusz, znajdują się tam informacje dotyczące wszystkich decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięć planowanych do realizacji na terenie Warszawy, które od 1 stycznia 2021 roku wydało Biuro Ochrony Środowiska.

"Mieszkańcy znajdą tam numer decyzji, datę jej wydania, skróconą nazwę przedsięwzięcia oraz jego lokalizację. Co istotne, dane w serwisie dotyczą wyłącznie inwestycji, dla których wymagana jest decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, czyli tych, które wymienione są w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko" - zastrzegają urzędnicy.

Serwis mapa.um.warszawa.pl to niejedyne miejsce, w którym można sprawdzić informacje o wydanych decyzjach środowiskowych. Zgodnie z wymogiem ustawowym, Biuro Ochrony Środowiska informuje o tym również na portalach wykaz.ekoportal.pl i bazaoos.gdos.gov.pl.

Na mapie dostępne są informacje o wydanych decyzjach środowiskowychUrząd miasta

Co to jest decyzja środowiskowa?

"Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach określa wpływ planowanej inwestycji na środowisko oraz wskazuje sposoby ograniczania tego wpływu i minimalizowania jego skutków. Wydanie decyzji nie oznacza jednak, że dane przedsięwzięcie zostanie na pewno zrealizowane. To pierwszy krok do realizacji, który poprzedza procedurę wydania decyzji o warunkach zabudowy, a następnie pozwolenia na budowę" -wyjaśnia ratusz.

Informowaliśmy też o tym, że powstała mapa koron drzew:

"Mapa Koron Drzew to jedyne i pierwsze przedsięwzięcie na taką skalę w naszym kraju"
"Mapa Koron Drzew to jedyne i pierwsze przedsięwzięcie na taką skalę w naszym kraju"Urząd Miasta Warszawy

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, urząd miasta

Pozostałe wiadomości