Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Na moście Poniatowskiego stanęły fotoradary

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plMost Poniatowskiego z testowymi fotoradarami

"Od rana kierowcy wolniej niż zwykle jadą przez most Poniatowskiego. Powód? W dwóch miejscach przeprawy stanęły fotoradary" - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Drogowcy zaznaczają jednak, że na razie to tylko test. "Jedna z firm uczestniczących w przetargu na dostarczenie nam sześciu fotoradarów, które mają zostać ulokowane na moście, za naszą zgodą sprawdza urządzenia" - czytamy w komunikacie.

Jak wyjaśnia ZDM, firma musi przeprowadzić test, aby dowiedzieć się, czy parametry i konstrukcja przeprawy nie wpływają na pracę urządzeń i nie powodują błędnych wskazań.

Drogowcy zastrzegają, że instalacja urządzeń jest bezinwazyjna. "Zostało wprowadzone odpowiednie oznakowanie, które informuje, że pomiary prędkości dokonywane są tylko w celu testowania urządzeń" - dodają.

Zapowiadane zmiany

W połowie sierpnia informowaliśmy na tvnwarszawa.pl o przetargu na sześć fotoradarów, które mają pomóc ukrócić przekraczanie prędkości wśród kierowców. Zmiany na moście Poniatowskiego to odpowiedź między innymi na tragiczny wypadek, do którego doszło we wrześniu 2018 roku. W miejscu, w którym przechodzi się nad ulicą Solec, zginęła 17-letnia rowerzystka.

Wcześniej pojawił się pomysł, by zainstalować odcinkowy pomiar prędkości - przetarg został jednak dwukrotnie unieważniony. Zarząd Dróg Miejskich zdecydował później, że zmienia założenia i zamontuje na moście Poniatowskiego fotoradary. Jednak żeby tak się stało, potrzebna była również zgoda wojewódzkiego konserwatora zabytków. Przetarg został rozpisany po uzyskaniu jego pozytywnej opinii w tej sprawie.

Most Poniatowskiego z testowymi fotoradarami Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM