Karambol na Marszałkowskiej. Sześć osób rannych, 10 aut zniszczonych. Zobacz nagranie

Aktualizacja:
Autor:
mg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Moment zderzenia zarejestrowany na Marszałkowskiej
Moment zderzenia zarejestrowany na MarszałkowskiejKontakt24/Artur Drewniak
wideo 2/4
Kontakt24/Artur DrewniakMoment zderzenia zarejestrowany na Marszałkowskiej

Na Marszałkowskiej zderzyło się 10 pojazdów, poszkodowanych zostało sześć osób. Policja bada przyczyny wypadku. Na Kontakt 24 dostaliśmy nagranie z momentu wypadku. Widać na nim auto pędzące torowiskiem.

Do zderzenia doszło w czwartek po południu na ulicy Marszałkowskiej, w pobliżu dawnych Domów Centrum (między Złotą a rondem Dmowskiego). - W sumie zderzyło się sześć samochodów osobowych i jeden dostawczy. Na obecną chwilę cztery osoby są poszkodowane. Badane są w karetkach na miejscu zdarzenia, są przytomne. Najpewniej zostaną zabrane na dalsze badania do szpitala - przekazał po godzinie 16.30 starszy kapitan Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej.

- Z miejsca zdarzenia, po przebadaniu przez zespół medyczny, zostało zabranych do szpitala sześć osób, aczkolwiek liczba ta może ulec jeszcze zmianie - poinformowała około godziny 19 Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji.

Jechał bardzo szybko torowiskiem

- Do zderzenia doszło na wysokości domów handlowych Wars Sawa Junior. Samochód uderzył w taksówkę stojącą w korku - powiedział nasz redaktor Filip, który był świadkiem zdarzenia.

Na Kontakt24 od kierowcy, stojącego w korku otrzymaliśmy nagranie, na którym zarejestrowano moment zderzenia. Widać, jak terenowy samochód, który jedzie z dużą prędkością po torowisku tramwajowym, uderza bokiem w czarny pojazd, stojący w korku. W wyniku zderzenia oba auta się obracają, uderzając w kolejne stojące na jezdni. Najmocniejsze uderzenie przyjęła na siebie srebrna taksówka, której przód i tył zostały kompletnie zniszczone.

O przyczyny wypadku zapytaliśmy policję. - O szczegółach i okolicznościach zdarzenia będziemy mówić w późniejszym czasie. To zdarzenie jest zakwalifikowane jako wypadek, postępowanie będzie dalej prowadzone. Na mówienie o wszystkich okolicznościach i szczegółach jest za wcześnie - zastrzegła Gabriela Putyra.

Przed godziną 19 stołeczna policja na Twitterze poinformowała, że w zdarzeniu wzięło ostatecznie udział aż 10 pojazdów.

- Po godzinie 19 ruch ulicą Marszałkowską został przywrócony - podała Putyra. Wcześniej występowały duże utrudnienia. Ruch kołowy w stronę ronda Dmowskiego był całkowicie zablokowany, a w stronę Muranowa odbywał się wyłącznie jednym pasem. Ruch tramwajowy był całkowicie zablokowany w obu kierunkach.

Potrącenie pieszego przy rondzie de Gaulle'a

Tego samego wieczora do innego wypadku doszło w Alejach Jerozolimskich, przed rondem de Gaulle'a, w stronę mostu Poniatowskiego. Około godziny 17.20 został tam potrącony pieszy. - Jedna osoba ranna została przewieziona do szpitala. Kierowca prowadzący auto był trzeźwy - przekazała policjantka.

Na miejscu pracowały policja i pogotowie. W kierunku mostu przejezdny był tylko jeden pas ruchu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Drewniak / Kontakt24

Pozostałe wiadomości