Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Długi weekend na drogach: ponad stu pijanych, trzy ofiary śmiertelne

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wypadek na DW631. Relacja reportera tvnwarszawa.plTVN24
wideo 2/3
Poważny wypadek pod Legionowem

Podczas czerwcowego długiego weekendu policjanci stołecznej drogówki złapali ponad stu pijanych kierowców. Doszło też do kilkunastu wypadków, w których zginęły trzy osoby. W związku z wzmożonym ruchem i wyjazdami, na drogach garnizonu stołecznego pojawiły się dodatkowe patrole.

Komenda Stołeczna Policji opublikowała w poniedziałek rano podsumowanie długiego weekendu na drogach. "W ciągu czterech dni mundurowi ujawnili 104 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. W tym czasie na warszawskich ulicach oraz drogach okolicznych powiatów doszło do 15 wypadków, w wyniku których rannych zostało 17 osób. Trzy osoby zginęły w wypadkach drogowych" - poinformowała Małgorzata Wersocka z Wydziału Komunikacji Społecznej KSP. Policjanci wystawili też 2 212 mandatów i 265 pouczeń. 

Wyjaśniła też, że podczas kontroli policjanci sprawdzali między innymi, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości, zapinają pasy bezpieczeństwa i przewożą dzieci w fotelikach. Uwagę zwracali także na stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierujących.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Śmiertelne wypadki pod Warszawą

Do jednego ze śmiertelnych wypadków doszło w czwartek na drodze wojewódzkiej nr 631 w Nieporęcie. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z łosiem oraz innym pojazdem, jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne.

Natomiast w piątek wieczorem na krajowej "7" w Sękocinie Starym zderzyły się trzy samochody osobowe. Na miejscu zginął jeden z kierowców.

Nowe zasady na przejściach dla pieszych

Od 1 czerwca obowiązują znowelizowane przepisy Kodeksu drogowego. Piesi mają teraz pierwszeństwo także przed wejściem na pasy. Podczas wchodzenia czy przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również na pasach, pieszy nie może korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego "w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych". Nowe zasady dotyczące pierwszeństwa nie odnoszą się jednak do przejść przez torowiska. Tramwaj nadal ma pierwszeństwo przejazdu.

W podsumowaniu długiego weekendu policja nie wspomina o tym, jak mieszkańcy stolicy i podwarszawskich powiatów radzą sobie z dostosowaniem się do nowych przepisów. Poprosiliśmy Wydział Ruchu Drogowego o komentarz w tej sprawie. Zapytaliśmy też, czy podczas długiego weekendu ktokolwiek został ukarany za łamanie znowelizowanych zasad. Odpowiedź opublikujemy niezwłocznie po jej otrzymaniu.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl